Youtube kullanmak için özel olarak bir şey yapmaya gerek yok. Bu platform sadece bulunduğunuz şehre veya ülkeye ait değil. Tüm dünya özelinde kullanım yapılabiliyor. Sadece video içerikli bir sosyal ağdır. Gerek telefonunuzdan gerek bilgisayarınız üzerinden kullanım sağlayabilirsiniz.

Youtube Video Özellikleri?

Milyonların üye olduğu video paylaşım sitesi olan Youtube’da video formatları önemli bir yer tutuyor. Öncelikle -Flash Video Formatı- olması gerekir. Video içerikleri Flash Video formatında oluyor. Siteye yüklenen video boyutu Youtube tarafından otomatik olarak 320×240 piksele indirilir ve .flv formatına dönüştürülür. Şimdilerde boyut seçeneği bulunuyor. 480×360 piksel, 720p ve 1080p özelliğine dönüştürülme özellikleri eklendi. Ve piksel seçeneği olan 4K teknolojisi de kullanılır.

Youtube İstenmeyen Videolar

İzlediğiniz bir videodan ne kadar süre izlediğinize kadar tüm bilgileri kendi içerisinde tutuyor. Bununla birlikte size uygun olan video içeriklerini yine sizlere sunuyor. Ancak kimi zaman karşımıza istemediğimiz videolar denk geliyor. Karşınıza çıkan bu içerikleri kaldırmak için Arama geçmişi ve izleme geçmişini temizlemeniz yeterli olur.

Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Arama geçmişini sıfırlayıp, temizlemeden Youtube öneri algoritması genellikle ne izlediğinizi öngöremiyor. Arama geçmişini silmek için önce profile tıklayarak, Youtube veriler kısmına erişmek gerekir. Ekranda açılan pencerede Youtube Arama Geçmişi başlığı altındaki aramalar çıkar. En alt kısımda ise Youtube Arama Geçmişinizi Yönetin yer alır.

MİDYO  İPhone'da ekran görüntüsü ve kaydı nasıl alınır?

Tıkladığınızda ayrıntılar için yeni bir pencere açılır. Açılan pencerede etkinlik silme ölçütünü tıklamanız gerekir. Son olarak tüm zamanlar kutucuğunu seçip onaylamanız yeterli olacak. Youtube Arama Geçmişini kalıcı olarak kapatmak içi Youtube verileriniz bölümüne geri gelin. Açık düğmesini onaylayın ve etkinlik kontrollerinde yer alan Youtube arama geçmişi metninin yanındaki kutucuğunu kaldırın.

İzleyin: Youtube Geçmişi Nasıl Silinir? (Arama ve İzleme Geçmişi Silme)

İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

Profil fotoğrafınız üzerinden yer alan menülere gelip, Youtube verileriniz kısmına girin. Sonra Youtube izleme geçmişini yönetin bölümüne gelin ve tüm zamanlar olarak ayarlayıp silme işlemini uygulayın. Kalıcı olarak kapatmak istiyorsanız; Youtube da verileri bölümüne geri gidin. Sonra izleme geçmişi kısmına gelip açık düğmesini kapatın. Kapattığınızda Youtube geçmişe dair video izlemeleri hafızasında bulundurmuyor.

İlgili Makaleler
Android telefonlarda ekran görüntüsü ve videosu nasıl çekilir?

Bir uygulamada beğendiğiniz fotoğrafı çekmek, arkadaşınıza göndermek. Ya da yaptığınız şeyin videolu olarak kaydetmek için ekran görüntüsü almak veya videosu OKU

Sosyal medyanın çocuklar üzerinde nasıl bir etkisi var?

Birçok ebeveyn sosyal medyanın çocuklar üzerindeki etkileri konusunda araştırma yapmıştır. Sosyal medya insanların hayatına girdiğinden bu yana birçok şeyi kökünden OKU

İnternetiniz yavaşsa kablosuz internet nasıl hızlandırılır?

İnternetimiz bazen yavaş olabiliyor. Kablosuz İnternet teknolojisi son dönemlerin en yaygın kullanılan teknolojisi haline gelmiş bulunmakta. Kablosuz internet bazı teknik OKU

MİDYO  RAM nedir ve neden önemlidir? Kaç RAM'imiz olmalı?
WhatsApp web nasıl kullanılır?

Akıllı telefonlar hayatımızın çok önemli bir parçası haline gelmiş durumda. İçlerinde barındırdığı uygulamalar sayesinde birçok işimizi kolayca halletmemizi sağlayan bu OKU