Apple ürünleri kullananların merak ettiği sorulardan birisi iPad iTunes nedir? Sorusudur. iPad iTunes aslında bir tür yazılımdır. Bu yazılım Apple firması tarafından çıkartılmış ve kullanıma sunulmuştur. Yazılımın sürekli gelişmesi sayesinde kişilere birçok avantaj sağlamaktadır. Bu yüzden genellikle tüm ülkelerde kullanımı yaygın hale gelmiş bir program olarak bilinmektedir. Yalnızca Apple ürünler ile birlikte kullanılmaktadır. Özellikle IPhone model telefonlar ve ipad sahibi kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

iPad iTunes Ne İşe Yarar?

Bu yazılım yüklendiği taktirde kullanan kullanıcılara faydalar sağlamaktadır. Kişilere eğlenceli bir zaman geçirmeleri için birçok fırsat sunmaktadır.

Sunduğu bazı fırsatlar şunlardır:

 • İstediğiniz müziği dinleyebilme imkanı sunar.
 • Eğlenceli videolar izleyebilir veya indirebilirsiniz.
 • Merak ettiğiniz filmleri izleyebilir ve bu uygulama sayesinde filmleri takip edebilirsiniz.
 • Çesitli oyunlar oynayabilir veya indirebilirsiniz.
 • İstenilen kitapları okuyabilirsiniz. Bunun için e-kitap hizmeti mevcuttur.
 • Gerçekleştirmek isteğiniz veri alışverişlerini son derece hızlı bir şekilde bu program sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kullanılan programların güncelleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Yeni ürün sürümleri satın alınabilir.
 • Dinlediğiniz müzikleri listeleyebilirsiniz.
 • Yeni şarkılar ekleyebilir veya beğenmediklerinizi kolaylıkla silebilirsiniz.
 • İlginizi çeken televizyon programlarını izleyebilirsiniz.
 • Radyo aracılığı ile keyifli müzikler dinleyebilirsiniz.

Bunun gibi eğlence amaçlı olarak kullanılan birçok faydası vardır. Bu faydalar sayesinde IPhone ve ipad ürünlerde olmazsa olmaz haline gelmiştir ve sürekli olarak kendini geliştirmektedir.

MİDYO  Kablosuz kulaklık seçerken dikkat etmemiz gerekenler

iPad iTunes Nasıl Yüklenir?

Program ücretsiz şekilde yüklenebilmektedir. İndirilerek kullanılabilir. Bilgisayarlarda da olması gerekir. Bunun için internet gerekebilir. Kullanım sırasında bilgisayara bağlı USB kablonun bir ucu da kapalı konumda olan ipad adlı cihaza bağlanır. İpad’in düğmesine uzun bir süre basılır. Kablo işareti gelir. İpad Itunes sürümünün son sürüm olmasına dikkat edilmelidir. Cihazda kurtarma modu görülecektir. İster bu uygulamayı güncelleyin isterseniz geri yükle tuşuna tıklayarak geri yükleme işlemi gerçekleştirin. Yapmak istenilen işleme uygun tuşlandığı taktirde IPhone ve iphad itunes üzerinden yazılım yükleme işlemi gerçekleştirmiş olacaksınız.

iPad iTunes Nasıl Kullanılır?

indirme işlemi gerçekleştirildikten sonra eğlenceli şekilde içeriklere sahip olunmaktadır. Bu indirme işlemleri ipad itunes indir denilerek internet aracılığı ile indirilebilir. Ve müzik dinleme ve indirme gibi işlemler sırasında internet bağlantısına ihtiyaç duyularak kullanılmaya başlanabilir.

İlgili Makaleler
SMS’leri, Whatsapp yazışmalarını cep telefonunda tutanlar yandı. Uzmanından uyarı geldi: Derhal silin

Sosyal medyada dolaşırken mağdur olmamak için bu hayati önerilere aman dikkat. Günümüz teknoloji dönemi... Teknoloji geliştikçe hayıtımız da bir o OKU

Devlet, WhatsApp mesajlarını okuyabilir mi?

WhatsApp mesajlarınız devlet tarafından okunabilir mi? Gönderdiğiniz mesajlar, paylaştığınız videolar ve fotoğraflar devlet kurumları  tarafından tarafından izleniyor mu? WhatsApp yazışmalarında OKU

Başkasının WhatsApp mesajlarını okumak için iki garantili yöntem

Sevgilinizin, eşinizin sizi kandırdığından mı şüpheleniyorsunuz? Ona güvensizliğiniz mi var? Çocuğunuzun WhatsApp mesajlarını kontrol mu etmek istiyorsunuz? Yada iş yerindeki OKU

MİDYO  2021 yılında ses getiren teknolojik ürünler tanıtıldı
Aldığınız epostalara dikkat! Güvenli olmayan eposta ekleri nasıl anlaşılır?

Son zamanlarda, e-posta eklerinde kötü amaçlı yazılımları gizlemek için çeşitli teknikler kullanan spam ve kimlik avı kampanyalarında önemli bir artış OKU