Sağlık açısından, limonlu su içmenin müthiş faydaları sürekli sayılmakta ve insanları bu konuda bilinçlendirmeye çalışılmaktadır. Günlük hayatımızda, limonu birçok yerde kullanıyoruz. Birçok kişi içmiş olduğu çayın içerisine, salatalara, bazı yemeklere limon suyu sıkmakta ya da küçük dilimler halinde kullanmaktadır. Limonun faydaları daha çok soğuk algınlığına karşı vücut direncini artırıcı olarak bilinmektedir. Limonlu su hazırlamak isteyenler, günlük tüketecekleri 2 litre su içerisine belirli miktarda limon suyu ekleyerek kullanabilirler. Limonlu su içmek, limon suyunun verdiği faydayı artırmaktadır.

Limonlu Su İçmek

Limonlu Su İçmek

Limonun Faydaları

Limon, Türk mutfağında yoğun olarak kullanılmaktadır. Limonlu su içerek, faydalarından en iyi şekilde faydalanmak isteyenler, günlük içtikleri suya limon eklemeye başlamıştır.

Limonlu suyun faydaları şunlardır;

 • Bağışıklık sisteminin kuvvetlendirir ve canlandırır,
 • Sindirimi kolaylaştırır,
 • Bağışıklık sistemini temizler ve arındırır,
 • Nefesi tazeler,
 • Ciltte oluşan leke ve sivilcelerin azalmasını sağlar,
 • Kilo vermeyi hızlandırır.
 • Şişkinliği giderir.

Limonlu suyun insan sağlığı açısından faydaları saymakla bitmeyecektir. C vitamini açısından zengin olduğu için enerji vermektedir.

Video: Limonlu su zayıflatır mı?

Kilo Vermek İçin Limonlu Su İçmek

İnsanlar, metabolizmalarında sorunlar yaşamaya başladıklarında kilo almaya başlayabilecektir. Limonlu su içmek metabolizmayı hızlandıracağı için kilo vermeyi kolaylaştıracaktır. Limonlu su nasıl kilo verdirir?

 • Limonsu su metabolizmayı güçlendirin ve hızlandırır,
 • Limonsu su içildiği zaman açlığı bastırır,
 • Vücutta oluşan iltihapları giderir,
 • Vücutta tahrip olan hücreleri yeniler,
MİDYO  Rüyada uçmak nasıl tabir edilir?

Vücut dengesi sağlandığında, oluşan fazla kilolar hızlı bir şekilde verilmeye başlanacaktır. Limonlu su kullanmayı, günlük ve planlı yapanlar, metabolizmanın hızlanmaya başlamasıyla hızlı yağ yakımı sonrasında daha kolay kilo verebileceklerdir.

Enerji Kaynağı Limonlu Su

Limon suyu C vitamini açısından oldukça zengindir. Limonlu su kullananlar, tüm faydalarını görmeye başlayacaktır. C vitamini, bağışıklık sistemini güçlendirirken, vücudun günlük enerji ihtiyacını karşılayacaktır. Limonlu su içildiğinde, kişi gün içerisinde kendisini daha dinç ve zinde hissedecektir. Limonlu suyun faydalarını görebilmek için her sabah düzenli olarak limonlu su içilmelidir. Sabahları düzenli olarak kullanıldığında, vücudun çay ya da kahveden aldığı kafein ihtiyacı karşılanmış ve sinir sistemi daha sağlıklı olacaktır.

Limonlu Su

Limonlu Su

Şişkinliğin Önlenmesi

İnsanlar, yaşadıkları stres ya da yanlış beslenme gibi nedenlere bağlı olarak şişkinlik yaşayabilmektedir. Şişkinliğin önlenebilmesi için en iyi yöntem limonlu su kullanmaktır. Düzenli olarak limonlu su kullanıldığında, vücuttaki asit oranı dengelenecektir. Vücuttaki asit oranın dengelenmesi, eklemlerde biriken asitleri yok edecek ve şişkinliğin oluşmasını önleyecektir. Şişkinlik önlendiğinde, kişiler kendilerini daha zinde ve sağlıklı hissedecektir.

Sıcak Limonlu Su

Limonlu su içerisinde yer alan C vitamini sayesinde, vücuttaki birçok sorun kendiliğinden düzelmeye başlayacaktır. Vücutta bulunan, bakteri ve virüslerin etkisi ile viral enfeksiyonlar oluşmaktadır. Limonlu su sıcak olarak kullanıldığında, bakteri ve virüsleri yok ederek, kişisin viral enfeksiyonlardan kurtulmasını sağlayacaktır. Limonlu suyun faydalarının daha fazla ve kısa sürede görülebilmesi için sabahları aç karına içilmesini ve gün içerisinde de içilmeye devam edilmesi tavsiye edilmektedir.

MİDYO  Rüyada köpek sevmek ne anlama gelir?

İzleyin: Limon suyu içtiğinizde vücudunuzda neler olur? (Prof Dr İbrahim Saraçoğlu)

Nefesin Tazelenmesi

Günlük hayatımızda, boğaz ağrıları ya da yenilen çeşitli yiyecekler nedeniyle nefes kokusunu önlemek için çeşitli yöntemler denenir. Çoğu kişi şekerli sakızlar kullanarak, nefeslerini temizlemeye çalışırken şekere maruz kalabiliyorlar. Limonlu su kullanmak nefesi temizleyecektir. Sabahları aç karına bir su bardağı limonlu su içmek nefesi tazelerken, ağız kokusunun giderilmesini sağlayacaktır.

Her sabah limonlu su içtiğinizde, nefesinizin tazelenmesi ile birlikte, kendinizi daha enerjik, daha sağlıklı ve dinç hissetmeye başlayacaksınız. Vücudunuzda hücre yenilenmesini sağlayan limonlu su içmek, kendinizi iyi hissederek, psikolojik açıdan da faydasını göstermeye başlamış olacaktır. Limonlu su içmenin faydaları bu makalede detaylıca anlatılmıştır.

İlgili Makaleler
Bodrum Haremtan Koyu’ndaki rezalette önemli gelişme

Bodrum Haremtan Koyu'nu mesken tutmuş, anadan doğma olarak yüzen ve güpegündüz açık alanda ilişkiye giren erkek grubu gözaltına alınmıştı. Sonrasında OKU

Türkiye’nin gündemine oturan iğrenç olayların yaşandığı Haremtan Koyu nerede?

Bodrum Haremtan Koyu’ndaki iğrenç görüntüler izleyenleri şok etti. Bodrum'un en güzel koylarından biri olan Haremtan Koyu’nda bir grup erkeğin bu OKU

Tarçının faydaları nelerdir?

Tarçın birçok yemek ve tatlılarda kullanılan bir besin ürünüdür. Hem tatlı hem de acımsı bir tadı var ama yemek ve OKU

Elma sirkesinin kanıtlanmış faydaları! Elma sirkesi nasıl yapılır?

Günümüzde doğal yaşam ve sağlıklı beslenme oldukça popüler bir hâle gelmeye başlıyor. Aslında kadim geleneksel tedavi yöntemlerinde oldukça önemli bir OKU

MİDYO  Her gün limonlu su içersek ne olur? Limonlu su içmenin faydaları!