Banyo dekore etmek çoğu zaman insanın hoşuna gitmeyen bir durumdur. Hele ki banyonuz küçükse bu iş can sıkıcı bile olabilir. Küçük bir banyo kötü, kasvetli bir dekorasyona sahip olursa o banyonun içinde bulunmak bile sizi rahatsız edecektir. Kişisel bakımlarımızı gerçekleştirdiğimiz konumlardan biri olan banyoların dekorasyonu bu anlamda önemli bir yer tutar. Uygulayabileceğiniz birtakım yöntemlerle küçük banyonuzu olduğundan çok daha büyük göstermeyi başarabilirsiniz.

Doğru Aydınlatma

Dekorasyonun yapılacağı her platformda en önemli şey hiç şüphesiz aydınlatmadır. Doğru aydınlatma sayesinde küçük banyonuzu daha büyük gösterebilirsiniz. Öncelikle sarı ışık kullanmamak bu noktada doğru bir karar olacaktır. Banyonuz ne kadar aydınlatmaya sahip olursa o kadar ferah ve geniş gözükür. Bu bağlamda spot ya da LED ışık kullanmak küçük banyonuzu olduğundan büyük algılamanızı sağlayacaktır.

İzleyin: Küçük banyolar için dekorasyon önerileri

Büyük Ayna Kullanımı

Büyük ayna hileleri, küçük bir banyonun çok daha büyük olduğu izlenimini verir. Küçük bir banyoya sahip olabilirsiniz fakat banyonuza yerleştireceğiniz büyük bir ayna ortama derinlik katıp ortamın daha büyük gözükmesini sağlayacaktır. Banyonuz küçük olduğu için büyük ayna kullanımından çekiniyor olmanız doğal ama bu doğru bir düşünce değildir. Olabildiğince büyük ve geniş bir ayna kullanmak alanınızı gözle görülür bir şekilde büyütecektir.

Minimal Eşya Kullanımı

Öncelikle küçük bir banyoya ortamda hareketi kısıtlayacak derecede büyük eşyalar almak doğru bir karar olmayacaktır. Aksine eşyaları olabildiğince küçük tutmak ortamın ferahlamasını sağlayacaktır. Önceden aldığınız ölçüler ve eşyaları konumlandıracağınız yerleri belirlemek sizi bu konuda rahatlatacaktır.

MİDYO  İstanbul depreminde sadece bu ilçede can kaybı olmayacak

Video: IKEA BANYO TURU #1 – KÜÇÜK BANYO DEKORASYONU – İç Mimar Sisters

Renk Seçimi

Küçük bir banyoda renk seçimi büyük önem taşır. Kullanacağınız boyanın ya da fayansın açık renk olmasına özen göstermelisiniz. Desenli ya da koyu renk fayans seçimleri küçük banyonuzu daha da küçükmüş algısına sürükleyecektir.

Depolama Alanları

Küçük banyolarda depolama alanı yaratmak oldukça zor bir iştir.

Bu durumda depolama alanlarıyla ilgili yapılabilecekleri belirtmek gerekirse;

  • Küçük banyolarda her zaman temel kural alanı daraltmamak adına tabanda çok fazla dolap bulundurmamaktır. İllaki tabanda dolap kullanmak isteyenler içinse lavabo altlarının kullanımı yeterli olacaktır.
  • Bir diğer ve mantıklı depolama alanıysa niş veya raf kullanmak olacaktır. Bu sayede boş duvarları da değerlendirmek mümkündür.
İlgili Makaleler
Bodrum Haremtan Koyu’ndaki rezalette önemli gelişme

Bodrum Haremtan Koyu'nu mesken tutmuş, anadan doğma olarak yüzen ve güpegündüz açık alanda ilişkiye giren erkek grubu gözaltına alınmıştı. Sonrasında OKU

Türkiye’nin gündemine oturan iğrenç olayların yaşandığı Haremtan Koyu nerede?

Bodrum Haremtan Koyu’ndaki iğrenç görüntüler izleyenleri şok etti. Bodrum'un en güzel koylarından biri olan Haremtan Koyu’nda bir grup erkeğin bu OKU

Tarçının faydaları nelerdir?

Tarçın birçok yemek ve tatlılarda kullanılan bir besin ürünüdür. Hem tatlı hem de acımsı bir tadı var ama yemek ve OKU

Elma sirkesinin kanıtlanmış faydaları! Elma sirkesi nasıl yapılır?
MİDYO  Zen tarzı huzurlu bir ev için dekorasyon tüyoları

Günümüzde doğal yaşam ve sağlıklı beslenme oldukça popüler bir hâle gelmeye başlıyor. Aslında kadim geleneksel tedavi yöntemlerinde oldukça önemli bir OKU