Güçlü oyun kadrosu ve tanıtımıyla daha en baştan dikkatleri üzerine çeken dizi Baba Show Tv’de reyting rekorları kıracak diyebiliriz. Bu videomuzda şimdiden heyecan rüzgarları estiren dizinin kadrosunu, hikayesini inceleyeceğiz ve ilerleyen bölümlerle ilgili tahminlerimizi paylaşacağız. Sizlerin de tahminlerinizi merakla bekliyoruz. Sormak istediğiniz soruları, yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

İzleyin: Baba dizisi 3.bölümde neler olacak?

Baba 1.bölümde neler oldu?

Başrollerinde usta oyuncu Haluk Bilginer ile son yılların başarılı, genç oyuncusu Tolga Sarıtaş’ı buluşturan ‘Baba’ her Gökhan Horzum ve Ekin Atalar’ın kaleminin Çağrı Bayrak’ın rejisiyle buluşacağı dizi bir Anadolu kasabasında yaşayan Saruhanlı Ailesi’nin mütevazi hayatının aniden değişimini konu alıyor. Dizinin konusu ayrı oyuncuları ayrı dikkat çekiyor. İlk bölümde karşımıza çıkan tabloyu gelin beraber inceleyelim. Geleneklerine bağlı, kalabalık bir aile olan Saruhanlılar Ödemişte bir aile apartmanı nda mütevazi bir hayat sürerler. Usta oyuncu Haluk Bilginer‘in canlandırdığı aile reisi emin Bey ise değerlerine sıkı sıkıya bağlı ve oldukça otoriter bir baba figürü. Sakin ve kendi halinde hayat sürmeye devam eden bu ailenin kaderini ise yaşanacak olan uçak kazası kökten değiştirir. Artık Saruhanlı ailesinin zorluklarla dolu yeni hayatı başlamıştır ve emin ailesini korumak için hayatının en büyük sınavını verecektir. Geçtiğimiz Salı yayınlanan ilk bölümü büyük beğeni toplayan dizinin dün akşamki sahneleri de merakla bekleniyordu. Seyircilerin diziyle ilgili tepkileri genellikle olumlu yönde.

MİDYO  Kilolara sağlıklı şekilde nasıl veda edebiliriz?

Baba dizisine seyirciden gelen tepkiler

Bir Anadolu Hikayesi olarak yansıtılan dizideki zenginliğe dikkat çeken izleyiciler, Mehmet Ali Saruhanlı karakterinin ailesinin yaşadığı büyük zenginliğe dikkat çekerek, “Böyle Anadolu hikayesi mi olur?” diye sorular soruyor. Uzun süredir televizyon izlemediğini söyleyen ve Baba için yeniden ekrana geçtiğini belirten izleyiciler de oldu. Özellikle de Haluk Bilginer’in muhteşem oyunculuğunu yeniden izlemek isteyenler ile Tolga Sarıtaş hayranları, yeni diziye büyük ilgi gösterdi. Bir dizi hayranı şu yorumu yaptı: “Kesinlikle çok iyi oyunculuk, senaryo… Bakalım nasıl ilerleyecek. Yaprak Dökümü tadında bir dizi geliyor.” İlk bölümde fazla bir şey anlamadıklarını belirten, dizinin hikayesini ve nasıl bir mesaj vermek istediğine hakim olamadığını ifade eden birçok izleyici de önümüzdeki hafta yayınlanacak yeni bölümleri bekliyor.

Baba ikinci bölümde neler oldu?

Dizi beğeni topladı geleceği parlak görünüyor, peki ikinci bölümde durumlar ne birlikte bakalım. Tahliye olur olmaz aile evine dönen Kadir sıcak bir kucaklaşma yerine boş ev ile karşılaşınca adeta şoke oldu. Emin Saruhanlı’nın ailesiyle birlikte İstanbul’a, Saruhanlı köşküne adım attığı sırada Kadir yalnızlığıyla yüzleşti ve ailesinin ondan habersiz aldığı bu kararı anlamaya çalıştı. Daha babasının “kendi aileni kur” sözlerinin yıkımını atlatamayan Kadir için zor bir süreç başlıyor o belli. Babasının sözlerinden çok etkilenen Kadir, Cemal’le dertleşirken ilk defa onu dinleyeceğini söyleyerek ailesini kurmaya karar verdi. Evin düzenini öğrenmeye çalışan Emin’in ilk misafiri ise Ornaz Holding CEO’su Burak Aslan oldu. İlhan, uçak kazasından haberi olmayan ve düğünün gerçekleştiğini düşünen babası Ferit’ten, haberleri gizlemeye devam etti. Bir yandan da alacaklıları oyalayarak Ornaz Holding krizini çözmeye çalıştı.

MİDYO  En güzel banyo dekorasyonu fikirleri

Burak, Holding’in kuruluşundan bugüne kadar yaptıklarını Emin ve ailesine anlattı. Yaşar, bu büyük holdingin sorumluluğunu almaya cesaret edemezken Servet, her şeyi halledebilecekleri görüşündeydi. Burak Emin’e, kendisiyle görüşmek isteyen Mono Grup’un patronu İlhan Karaçam hakkında bilgiler verdi. İkilinin tanışma sahnesi gerilimi en yüksek ve heyecan verici sahneler oldu. Son dönemde yaşadığı sıkıntılar yetmezmiş gibi İzmir’e giden ve aşk acısıyla yüzleşen Kadir iyice yıkıldı. Emin, Kadir’den İstanbul’a gelmesini istedi. Babasındaki bu değişimi anlayamayan Kadir, Cemal’in “Babanın sana ihtiyacı” var sözleri üzerine durumun ciddiyetinin farkına vardı ve hemen yola koyuldu.

Baba yeni bölümde neler olacak?

Dün yayınlanan bölümün ardından 1 Mart Salı günü yayınlanacak olan yeni bölüm merak ediyordu ki fragman geldi bile. Tansiyonu yükseltmeyi başaran fragmanda en çarpıcı detay Emin’in yerde yığılıp kalmış olması. Ayrıca açıkça görülüyor ki Kadir ve İlhan’ın karşılaşması da hiç hayra alamet olmayacak. Baba ve oğul arası ilişkideki çatlaklara da epey tanık olacağız önümüzdeki bölüm.

İlgili Makaleler
Camdaki Kız yeni bölümünde neler olacak? Final haberi doğru mu?

Reyting rekorları kıran, en iyi dizi ödülünü kapan Camdaki Kız sevenleri için heyecan yaratmaya devam ediyor. Gülseren Budayıcıoğlu’nun kalemiyle doğru OKU

Yargı oyuncusu Başak Gümülcinelioğlu’nun kamera arkası görüntüleri zerafeti ile büyüledi

Kanal D’nin en sevilen dizisi Yargı'nın Neva’sı Başak Gümülcinelioğlu'nun kamera arkası görüntüleri beğeni yağmuruna tutuldu. İzleyin: Başak Gümülcinelioğlu'nun kamera arkası OKU

MİDYO  Halı temizliğinde bilmeniz gerekenler... 10 dakikada yıkanmış gibi halılar
Nereden nereye geldi! Evrim geçiren Alasya’nın değişimi olay!

Bir döneme damga vuran ünlü oyuncu Tuba Büyüküstün'ün başrolde oynadığı Ihlamurlar Altında dizisindeki Sema karaketinden, şimdilerde Akrep dizisindeki Ferda rolüyle OKU

Asla kaçırmamak gereken en iyi gerilim dizileri

Gerilim filmlerini izlemeyi seven kişiler, sürekli yeni filmler araştırmaktan sıkılabilirler. Bu nedenle de kendilerine düzenli olarak izleyebilecekleri gerilim dizileri arayabilirler. OKU