Gelinlik giymek ve yapılan makyaj her genç kızın hayalidir. Gelin makyajı yaptıracağınız zaman kuaförlerden bu konusa iyi bir şekilde hizmet almak gerekir. Çünkü yapılan makyajın kaliteli durması ve kendini göstermesi de oldukça önemlidir. İnternet de yer alan gelinler için fresh makyaj önerileri sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Fresh bir makyaj yaptırmak istediğiniz zaman iyi bir yere makyaj yaptırmak gerekir. Çünkü gelin makyajlarının kusursuz olması gerekir. Makyöz seçimi de makyajın yüzünüzde daha güzel bir şekilde görünmesini sağlar. Bu nedenle hem yapılacak makyaj hem de yapan kişi bu anlamda oldukça önemlidir. Makyaj önerilerine bakarak daha iyi bir fikir alabilirsiniz.

İzleyin: Gelin Makyajı l Kendi Yapacaklar İçin

Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Gelin makyajı genellikle her gelin için farklıdır. Bazı gelinler daha açık tonlar da tercih ederken bazıları ise koyu renk ister. Ancak gelin makyajı olarak daha soft bir makyaj yaptırmak sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü bu şekilde bir makyaj hem gelinliği hem de gelinin yüzünü ortaya çıkartır. Ancak göz renginiz ve tem renginize göre bir seçim yapabilirsiniz. Göz renginizi ortaya çıkartmak için hem koyu renk göz kalemi tercih edebilir hem de koyu renk far kullanımı da yapabilirsiniz. Bu nedenle makyaj yapmadan önce öneri alarak internet üzerinden modelleri incelemek gerekir.

Gelinler İçin Fresh Makyaj

Gelinler İçin Fresh Makyaj

Doğal Bir Makyaj Yapımı

Gelinler için doğal makyaj da oldukça tercih edilmektedir.

MİDYO  Saçlar neden kırılır? Saç kırıkları için ne yapmalıyız?

Doğal makyaj için birçok makyaj önerisi bulunur;

  • Soft bir makyaj türleri için doğal far ve ruj kullanımı oldukça uygun olacaktır. Allık da açık kahve tonlarında kullanırsanız ortaya oldukça doğal görüntüler çıkacaktır.
  • Bronz ve kahve tonları da genellikle doğal makyaj da çok sık tercih edilir. Hem far hem de allık olarak uygulamanız mümkün.
  • Eğer gözleriniz renkli ise bunu ön plana çıkartmak sizi daha güzel gösterebilir. Renkli gözler için sadece bir far kullanımı daha doğru olacaktır.

Gelinlik makyajı için gelinler için fresh makyaj önerileri hakkımda daha detaylı bilgi almak oldukça önemlidir.

Video: GELİN MAKYAJIMI KENDİM YAPIYORUM I Dikkat Dikkat Makyaj Doğal Değildir!!

Hangi Makyaj Malzemelerini Kullanmak Gerekir?

Gelin makyajı yapılırken nasıl bir makyaj yapılacağı önemlidir. Eğer göz makyajı hakim olacaksa takma kirpik, far ve göz kalemi kullanımının dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekir. Koyu renk veya açık renk olarak tercih edilmelidir. Fondöten kullanımı yapmadan önce mutlaka alt kısmına baz sürmek gerekir. Böylelikle yüz makyajı da ortaya çıkmış olacaktır. Ruj kullanımı da gelinlerin en çok tercih ettiği bir makyaj malzemesidir. Dudaklarınızı ön plana çıkartmak istiyorsanız eğer kırmızı ruj da gelinlik için iyi bir seçim olabilir. Ancak soft bir makyaj için mutlaka daha açık renkleri uygulamak gerekir.

Gelin Makyajı İçin Cilt Temizliği

Cilt temizliği hemen hemen herkesin dikkat ettiği bir durumdur. Cilt bakımınızı düzenli olarak yaptığınız zaman yapılan makyaj daha güzel olacaktır. Özellikle soft makyaj türleri bu gibi durumlar da oldukça önemlidir. Cilt makyajını günlük olarak yapabilir ve cildinizin daha güzel bir şekilde parlamasını da sağlamanız mümkün.

MİDYO  Eyeliner kullanırken dikkat edilecek noktalar nelerdir?

Ten Ürünlerinin Kullanımı

Soft makyaj türlerinde genellikle çok fazla belli olmayan hafif tonlar da makyaj malzemeleri kullanılır. Bu gibi tonlar eğer açık tenli iseniz sizde daha iyi duracaktır. Ancak koyu bir ten rengine sahip iseniz daha koyu bir renk seçimi yapmak daha doğru olacaktır. Makyaj malzemesinde tonların seçimi yüzünüzde daha ışıl ışıl bir görüntü yaratır. Bu nedenle makyajı yaptıracağınız yerden de bu konuda bilgi almanız mümkün.

İlgili Makaleler
Makyaj nasıl temizlenir? Doğru makyaj temizleme teknikleri nelerdir?

Makyaj yapan kadınlar, doğru makyaj temizleme teknikleri konusunda yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Bu durumun önemi fazla olmakla birlikte, doğru teknikler OKU

Kalın kaşlara nasıl şekil verebiliriz?

Kalın kaşa sahip olan kişiler, kalın kaşlara nasıl şekil verilmelidir konusu üzerinde araştırma yapar. Kalın kaş, şekil verilmek için en OKU

Esmerler için makyaj tüyoları

Makyaj kadınlar için vazgeçilmezdir, ama güzel teknikle yapılan makyaj çok daha önemlidir. Esmer kadınlar, esmer tenliler nasıl makyaj yapmalıdır sorusunu OKU

Beslenme alışkanlıklarını değiştirerek cilt sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz

Beslenme alışkanlıklarınız ile cildinizin sağlığı arasında bir ilişki olduğunu biliyor muydunuz? Cildin daha parlak ve pürüzsüz görünmesi için cilt için OKU