Bronz tene nasıl makyaj yapılır? Yıllardır süregelen kadınların ‘kahverengi ve buğday ten merakı’ son zamanlar da bronz tene çevirilmiş bulunuyor. Siyahilerin oldukça güzel dış görünüşleri pek çok kadının onlara benzemek için tenlerini koyultması ile modaya yeni bir soluk getiriyor. En az giyim kuşam kadar görünüme etki eden profesyonel olarak bronz tenliler nasıl makyaj yapmalıdır?

Canlı Renkleri Tercih Edin

Ten renginiz koyu olduğu için cildinize yeni bir ışıltı getirecek olan şeftali tonlarında highlighter ve renginize uygun tonda BB krem ya da kapatıcı kullanmalısınız. Ayrıca gözaltlarınız için ideal olarak kapatıcı rengi çok açık olmamalıdır.

İzleyin: Bronz Tene Makyaj Nasıl Yapılır ? | Sohbetli Gıybetli

Göz Makyajı

Bronz tenliler için göz makyajı çok fazla renk çeşidi olan bir skalaya sahiptir. Pudra pembe, koyu yeşil ve zümrüt rengi ayrıca neon renkler de bronz tene sahip olanlar da çarpıcı bir görünüm oluşturur. Hepsi bir yana kızıl ve turuncu tonlar bu ten rengine en çok yakışan renklerin başında gelir. Uzun kuyruklu bir eyeliner ve yoğun kirpik kesinlikle bronz tene yapay durmaz daha çok dikkat çekici durmaktadır.

MİDYO  İş kadınlarına özel 5 dakikalık pratik makyaj önerileri

Toprak Tonları Efsanesi

Tam anlamıyla modanın kalıplarını baştan aşağı yıkarak dünya üzerinde ki kadın erkek herkesi kendilerine benzetmeyi başaran Kardashian ailesi, bronz tenin bayrak taşıyıcıları olarak toprak tonlarını bu ten rengine yakıştırmayı başardılar. Islak görünümlü farlar, ışıltılı aydınlatıcı, gülkurusu ve mat kiremit rengi ruj ve likitler, ağır bronzer uygulamaları ve daha birçok yeni özellikler. Kim Kardashian’ın başlattığı esmer/bronz ten akımı ve toprak şeftali tonlar da hafif ama etkileyici makyaj yaklaşık 4 yıldır top 100 listesinden inmeden canlılığını korumaya devam ediyor.

Bronz Tenliler Nasıl Makyaj Yapmalıdır?

Bronz Tenliler Nasıl Makyaj Yapmalıdır?

Belirgin Kaşlar

Şüphesiz açık renkliler üzerinde ne kadar etkili ise bronz tenliler üzerinde bir o kadar hoş ve alımlı olan kaş makyajı koyu tenli kadınların birinci önceliği olmalıdır. Dikkat çekici yüz hatlarına sahip olmak için kaşların düzenli ve gür olması gerektiği gerçeği keşfedildiğinden beri bronz tenin bu konu da ne kadar iddialı olduğu da ortaya çıkmıştır.

Parlak Ruj

Parlak renkli rujlar, metalik likitler, açık renkli parlatıcılar. İşte tüm bunlar bir esmer kadınının makyaj bitişinde vurduğu son darbe anlamına gelir. Parlak renkli rujların kesinlikle çok fazla yakıştığı ve asla yapay durmadığı koyu tenlilerde tercih edilebilecek olan koyu kırmızı ve koyu pembe tonlarını deneyebilirsiniz.

Bronzer Kullanımı

Yeni çıkan hem aydınlatıcı hem de bronzer özellikli olan ürünleri denediniz mi? Kullanımı kolay ve sürümü pratik olan likit bronzerları jawline ve elmacıklar üzerine düzgün bir şekilde uygulayarak daha ince hatlara sahip olabilirsiniz.

MİDYO  Evde pratik makyaj malzemesi nasıl yapılır?

Allık Tercihi

Kimilerine göre allık uygulaması bronz ten üzerinde gereksiz ve fazlalık olarak tabir edilse bile genel olarak bronz ten için tatlı pembe renklerinde allık uygulaması oldukça şirin ve sevimli görünmenizi sağlayacaktır.

Altın Tonlarının Cazibesi

Şeftali ve pırıltılı tonların yanı sıra altın ışıltılı ürünler bronz tene çok yakışmaktadır. Allık ve far olarak metalik altın kullanımı cildi hem parlak gösterir hem de bakışları keskinleştirir. Altın tonlar da parlatıcı ise beyaz tenli olanlar da durduğu gibi patlamadan ihtişamlı ve makyajın dengeli durmasını sağlar.

Renkli Maskaralar

Makyaj artistlerinin başlattığı renkli maskara akımı esmerler üzerinde denendiğinde hırçın bir görünüm oluşturduğu görüldü. Böylelikle esmerlerin gözlerine çok yakışan canlı renkler artık maskaralara da sıçrayarak kirpiklerinde capcanlı görünerek zaten dikkat çekici olan ten renklerinin daha da göz alıcı olmasını sağlar. Mor, pembe, yeşil ve mavi renkli maskaraları eğlenceli makyajlarınızda deneyebilirsiniz.

İlgili Makaleler
Makyaj yok, beğenen böyle beğensin. Özgüveni ile alkış topladı!

Magazin dünyasının ünlü isimleri arasında 'sıfır makyaj' modası başladı... Özgüvenleri ile alkış toplayan ünlüler artık objektif karşısına makyajsız da geçiyorlar... OKU

Evde kusursuz cilt ve göz makyajı yapmanın püf noktaları

Birçok kadın makyaj yapmayı çok sever ve makyaj yapmanın püf noktaları ile yüzlerini son derecede estetik gösterebilir. Makyaj, birçok kadını OKU

İş kadınlarına özel 5 dakikalık pratik makyaj önerileri
MİDYO  5 Dakikada hızlı ve pratik makyaj nasıl yapılır?

Çalışan bir bireyseniz ve iş kadınları için 5 dakikalık makyaj önerileri arıyorsanız, bu yazı sizler için çok faydalı olacaktır. Yoğun OKU

Uygun makyaj malzemeleriyle doğru makyaj tekniklerini nasıl uygulayabiliriz?

Makyaj yapmak çoğu kadının en sevdiği şeylerden biridir fakat uygun makyaj malzemeleriyle doğru makyaj teknikleri uygulanmazsa ortaya güzel bir görüntü OKU