Pek çok ülkede zaman zaman insanların anlamlandıramadığı esrarengiz çeşitli olaylar meydana geliyor. Bu olaylar, insanların afallamasasına neden oluyor. Dünyanın birçok yerinde olabilen bu olayların bazen sebebi bulunabiliyor bazen ise sebebi hiçbir şekilde bulunamıyor. Sizlere bu yazıda, Türkiye’de yaşanan esrarengiz olayları derledik.

Kahramanmaraş’taki Esrarengiz Ateş Pek Çok İnsanın Endişelenmesine Sebep Oldu

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesine bağlı olan ılıca Mahallesi’nde esrarengiz bir şekilde oluşan bir olay, insanların tedirginlik yaşamasına neden oldu. Bu mahalledeki adı öğrenilemeyen bir kişi, mahalleden bir bahçe satın aldı ve bu bahçe içerisinde sondaj kuyusu açmaya karar verdi. Ardından bahçeye sondaj kuyusu açıldı ve 70 metreden suya ulaşıldı.

Video: Kahramanmaraş’da Esrarengiz Olay

Suya ulaşılmasının hemen ardından makineler o bölgeden çekilirken bir kişi buraya geldi ve sigara yaktı. Bunun ardından insanların şaşırmasına neden olan bir olay yaşandı. Su kuyusunda aslında yanıcı bir gaza ulaşıldığı belirtildi. Çeşitli iddialara göre su kuyusunun içine herhangi bir şekilde kıvılcım ulaştığı anda, alevler yükseliyor. Ilıca’da çıkan gazın doğal gaz olduğuna dair çeşitli söylemler de ortaya atıldı. Kuyudan çıkan alevleri gören vatandaşlar, oldukça meraklandı ve bu duruma şaşırdı. Olayın ardından insanlar, bu konunun araştırılması yönünde çeşitli isteklerde bulundu.

Sakarya’da Yer alan Büyülü Köy

Esrarengiz olayların hep filmlerde yaşandığını sanıyoruz. Aslında durum hiç de böyle değil. Bazen gerçek hayatta da açıklanamayan çeşitli olaylar oluyor. Bu olaylardan bir tanesi de Sakarya’da 1921 yılında yaşanıyor. Sakarya’da yaşanmış olduğu düşünülen hikâyeye göre, 1921 yılında Sakarya’nın bir köyünde sebebi açıklanamayan çeşitli tuhaf olaylar oluyor.

MİDYO  İhracat türleri nelerdir? İhracat nasıl yapılır? İhracatçı nasıl olunur?

Bu olaylar yüzünden 117 hane, bu olayların yaşandığı köyden kaçıyor. İddialara göre Sakarya’daki bu köyü cinler basıyor. Bunun sebebi ise azem büyüsünün yapılmış olmasıdır. Hatta bu olay, Azem adlı filme de konu edinilmiş bulunuyor.

Seyredin: SAKARYA (AZEM) BÜYÜLÜ KÖYDE BİR GECE !!!

Davutlu Köyü’nde Yaşananlar

İnsanların tedirgin olmasına neden olan olaylar, iddialara göre gerçek hayatta da varlığını gösteriyor. Bu olaylar çoğu söylenti şeklinde günümüze ulaşıyor. O olaylardan biri de Davutlu Köyü’nde yaşanıyor. Kırklareli’nde yer alan Davutlu Köyü’nde ilginç olaylar yaşanmaya başlıyor. Yıl ise 1989. Söylentilere göre, bu köyde yaşayan insanlar 1989’da havanın kararmasının ardından cinî varlıklar görmeye başlıyor.

O olaydan sonra belli bir süre köy halkı, evden dışarı çıkmıyorlar. Bu olay, bir süre sonra gazeteciler tarafından araştırılmak isteniyor. Bu durumu araştırmak isteyen bir gazeteci köye gidiyor. Köylülerle çeşitli röportajlar gerçekleştirir. Röportaj yaptığı her bir kişi, bu varlıkları gördüklerini iddia eder. Fakat 11 gün boyunca sıra dışı olabilecek hiçbir olaya rastlanmaz. Gazeteci artık köyden ayrılmaya karar verir. Kamerasını da 14 yaşındaki bir çocuğa bırakır. Eğer sıra dışı bir olay olursa, bu çocuk kamera yardımı ile olayı görüntüleyebilecek.

İzleyin: KARADEDELER OLAYI GERÇEK Mİ? – DAVUTLU KÖYÜNE GİTTİM!

Üç gün sonra bu gazeteci gözaltına alınır. Köydeki üç ayrı evde bulunan 7 kişi parçalanarak öldürülmüştür. Öldürülen bu kişilere 14 yaşındaki çocuk da dahildir. 1989’un Şubat’ında gazetecinin giysileri ve not defteri bir ormanda bulunur. Kendisinden bir daha da haber alınamaz. Bu gazeteciyi sorgulayan jandarma yıllar sonra bunalıma girer ve intihar eder. Bu olay, şüphesiz ki oldukça gizemlidir.

MİDYO  Sevgilinize yazabileceğiniz en güzel 100 aşk mesajı

Dünyanın pek çok yerinde bu ve buna benzer oldukça fazla olay yaşanıyor. Bu olayların bazıları aydınlatılabiliyor fakat bazıları da gizemli bir şekilde kalıyor. Bu olayları yaşadığını iddia eden insanlar da olaylar yaşandığında oldukça tedirgin oluyorlar. Çünkü insanların yaşadıklarını iddia ettiği olaylar, paranormal olay kategorisine girmektedir. Dediğimiz gibi bazıları üzerinden yıllar geçse de aydınlatılabiliyor ama bazıları seneler sonra bile aydınlatılamıyor.

İlgili Makaleler
Hadise yeni yıla böyle girdi

Ünlü şarkıcı Hadise yeni yıla mini eteği ve derin yırtmacı ile hayranlarını gözlerini doldurarak girdi. Sosyal medyayı sallayan sanatçının paylaşımına OKU

TV8, O Ses Türkiye Yılbaşı Özel tanıtımı yayınlandı

TV8 ekranlarında 31 Aralık 2021 saat 20:00'de başlayacak olan O Ses Türkiye Yılbaşı Özel programının tanıtımı yayınlandı. TV8 ekranlarında yayınlanan OKU

Bvlgari marka elçisi Serenay Sarıkaya’dan yeni yıl paylaşımı

Bu yıl Serenay Sarıkaya’nın Türkiye’deki ilk marka elçisi olduğunu büyük bir heyecanla duyurmuştu. Yılbaşı yakaşırken Bvlgari çekimlerinden bir video paylaşarak OKU

Özlem Ada Şahin yılın son günlerini böyle geçirdi

Başarılı şarkıcı Berkay'ın eşi olan Özlem Ada Şahin Türkiye'nin en güzel kadınlarından. Ayrıca çiftin Arya ve Zeynep Mira isminde iki OKU