Pek çok ülkede zaman zaman insanların anlamlandıramadığı esrarengiz çeşitli olaylar meydana geliyor. Bu olaylar, insanların afallamasasına neden oluyor. Dünyanın birçok yerinde olabilen bu olayların bazen sebebi bulunabiliyor bazen ise sebebi hiçbir şekilde bulunamıyor. Sizlere bu yazıda, Türkiye’de yaşanan esrarengiz olayları derledik.

Kahramanmaraş’taki Esrarengiz Ateş Pek Çok İnsanın Endişelenmesine Sebep Oldu

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesine bağlı olan ılıca Mahallesi’nde esrarengiz bir şekilde oluşan bir olay, insanların tedirginlik yaşamasına neden oldu. Bu mahalledeki adı öğrenilemeyen bir kişi, mahalleden bir bahçe satın aldı ve bu bahçe içerisinde sondaj kuyusu açmaya karar verdi. Ardından bahçeye sondaj kuyusu açıldı ve 70 metreden suya ulaşıldı.

Video: Kahramanmaraş’da Esrarengiz Olay

Suya ulaşılmasının hemen ardından makineler o bölgeden çekilirken bir kişi buraya geldi ve sigara yaktı. Bunun ardından insanların şaşırmasına neden olan bir olay yaşandı. Su kuyusunda aslında yanıcı bir gaza ulaşıldığı belirtildi. Çeşitli iddialara göre su kuyusunun içine herhangi bir şekilde kıvılcım ulaştığı anda, alevler yükseliyor. Ilıca’da çıkan gazın doğal gaz olduğuna dair çeşitli söylemler de ortaya atıldı. Kuyudan çıkan alevleri gören vatandaşlar, oldukça meraklandı ve bu duruma şaşırdı. Olayın ardından insanlar, bu konunun araştırılması yönünde çeşitli isteklerde bulundu.

Sakarya’da Yer alan Büyülü Köy

Esrarengiz olayların hep filmlerde yaşandığını sanıyoruz. Aslında durum hiç de böyle değil. Bazen gerçek hayatta da açıklanamayan çeşitli olaylar oluyor. Bu olaylardan bir tanesi de Sakarya’da 1921 yılında yaşanıyor. Sakarya’da yaşanmış olduğu düşünülen hikâyeye göre, 1921 yılında Sakarya’nın bir köyünde sebebi açıklanamayan çeşitli tuhaf olaylar oluyor.

MİDYO  Toplu prim ödeyerek anında nasıl emekli olunur?

Bu olaylar yüzünden 117 hane, bu olayların yaşandığı köyden kaçıyor. İddialara göre Sakarya’daki bu köyü cinler basıyor. Bunun sebebi ise azem büyüsünün yapılmış olmasıdır. Hatta bu olay, Azem adlı filme de konu edinilmiş bulunuyor.

Seyredin: SAKARYA (AZEM) BÜYÜLÜ KÖYDE BİR GECE !!!

Davutlu Köyü’nde Yaşananlar

İnsanların tedirgin olmasına neden olan olaylar, iddialara göre gerçek hayatta da varlığını gösteriyor. Bu olaylar çoğu söylenti şeklinde günümüze ulaşıyor. O olaylardan biri de Davutlu Köyü’nde yaşanıyor. Kırklareli’nde yer alan Davutlu Köyü’nde ilginç olaylar yaşanmaya başlıyor. Yıl ise 1989. Söylentilere göre, bu köyde yaşayan insanlar 1989’da havanın kararmasının ardından cinî varlıklar görmeye başlıyor.

O olaydan sonra belli bir süre köy halkı, evden dışarı çıkmıyorlar. Bu olay, bir süre sonra gazeteciler tarafından araştırılmak isteniyor. Bu durumu araştırmak isteyen bir gazeteci köye gidiyor. Köylülerle çeşitli röportajlar gerçekleştirir. Röportaj yaptığı her bir kişi, bu varlıkları gördüklerini iddia eder. Fakat 11 gün boyunca sıra dışı olabilecek hiçbir olaya rastlanmaz. Gazeteci artık köyden ayrılmaya karar verir. Kamerasını da 14 yaşındaki bir çocuğa bırakır. Eğer sıra dışı bir olay olursa, bu çocuk kamera yardımı ile olayı görüntüleyebilecek.

İzleyin: KARADEDELER OLAYI GERÇEK Mİ? – DAVUTLU KÖYÜNE GİTTİM!

Üç gün sonra bu gazeteci gözaltına alınır. Köydeki üç ayrı evde bulunan 7 kişi parçalanarak öldürülmüştür. Öldürülen bu kişilere 14 yaşındaki çocuk da dahildir. 1989’un Şubat’ında gazetecinin giysileri ve not defteri bir ormanda bulunur. Kendisinden bir daha da haber alınamaz. Bu gazeteciyi sorgulayan jandarma yıllar sonra bunalıma girer ve intihar eder. Bu olay, şüphesiz ki oldukça gizemlidir.

MİDYO  Kilolara sağlıklı şekilde nasıl veda edebiliriz?

Dünyanın pek çok yerinde bu ve buna benzer oldukça fazla olay yaşanıyor. Bu olayların bazıları aydınlatılabiliyor fakat bazıları da gizemli bir şekilde kalıyor. Bu olayları yaşadığını iddia eden insanlar da olaylar yaşandığında oldukça tedirgin oluyorlar. Çünkü insanların yaşadıklarını iddia ettiği olaylar, paranormal olay kategorisine girmektedir. Dediğimiz gibi bazıları üzerinden yıllar geçse de aydınlatılabiliyor ama bazıları seneler sonra bile aydınlatılamıyor.

İlgili Makaleler
Şok eden görüntü: Yakıt deposundan mazot değil kestane balı akıyor

Ticaret Bakanlığı’na bağlı gümrük memurlarının tanık olduğu bir görüntü herkesi şoke etti. Bir aracın deposundan mazot değil, bal akıyor... Sarp OKU

İstanbul depreminde sadece bu ilçede can kaybı olmayacak

İstanbul’da olası 7.5’lik bir depremde hangi ilçede kaç bina  yıkılacağı ve ne kadar can kaybının olacağı bir çalışmayla ortaya çıktı. OKU

100 veya daha az eşyayla nasıl minimalist ve mutlu bir yaşam oluşturabilirsiniz?

Minimalizm, dünyaya hakim olan tüketim çılgınlığını durdurmanın güzel bir yolu. Çevremizde gördüğümüz hemen hemen her şey insanoğlunu hızla bir şeyi OKU

Zen tarzı huzurlu bir ev için dekorasyon tüyoları

Günümüzün telaşlı yaşam tarzı, Zen tarzının popülaritesini arttırdı. Peki neden? Yoğun şehir yaşamı ve iş hayatı arasında geçen bir günün OKU