Emekliler için Yapı Kredi Bankası kesenin ağzını açtı ve 2750 lira verme kararı aldı. Asgari ücretlilere rekor bir artış gerçekleşmiş ve bu oran yüzde 50’lik bir artışla 4253 liraya yükseltilmişti. Memur ve memur emeklileri de enflasyonun üzerinde bir maaş almıştı. Ancak emekliler bu yüksek zamlardan nasiplenemedi. Emeklilerin ocak zam oranı yüzde 24 ile sınırlı kaldı. Emeklilerin talebi de maaşlarına iyileştirme yapılması. İşte emeklilerin maaşlarına yeni zam gelmezken, onlara bir nebze nefes aldıracak bir gelişme yaşandı. Yapı Kredi Bankası, emekli promosyon oranını güncelledi ve 2 bin 750 lira verme kararı aldı.

Yapı Kredi Bankası’nın internet sitesinden yapılan duyuruda kampanyanın ayrıntıları için şöyle denildi:

2.750 TL’ye Varan Nakit Promosyon Kampanyası

20 Ocak 2022 – 28 Şubat 2022 tarihleri arasında SGK emekli aylığı üç yıl boyunca Yapı Kredi’den alma taahhüdü veren müşterilerimiz 2.750 TL’ye varan nakit promosyon fırsatından yararlanabileceklerdir.

MİDYO  Ons nedir, nasıl hesaplanır?

Promosyon Taahhütnamesi’nin imzalanması sonrasında ek bir koşul olmadan; bir aylık net gelir 1.499 TL’ye kadarsa 1.650 TL; 1.500 TL-2.499 TL arasındaysa 2.100 TL; 2.500 TL’nin üzerindeyse 2.500 TL nakit promosyon ödenir.

Ek Ödül Taahhütnamesi’nin imzalanması sonrasındaki 60 gün içerisinde iki yeni fatura ödeme talimatı verilmesi durumunda maaş baremi bağımsız 100 TL ek nakit ödül ödenir.

Kampanyanın başlangıç tarihi itibarıyla Ek Ödül Taahhütnamesi imzalayan müşterilerimiz, ilk maaş ödemesini aldığı ayı takip eden ayın ilk günü başlayacak ve üç ay devam edecek şekilde 0 faizle 2.000 TL’ye kadar esnek hesap limitinden faydalanabileceklerdir. Kampanyadan faydalanılabilmesi için nakit promosyon ödemesi alınan ayın son gününe kadar esnek hesap sahibi olunması gerekmektedir.

20 Ocak 2022 – 28 Şubat 2022 tarihleri arasında ilk kez kredi kartı alan veya kampanya başlangıç tarihi itibariyle son 3 ay içerisinde mevcut kart/kartları ile hiç harcama yapmamış olan müşteriler; kampanya başlangıç tarihinden 30.04.2022’ye kadar yapacakları toplam 500 TL harcama sonrasında ek 150 TL nakit promosyon almaya hak kazanacaklardır. Ödeme kişilerin emekli maaş hesaplarına ve hala ek ödül taahhütnamesinin iptal edilmemesi durumunda ilk maaş ödemesini aldığı ayı takip eden ayın ilk günü yapılacaktır.

Kredi kartı kampanyasından 20 Ocak 2022 – 28 Şubat 2022 arasında ek ödül taahhüdü veren ve ödülden faydalanan müşteriler, taahhütlerini iptal edip tekrar taahhüt vermeleri durumunda kampanyadan faydalanamazlar.

MİDYO  Garanti Bankası emeklilere ne kadar promosyon ödüyor?

Kampanyadan 20 Ocak 2022 tarihi itibariyle Yapı Kredi Bankası’ndan promosyon taahhüdü bulunan ve bir diğer SGK emekli aylığı getiren müşteriler yararlanamazlar.

2.750 TL’ye varan promosyon kampanyası kapsamında promosyon/ek nakit ödül başvurusu işlemleri Yapı Kredi Mobil, Yapı Kredi Bireysel Internet Şubesi, Müşteri İletişim Merkezi ve şubelerimiz aracılığı ile yapılabilir.

Fatura ve kredi kartı kampanyasından hak edilen ödüller, müşterinin emekli maaş hesabına yatırılacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK) birden fazla gelir/aylık ödemesi alınıyor olması durumunda ödenecek promosyon/ek nakit ödül tutarı, koşulların sağlandığı tarih itibarıyla, Banka aracılığı ile yatan en son gelir/aylık tutarının toplamı dikkate alınarak hesaplanır ve tek bir promosyon/ek nakit ödül ödemesi yapılır.

Nakit promosyon ödemesi üç yıl için peşin olarak yapılır ve üç yıllık taahhüt süresinin başlangıcı olarak promosyonun hesaba yatırıldığı tarih esas alınır.

Nakit promosyon/ek nakit ödül ödemesi yapıldıktan sonra üç yıllık taahhüt süresi içerisinde gelir/aylığın artması halinde ilave promosyon/ek nakit ödül verilmez.

Nakit promosyonun/ek nakit ödülün ödendiği tarihten itibaren üç yıl içerisinde; herhangi bir sebeple gelir/aylığın farklı kuruma taşınması ya da SGK tarafından gelir/aylık ödemesinin kesilmesi durumunda Bankanın yazılı bildirim yapmasına gerek kalmaksızın ödenen toplam promosyon/ek nakit ödül tutarı şartın bozulduğu tarih esas alınmak suretiyle taahhüdün kalan süresi dikkate alınarak kıstelyevm esasa göre geri alınır.

İlgili Makaleler
Emeklinin bayram ikramiyesine rekor zam geliyor. Çalışanları kıskandıracak emekli ikramiyesi zammı. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar?
MİDYO  Engelli maaşı ne kadar? Engelli maaşı almak için başvuru şartları neler?

Emekliler Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı'nda ne kadar emekli ikramiyesi alacak? İşte bununla ilgili çeşitli formüller konuşuluyor. CHP, bu rakamın OKU

45 meslek dalına erken emekli yolu açıldı. SGK duyurdu, 43 yaşında emekli olabilirsiniz. İşte erken emekli olma hakkı olan meslekler

Milyonlarca çalışan,  bir an önce prim günlerini ve yaşı doldurup emekli olma hayali kurar. Türkiye'de emekli olma yaşı kadınlarda 58, OKU

FLAŞ! Emeklilere 8506 liralık ödeme. Emeklilerin yüzünü güldürecek gelişme. 3 ay içinde hesaplara 8506 lira yatacak

Emeklileri sevindirecek gelişme yaşandı. TBMM'de bekleyen teklif yasalaştığı takdirde emeklilerin cebine bu sene 8 bin 506 lira geçmiş olacak. Mayıs OKU

SGK’dan müjde! Nasıl 6 yıl erken emekli olabilirsiniz?

Yıpranma hakkı ile erken emeklilik mümkün. Yıpranma hakkı çalışanlara verilmiş bir haktır. Peki yıpranma hakkından kimler yararlanabilir? Yıpranma hakkı nedir? OKU