iCloud şifremi unuttum nasıl açabilirim? Sorusunun yanıtını arıyorsanız yazımız içerisindeki adımları uygulayarak, kendiniz için yeni bir şifre edinebilirsiniz. Apple cihazlarınıza giriş yaparken kullanılan şifrenin unutulması sırasında ne yapılması gerektiği çok araştırılan bir soru. Konulan yeni bir şifre unutulmuş olabilir ya da kişiler koyduğu şifreyi girmesi halinde kabul etmediğini düşünebilir. Bu durumlar içerisinde Apple marka telefonlarının şifrelerinin değiştirilmesi gereklidir.

Apple ID Şifrenizi Nasıl Sıfırlayabilirsiniz?

Telefona giriş yapabilmek adına şifreyi hatırlamak oldukça uzun bir zaman alabilir. Bu nedenle kişilerin en çok tercih edeceği nokta şifreyi sıfırlamak olacaktır.

  • apple.com sitesine giriş yapılır,
  • Site içerisinde şifre ya da kimliği unutma esnasında girilen sekmeye girilir,
  • Kişilerin şifrelerini yenilemesi için bir metin doğrulaması istenecektir,

iCloud şifremi unuttum adımlarında ise, sonraki işlem ise kişinin Apple hesabı için nasıl bir koruma sağladığına bağlı olarak değişecektir.

  • Kişiler her hesapları için iki aşamalı korumayı seçmiş ise başka bir Apple cihazı ile bilgi istenecektir,
  • Eğer ek güvenlik işlemi ayarlanmamış ise kişilerin e-mail adresine bir mail gidecektir,
  • Mail adresi yerine kullanıcılara belirledikleri güvenlik soruları da sorulacaktır.

Güvenlik Sorularının Yanıtlandırılması

Kişiler Mac, iphone, ipad cihazları için giriş yaparken ilk aşamada onlardan bazı bilgiler istenir. Bu bilgiler, kişilerin kendi belirledikleri güvenlik sorularıdır. Bu sorular kişilerin en sevdiği öğretmen, sen sevdiği kişi, yaşadığı şehrin adı ya da en yakın arkadaşının ismi gibi yalnızca onun bileceği sorular olarak seçilir.

MİDYO  İPhone'da ekran görüntüsü ve kaydı nasıl alınır?

iCloud şifremi unuttum nasıl açabilirim? Sorusunu yanıtlamak için kişiler güvenlik sorularını cevaplandırmak isterse, aşağıdaki adımları izlemelidir;

  • İlk adım olarak kişiler doğum tarihlerini girmelidir. Gün, ay ve yıl şeklinde girilen bilgiler sonrasında diğer adıma geçilecektir.
  • Ardından Apple kullanıcının önüne iki farklı soru getirecektir. Bu soruların doğru yanıtlanmasından sonra yeni bir sayfa gelecektir.
  • Parola sıfırlama ekranına gelen kişi, iki defa yeni belirlediği şifreyi girmelidir. Şifre her iki alanda da aynı olarak yer almalıdır. Parola oluşturulurken en az 8 ifadeye yer verilmelidir. Ayrıca şifrenin güvenliği için küçük, büyük harfi birlikte içermelidir. Bir sayı da şifrede yerini almalıdır, aynı ifade üst üste üç kere şifrene bulunamaz. Yeni belirlenecek şifre ise eski kullanılan ile aynı olmamalıdır.

İzleyin: Apple Kimliği (iCloud) Şifremi Unuttum 2020

Güvenlik Sorularını Unutursam Ne Yapabilirim?

Kişiler iCloud şifremi unuttum nasıl açabilirim? Diye araştırma yaparken en yaygın olarak güvenlik sorusu yanıtlandırma adımını görürler. Ancak hesap açıldıktan çok sonra kişiler unutur ise güvenlik sorularını unutabilirler. Özellikle dikkat edilmelidir ki, sistem yazılan şekildeki cevapları kontrol edecektir. Bu nedenle kişiler kendi yazdıkları cevapları, yazdıkları biçimde yazmalıdır. Örneğin; ilk harf büyük ise yeni yazım esnasında yine büyük olmalıdır.

Kişilerin güvenlik soru ve cevaplarını appleid.apple.com sitesine giriş yaparak değiştirme imkanı vardır. Ancak bu işlem şifre unutulmadan gerçekleştirilmelidir, bu nedenle iCloud şifremi unuttum nasıl açabilirim? Sorusu için bu işlem uygun değildir.

MİDYO  İkinci el telefon alanlar dikkat! Yeni düzenleme ile neler olacak?

Şifre Sıfırlamak İçin Mail Göndermek

Güvenlik sorularının cevapları unutulur ise kişiler e-mail adreslerine yeni bir bağlantı göndermesini talep edebilirler. E-mail adresine bağlantı geldiği zaman kişiler, bu bağlantıya girerek yeni bir parola kendilerine edinebilirler. Bu işlem güvenlik sorularını unutan kişiler için alternatif bir yöntemdir. Ancak kişiler bu seçeneği tercih etmeden önce, o mail adresine giriş yapıp yapamadığını kontrol etmelidir. Parolama sıfırlama ekranından mail gönderilmesi için tıklanır. E-mail adresine gelen mail açılarak kişiler sıfırlama bağlantısına tıklayıp, yeni şifrelerini yazarak elde edebilirler.

İlgili Makaleler
1 milyar kamera bizi gözetleyecek

İngiliz teknoloji sitesi Comparitech dünyanın en kalabalık 150 şehrindeki güvenlik kameralarının sayısını inceleyen bir analiz yayınladı. 1 milyon kullanıcısı olan OKU

Bu siteye ulaşılamıyor hatası nasıl çözülür?

Günümüzde internet kullanıcılarının karşılaştığı en can sıkıcı ve en büyük zorluklardan biri, web sayfasının mevcut olmamasıdır. Bu tür bir sorunu yaşamayan OKU

Telefondaki ısınma sorunu nasıl giderilir?

Telefon kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı ısınma sorunu, birçok nedenden meydana gelebilir. Isınma sorunları genelde donanımsal bir problem değildir. Isınma sorununun temeli, telefonda OKU

İkinci el telefon alanlar dikkat! Yeni düzenleme ile neler olacak?

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bakanlık tarafından yapılan yeni düzenlemelerle ilgili açıklamalar yaptı. İkinci el piyasası oldukça yoğun olan cep telefonları OKU