Ameliyata gerek yok! Gözaltı torbalarınızdan ameliyatsız da kurtulabilirsiniz, oluşmasını engelleyebilirsiniz. Ama öncelikle neden oluştuğunuz bulmanız gerekir. Gözaltı torbaları yok edilmesi ve kurtulunması için birçok kişi tarafından merak edilip araştırılmaktadır. Çünkü yüksek fiyatta ameliyat fiyatları mevcuttur. Birçok sebebe bağlı olarak ortaya çıkan gözaltı torbaları yüzümüzde hoşumuza gitmeyen görüntüye yol açar. Bizi yorgun ve halsiz gösterir.

Gözaltı Torbaları Nedir?

Gözaltı torbası adından da anlaşılacağı gibi gözümün altında yer alan şişliklerdir. Birçok neden gözaltı torbalarının oluşmasına yol açar. Gözaltı torbalarını ameliyatsız yok etme yolları birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Çünkü ameliyat fiyatları epey yüksektir. Evde yapabileceğiniz bazı şeylerle de gözaltı torbalarından kurtulmak mümkündür.

İzleyin: Gözaltı morlukları ve torbalarına ameliyatsız çözümler

Gözaltı Torbaları Neden Oluşur?

Gözaltımızda oluşan halka şeklindeki torbalar her insanı rahatsız eder. Çünkü kişiye hoş olmayan görünüm verir. Olduğundan daha yaşlı gösterir. Yorgun, halsiz gibi bir izlenim katar. Gözaltı torbaları çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkar.

Bu nedenler:

 • Yoğun stres altında olmak
 • Yeterli olmayan uyku süresi
 • Yeterli miktarda alınmayan su miktarı
 • Yorgunluk
 • Sigara ya da alkol tüketimi
 • Genetik
 • Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmak
 • Ödem
 • Diğer sağlık sorunları
MİDYO  Keçi sütü sabununun inanılmaz faydası

Birçok neden gözaltı torbalarının oluşmasına yol açar. Ayrıca yaşlanmak da gözaltı torbalarının oluşmasının bir nedenidir. Gözaltı torbalarını ameliyatsız yok etme yolları birçok kişi tarafından merak edilip araştırılmaktadır. Çünkü ameliyat fiyatları bütçeyi zorlayacak yüksekliktedir. Evde yapabileceğiniz bazı şeylerle de gözaltı torbalarından kurtulmak mümkündür.

 

Gözaltı Torbalarını Ameliyatsız Yok Etme Yolları

Gözaltı Torbalarını Ameliyatsız Yok Etme Yolları

Gözaltı Torbalarını Gidermek İçin Tüyolar

Gözaltımızda oluşan halka şeklindeki torbalar her insanı rahatsız eder. Çünkü kişiye hoş olmayan görünüm verir. Olduğundan daha yaşlı gösterir. Bize yorgun, halsiz gibi bir yüz siması katar. Bu durumdan da kimse memnun olmaz. Herkes gözaltı torbalarını ameliyatsız yok etme yolları arar. Aslında basit düzenlemeler ile gözaltı torbalarına veda edebilmek mümkün.

İşte o yollar:

 • Yeterli miktarda su tüketmek
 • Düzenli ve dengeli bir şekilde beslenmek
 • Doğru makyaj malzemeleri kullanmak ve makyaj ile uyumamak
 • Sigara ya da alkol tüketmemek veya en aza indirmek
 • Gözaltımızı poşet çay ile rahatlatmak
 • Gözaltına soğuk tutmak
 • Salatalık yardımı ile gözaltını iyileştirmek

Görüldüğü üzere gözaltı için birçok çözüm yolu bulunmaktadır. Size en uygun yöntemi seçerek siz de gözaltı torbalarınıza veda edebilirsiniz.

Gözaltı Torbaları

Gözaltı Torbaları

Gözaltı Torbalarınızla Vedalaşmak İçin Yaşamınızı Düzene Sokun

Gözaltı torbaları birçok sebepten dolayı ortaya çıkabilir. Ancak en önemli unsur gün içinde yaptığımız bazı hatalardır. Uyku gün içinde aktifliğimizi sağlar. Bunun için düzenli bir uyku şarttır. Uyku düzeni olmayan kişilerde gözaltı torbası oluşumu kaçınılmazdır. Bu yüzden uykunuzu düzene sokmalısınız.

MİDYO  Makyaj yaparken bu noktalara dikkat!

Vücudumuzun 3/4’ü sudan oluşur. Yeterli miktarda su tüketmediğimizde çeşitli sorunlar, rahatsızlıklar ortaya çıkar. Bu sorunlardan bir tanesi de gözaltı torbalarıdır. Herkes gözaltı torbalarını ameliyatsız yok etme yolları arar. Ancak hayatımıza küçük dokunuşlar yaparak bu sorundan kurtulabiliriz.

Beslenme alışkanlığımız da hayatımızın devamı için önemli bir yere sahiptir. Sağlığımızı tetikler. Düzenli beslenmediğimizde ya da beslenme şeklimize dikkat etmediğimizde tüketmediğimizde çeşitli sorunlar, rahatsızlıklar ortaya çıkar. Bu sorunlardan bir tanesi de gözaltı torbalarıdır. Gözaltı torbalarının oluşmasını istemiyorsak beslenmemize dikkat etmek zorundayız.

Poşet Çay Yardımı İle Gözaltı Torbalarınızdan Kurtulun

Gözaltı torbası kişiye hoş olmayan görünüm verir. Olduğundan daha yaşlı görünmesine sebep olur. Yorgun, halsiz gibi bir izlenim katar. Bu durum da kişiyi rahatsız eder ve kişi gözaltı torbalarını ameliyatsız yok etme yolları arar. Ameliyat fiyatlarının epey yüksek olduğu günümüzde gözaltı torbalarından evde kurtulmanın yolları aranmaktadır. Bu poşet çay ile mümkündür. Demlenmiş bir poşet çayı ılık iken gözaltlarınıza yerleştirin. 10-15 dakika kadar beklettikten sonra poşet çayları alın. Düzenli kullanımda etkisini göreceksiniz.

İlgili Makaleler
Makyaj nasıl temizlenir? Doğru makyaj temizleme teknikleri nelerdir?

Makyaj yapan kadınlar, doğru makyaj temizleme teknikleri konusunda yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Bu durumun önemi fazla olmakla birlikte, doğru teknikler OKU

Kalın kaşlara nasıl şekil verebiliriz?

Kalın kaşa sahip olan kişiler, kalın kaşlara nasıl şekil verilmelidir konusu üzerinde araştırma yapar. Kalın kaş, şekil verilmek için en OKU

MİDYO  Parlak ve canlı saçlara sahip olmanın püf noktaları
Esmerler için makyaj tüyoları

Makyaj kadınlar için vazgeçilmezdir, ama güzel teknikle yapılan makyaj çok daha önemlidir. Esmer kadınlar, esmer tenliler nasıl makyaj yapmalıdır sorusunu OKU

Evde gelinler için makyaj önerileri

Gelinlik giymek ve yapılan makyaj her genç kızın hayalidir. Gelin makyajı yaptıracağınız zaman kuaförlerden bu konusa iyi bir şekilde hizmet OKU