İkili ilişkiler oldukça önemlidir. İkili ilişkilerde ve bu ilişkiler evlilik ile taçlanmış ise bazı hususlar ön plana çıkar. Bu konudaki en önemli husus, muhakkak ki güven olacaktır. Çünkü ilişkinin sağlıklı bir şekilde yürüyebilmesi adına iki tarafında birbirine güvenmesi gerekiyor.

Güven temelli bir ilişki yaratmak zor ama oldukça önemlidir. Çünkü böyle bir temele dayanan ilişkiler daha uzun ömürlü olur ve çiftler birbirlerini daha mutlu hisseder.

Pek çok insan, evliliğin sevgili olmaya benzemediğine inanır. Çünkü aynı evde evde yaşamaya başlayan insanların, daha önce fark edilmeyen ya da görülmeyen huyları ortaya çıkar.

Bu haberimizde sizlere bir eşin karısından gizlediği gerçeklerden bahsedeceğiz. Aslında hiçbir insanın bu şekilde sırlara gerek duymaması gerekir. Her şey “güven” temelinde olmalı. Aşağıda bahsettiğimiz gerçekler sizleri üzebilir fakat bilinmesi aynı zamanda bunların bilinmesi de gerekir.

 Erkekler Düşünülen Ölçüde Güvenilir Değildir

Aslında daha önce de bahsettiğimiz gibi bir ilişkide sırların olmaması gerekir. Çünkü sır, ilişkinin yıpranmasını sağlar. Esasen bir erkeğin, kadının duygusal bir temele sahip olduğunu bilmesi gerekir.

Ayrıca bir kadın, annelik iç güdüsü ile eşine yaklaşır. Bu anlamda duygusal bir bakış açısına sahip olan bir kadın, eşinin güvensiz olmasından oldukça fazla rahatsızlık duyar. Pek çok insan, erkeklerin kadınlarla aynı şekilde duygularını ifade etme yeteneğine sahip olmadığını düşünür. Fakat bu düşünce, sığınılacak bir liman değildir.

MİDYO  Kıyafetlerin daha temiz olabilmesi için nelere dikkat etmeliyiz? Çamaşır makineniz ıslak mendil koyun, şaşıracaksınız...

İzleyin: Kocam Telefonunu Benden Gizliyor. Neden?

Erkeklerin Zihnindeki Kadın Olmak Çok Zor!

Bir kadın, en nihayetinde bir insandır. Bu sebeple kadın da hata yapabilir. Fakat bu noktada erkeklerin farklı bakış açıları bulunur. Bir erkek, eşinin kendi aklındaki gibi bir kadın olmasını ister. Fakat bu durum oldukça zordur. Yani bir kadının, eşinin aklındaki kadın olması oldukça zordur.

Çünkü bu, kadının bir kalıba sokulmasına neden olmaktadır. Bir kalıba girmek, o kalıba uygun bir insan olmak da mümkün değildir. Zaten mümkün olsa bile hoş değildir. Bu sebeple bazı erkekler, eşlerinin akıllarındaki gibi bir kadın olmamasından ötürü farklı kadınlara yönelirler.

Eşinizin Geçmişi ile İlgili Bütün Şeyleri Bilmiyor Olmanız Mümkün!

Dürüstlük ve güven, oldukça önemlidir. Bu ikisi de ilişkinin sağlam bir temele oturmasını sağlar. Sağlam bir temele oturan ilişki ise hem sağlıklı hem de sevgi dolu olur. Bazı erkekler, geçmişlerinde yer alan bazı şeyleri paylaşma konusunda rahat değildirler yani geçmişlerinde yer alan bazı şeyleri eşleri ile paylaşmazlar. Bu durum bir kadın tarafından sevilmese de gerçek maalesef ki böyledir.

Erkekler Sizin Bütün Kusurlarınızı Görmelerine Rağmen Bunları Saklayabilir!

Erkekler kendi aralarında eşlerinin kusurlarını konuşurken eşlerine bu kusurları söyleme konusunda ketum olabilir. Normal bir konuşma esnasında söylenmeyen bu kusurlar, kavga esnasında söylenebilir. Bu durum ise hiç hoş değildir.

Eşiniz Ne Kadar Flört Ediyor?

Bu konu, kadınlar için bir muamma olarak kalır. Bazı insanların doğası gereği flört ettiklerini biliriz. Yani bu insanların gülümsemesi ve sohbeti bile bir flört gibidir. Eşinize güvendiğiniz ölçüde bu konuyu görmezden gelmeniz mümkün.

MİDYO  Yılbaşında sevgiliye alınabilecek hediyeler

Bir Erkek Kendi Başına Zaman Geçirebilir

Bir erkeğin kendi başına vakit geçirmek istemesi, dürüst olma konusunda sağlıklı bir işaret olur. Kadınlar da bazen kendi başlarına vakit geçirmek isteyebilir. Bu durum, her sağlıklı bireyin isteyebileceği bir şeydir. Bu sebeple bu meselenin kötü olduğu ve ilişkinin sıkıntıya girdiği düşünülmemelidir. Bir eş kafa dinlemek istiyorsa eğer, bunu yapabilmeli ve kendini yenileyebilmelidir.

İlgili Makaleler
İlişkide sınırları korumak – Sınırları belirleme, beklentiler, kavgalar

İkili ilişkiler, bazı hususlar çerçevesinde hareket edildiğinde başarılı bir şekilde yürütülebilir. Bu konudaki hususlardan bir tanesi güven olmaktadır. Güven temeline OKU

İstanbul depreminde sadece bu ilçede can kaybı olmayacak

İstanbul’da olası 7.5’lik bir depremde hangi ilçede kaç bina  yıkılacağı ve ne kadar can kaybının olacağı bir çalışmayla ortaya çıktı. OKU

100 veya daha az eşyayla nasıl minimalist ve mutlu bir yaşam oluşturabilirsiniz?

Minimalizm, dünyaya hakim olan tüketim çılgınlığını durdurmanın güzel bir yolu. Çevremizde gördüğümüz hemen hemen her şey insanoğlunu hızla bir şeyi OKU

Zen tarzı huzurlu bir ev için dekorasyon tüyoları

Günümüzün telaşlı yaşam tarzı, Zen tarzının popülaritesini arttırdı. Peki neden? Yoğun şehir yaşamı ve iş hayatı arasında geçen bir günün OKU