Banyo dekorasyonu oldukça önemlidir. Özellikle evlerinde uyum ve şıklık yakalamak isteyen kişiler için. Şimdi sizlere banyo dekorasyonu hakkında bazı ipuçları vereceğiz. Koordineli bir görünüm oluşturmak için, mevcut dekorunuza zıt renkte uyumlu banyo aksesuarlarını getirebilirsiniz. Sabunluklara, diş fırçası tutacaklarına ve saklama kavanozlarına dikkat edin ve bunları aynı renkteki havlularla eşleştirin. Çoğu süpermarkette, fiyat etiketlerinden çok daha pahalı görünen uygun fiyatlı tuvalet aksesuarları bulabilirsiniz.

Döşemeyle büyütün

Çok da uzak olmayan bir geçmişte, geniş formatlı banyo karoları ağırlıkları nedeniyle daha pahalıydı, ancak yeni üretim teknolojisi ve tasarım gelişmeleri artık büyümenin bütçenizi zorlamayacağı anlamına geliyor. Geniş formatlı karoları tercih etmek, aynı zamanda daha az karo ve çok daha az derz dolgu gerektireceği anlamına gelir, bu da onu küçük, karmaşık tasarımlara kıyasla nispeten bütçe dostu bir seçenek haline getirir.

İzleyin: Modern Banyo Dekorasyonu

Vinilleri canlandırın

Dayanıklı, su geçirmez ve bütçeye uygun vinil zemin, düşük maliyetli banyolar için ideal bir çözümdür. Dayanıksız ince materyallerin olduğu günler geride kaldı. Güçlü ve sıcak bir zemin sunan vinil artık bir dizi canlı renk, desen ve yüzeyle geliyor.

Ahşap panellerle çalışın

Ahşap paneller, özellikle kırsal görünümden hoşlanıyorsanız, duvar karolarına karakteristik ve genellikle daha ucuz bir alternatif oluşturur. Ahşabı, koruyucu suya dayanıklı boya ile yağ bazlı bir cila ile kapladığınızdan ve yalnızca ıslanma olasılığı düşük alanlara monte ettiğinizden emin olun.

MİDYO  Alt ıslatma (Enürezis) nedir? Kalıcı çözüm için ne yapmalı?

Mevcut döşemeleri temizleyin

Nemli ve nemli bir alan olan banyonuzun döşeme ve derz dolguları, küf ve küf ile kolayca renk değiştirebilir. Bir diş fırçası, beyaz sirke ve biraz dirsek yağı, mevcut karoların yeniden yeni gibi görünmesini sağlayabilir. Boyama devam ederse, donuk kiremit kenarlarını aydınlatmak için kullanışlı bir harç kalemi alın.

Banyo zeminini ortaya çıkarın

Banyo dekorasyon projeniz yeni bir genişletme veya yenilemenin parçasıysa, neden yıkama alanınıza yeni bir özellik ekleme fırsatını değerlendirmiyorsunuz? Trend olan bir endüstriyel hava için boru tesisatını açıkta tutun veya sıva işlemini atlayın ve dokunsal çıplak tuğla özellikli bir duvar kucaklayın. Gözenekli malzemeleri koruyucu bir işlemle kapatmanız gerekebilir.

Video: 2021 BANYO MODELLERİ | MODERN BANYO DEKORASYON FİKİRLERİ | Modern Bathroom Models

Boya ile parlatın

Banyonuza yeni bir renk getirmek, bir odayı sadece birkaç kutu boya karşılığında tamamen dönüştürebilir! Duvarlardaki daha yumuşak gölgeler ışığı yansıtabilir ve uzay yanılsaması yaratabilirken, bu enerji veren parlak mavi gibi koyu tonlar okyanusun dinlendirici acelesini çağrıştırır.

 Kendinizi temiz havlularla şımartın

Banyonuzu bir ayakkabı ipi üzerinde yenilenmiş hissettirmenin en kolay yolu, yeni bir parti havlu kullanmaktır. İster canlı yeni bir gölge isterse klasik beyaz bir ton için dolgun olsun, yeni bir set o kabarık otel havasını yaratacak ve tüm alanı tazeleyecektir. Yeni satın aldıklarınızı bir dolapta saklamak yerine, havlularınızı kancalardan asmayı veya bir tabure veya konsol masasına düzgünce katlamayı deneyin.

MİDYO  Çocuk odaları için oyun köşesi önerileri

Yeşillik 

Doğayı iç mekâna getirmek, sakinleştirici ve sakin bir alan yaratmanın harika bir yoludur. Birkaç iç mekân bitkisi satın alarak ve bunları pencere kenarına veya konsol masasına yerleştirerek banyonuzu huzurlu bir sığınağa dönüştürün. Tavandan bir veya iki asılı bitkiyi asın.

Duvar kâğıdı 

Çoğu kişi, bir banyoda duvar kağıdını pratik olmayan bir şekilde indirir, ancak araştırmanızı yaparsanız, alanınızı gerçekten parlatabilir.  Değiştirmek fayanslardan çok daha kolaydır ve aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi neme dayanıklı duvar kağıdı vardır. Bir renk sıçraması için parlak desenli bir duvar seçin veya doku yanılsaması eklemek için bütçe dostu bir taş veya tuğla efektli tasarımı deneyin.

Banyo paspasları ile şıklaşın

Mağazadaki en sıkıcı banyo paspasına gitmeyin. İşlevsel olmanın yanı sıra, paspaslar ister cesur renkler ister ilginç bir desen veya alışılmadık bir şekil olsun, gerçek bir tasarım ifadesi oluşturabilir. Alanınız nispeten nötr ise, eklektik bir his için canlı bir desen seçin veya bir veya iki zıt tasarım katın.

İlgili Makaleler
Çocuk odaları için oyun köşesi önerileri

Her evin belli bir düzeni bulunuyor. Bu düzen oda sayısına uygun bir şekilde oluşturuluyor. Genelde çocuklu evlerde çocuk odası bulunması OKU

Siyah sevenler için banyo dekorasyon fikirleri

Banyolar evimizin hijyen ve kullanım zorunluluğu olan bölgeleridir. Bu bölgelerde eviniz için en kullanışlı banyoları tercih etmek ve bu banyoları OKU

MİDYO  Siyah sevenler için banyo dekorasyon fikirleri
Küçük banyoları nasıl büyük gösterebiliriz?

Banyo dekore etmek çoğu zaman insanın hoşuna gitmeyen bir durumdur. Hele ki banyonuz küçükse bu iş can sıkıcı bile olabilir. OKU

Ada çayının faydasını görmek için nasıl demlenmeli?

Ada çayı sağlık etkileri üzerine araştırmalar çok sınırlı olsa da, ada çayı içmenin müthiş faydaları vardır. Menopozla İlişkili Sıcak Basmalar OKU