Gerilim filmlerini izlemeyi seven kişiler, sürekli yeni filmler araştırmaktan sıkılabilirler. Bu nedenle de kendilerine düzenli olarak izleyebilecekleri gerilim dizileri arayabilirler. Bu dizileri izlerken kişiler her an bir şey olacak diye gerilecek ve dizilerin konusunu derinden hissedecektir. Gerilim tutkusu olan kişiler için hazırladığımız en iyi gerilim dizileri listemizi gözden geçirebilirsiniz. Kendiniz için birkaç liste oluşturabilir ve dizilerinizin tadını çıkartmaya başlayabilirsiniz.

The Forest

2016 senesinde yayınlanmaya başlayan dizinin ana karakteri Sara isimli genç bir kızdır. Kardeşi bir zamandır kayıptır ve onu bulmak için oldukça korkutucu bir yere yolculuk etmesi gereklidir. Çevresindeki herkes onu bu yolculuk hakkında uyarmaktadır, ancak kardeşine karşı olan hisleri daha ağır basar ve yolculuğa çıkar. Ormanın içindeki saklı ruhlar ise gelecek olan kişileri kızgınlıkla beklemektedir, en iyi gerilim dizileri arasında bulunan bir dizidir.

The Rain

Dünyanın sonunun anlatıldığı bir dizidir ve her anı gerilim ile doludur. Yağmurun yağması ile bir virüs İskandinavya bölgesindeki bütün insanlığı öldürmüştür. Bu virüsün ardından 6 sene zaman geçmiştir ve iki kardeş kendisine güvenli bir yol aramaktadır. Ancak bu güvenli yol arayışı içerisinde kardeşler oldukça farklı olaylarla karşılaşacaktır.

Collateral

Dizinin ilk bölümünde meydana gelen bir pizzacının ölümü ile bütün dizinin konusu başlamaktadır. Dedektif olan Kip Glapcsie oldukça farklı düşüncelere sahip bir insandır. Diğer meslektaşları bu olayın sebepsiz yere olduğunu savunurken, o mutlaka bir sebebi olduğunu savunur. Bu nedenle de Collateral gerçekleri gün yüzüne çıkarmak için mücadele eder.

MİDYO  Senaryosunda İlluminati'yi konu alan en iyi filmler

İzleyin: “Collateral (2004)” Theatrical Trailer

Touch

En iyi gerilim dizileri içinde yer alan bu dizi Martin Bohm ile oğlu Jake’in yaşamındaki zorlukları ele alır. Martin, dul bir adamdır ve oğlunun otistik olması ile tek başına mücadele etmektedir. Jake ile kimseyle iletişim kuramayan ve kendi kendisine yaşayan bir çocuktur. Babasının dahi kendisine dokunması onun için oldukça rahatsız edicidir. Jake teknolojiden oldukça iyi anlamaktadır ve en eski model telefonları bile yeniden çalıştırabilir. Bir süre sonra sahip olduğu yetenekler fark edilir ve onun  özel bir çocuk olduğu anlaşılır. Gelecekteki olayları bilebilen çocuk, sayılarla bunu ifade edebilmektedir. Babası ise zaman içinde sayıların gizemini çözmeyi anlayabilecektir.

Marcella

Marcelle en iyi gerilim dizileri listesinde bulunur, ana karakter dizi ile aynı ismi taşımaktadır. Kocası artık kendisini sevmediğini söyleyerek onu bırakır ve bu durum karşısında yıkıntı yaşar. Cinayet masasında görevli bir polis olarak mesleğine geri döner ve eski zamanlarına bir anda geri döndüğünü hisseder. Görevindeyken karşılaştığı cinayetler ile sanki geçmiş zamanda tekrar karşılaşmış gibidir. Bir yandan eşi ile ilgili sırları öğrenirken, diğer yandan da cinayetlerle ilgilenir.

Fragman: Marcella Trailer Season 1

Hakan: Muhafız

Hakan, bir gün hiç beklemediği bir anda kendisini İstanbul’un koruyucusu olarak bulacaktır. İlk başlarda bu durumu kabullenemese bile zamanla bu duruma alışmaya çalışacaktır. En iyi gerilim dizileri içinde yer alan dizide, Hakan artık görevinin bilincine vararak yaşamına devam edecektir. Yaşamındaki tek hedefi ise ebedi düşmanı olan Ölümsüzü öldürmek olacaktır.

MİDYO  Hafta sonu izleyebileceğiniz en iyi Kemal Sunal filmleri

Ozark

2017 senesinde ilk bölümü ile yer alan dizide gerilim ve gizem bir arada işlenmektedir. Marty, bir gün uyuşturucu suçunun önde gelenleri ile bir mücadele içerisine girer. Kendisini ve ailesini yaşanan bütün sıkıntılardan kurtarmak istemektedir. Bunun için ise bütün aile bireylerini alarak başka bir yere yerleşmeye karar verir. Güney Missouri’ye yerleştiği zaman her şey peşini bırakacak mıdır? Yoksa daha hikaye yeni mi başlıyor?

İlgili Makaleler
En iyi Ayşen Gruda filmleri

Domates güzeli olarak hayatımıza giren ve filmleri ile yıllarca içimizi ısıtan sanatçının birçok filmi bulunmaktadır. Oynadığı filmler yıllardır özelliğini kaybetmemiş OKU

Sevgili ile beraber izlenebilecek romantik komedi filmleri

Sevgilinizle yapabileceğiniz aktivitelerden belki de en iyisi Sevgiliyle İzlenebilecek Romantik Komedi Filmleri arasından birini seçip beraber film izlemektir. İzleyeceğiniz film OKU

Hafta sonu izleyebileceğiniz en iyi Kemal Sunal filmleri

Türk sineması içerisindeki en yetenekli kişilerden birisi olarak hala filmleri bıkmadan izlenilen sanatçı Kemal Sunal, komedi alanındaki filmleri ile hayatımızda OKU

Senaryosunda İlluminati’yi konu alan en iyi filmler

Dünyada yer almış olan en güçlü örgütlerden biri olan İlluminati Tarikatı, pek çok filmde konu edinilmiş bulunuyor. Senaryosunda bu tarikata OKU