Teknolojik ürünler hayatı kolaylaştırmak adına üretilmekte ve her dönem içerisinde üretilen ürün mucizevi değer taşımaktadır. Zaman içerisinde toplumun tamamında kullanılan bu ürünler giderek sıradanlaşır. Günümüzde hayatımızı değiştirecek 20 teknolojik ürün ve özellikleri birlikte incelersek;

 

Giyilebilir Teknolojiler

Hayatı değiştiren pratik çözümler sunan giyilebilir teknolojiler sayesinde gidilecek yer, vücuttaki hastalıklar, iletişim bağlantıları bu teknolojilerle hayata geçer.

Yapay Zeka

Günümüzde belki de en önemli teknoloji ürünü yapay zeka teknolojisidir. Bu teknolojiyi daha toplumsal alanda pek görmesek te tıp dünyasında yapay zeka ile sağlık hizmetleri sunuluyor. Mikroenjeksiyon yöntemi ile yapılan ameliyatlar gibi.

Yapay zeka dünyasındaki en büyük sıçrama gerçekleşti! GPT-3 nedir?

Uydular

Uzaya gönderilen uydular sayesinde hayatımız değişti. İletişim hızlandı, buna uyumlu teknolojik ürünler çıktı. Hayata bakış açısı çeşitlendi.

Nükleer Enerji

Olumsuz yönleri halen tartışmaya neden olan teknolojiler arasında yer alan nükleer enerji ile farklı enerji kaynakları hayatımıza girdi. Bu enerji çeşidi hem daha ekonomik hem de uzun ömürlü.

Sağlık Alanında Üretimi Yapılan Ürünler

Bu alanda üretilen tüm teknolojik ürünler sayesinde hastalıklar daha net teşhis edildi. Tanı ve tedavi kolaylaştı. İnsan sağlıklı ömüre kavuştu.

Atom

Teknolojinin ana malzemesi olan atomun parçalanması veya birleştirilmesi ile bilinen tüm kanunlar insan hayatının ​​​​​​​değişimine neden oldu. Silahlar, toplu ölümler vs atomun kötü etkisinin yansımasıdır

Sürdürülebilir Enerji Çeşitleri

Teknoloji hayatı kolaylaştırmak için var ve süreklilik üzerine gelişir. Doğanın her geçen gün tahrip edilmesi ve bunun sonucu açlık ve sefaletin olması insanları yenilenebilir sürdürebilir enerjileri bulmaya yöneltti. Bu alanda yapılan çalışmalar ile doğanın korunması adına teknolojiler üretildi. Rüzgar gülü santralleri gibi.

MİDYO  Enerji Teknolojileri Bölümünü okuyacakların alacağı dersler hangileridir? Mezunları nerede çalışabilir?

3 Boyutlu Yazılımlar

Hayatın her alanında rastlayacağımız bu teknolojik yazılımlar geleneksel üretimin sonuna neden olsa da seri, hızlı üretim olanağı sağlayacaktır.

Power Bank ve Bellekler

Bu teknolojik ürünler sayesinde veri bankanızı oluşturabilir, anı ve hatıralarınızın video ve resimlerini saklayabilir, arşiv oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu küçücük teknolojik ürünleri yanınızda taşıyabilir tüm verilerinize istediğiniz anda ulaşabilirsiniz.

Online Alışveriş

 

Hayatımızı Değiştirecek 20 Teknolojik Ürün

Hayatımızı Değiştirecek 20 Teknolojik Ürünlerİnsanlığı konfora ve rahatlığa alıştıracak olan bu alış veriş teknolojisi ile talep ve siparişleriniz kapınıza kadar gelir.

Güneş Teknolojisi

Güneşin sonsuz bir enerji kaynağı olması bilim insanlarını bu yöne yöneltti. Güneşi teknolojik hale dönüştürmeyi başaran bilim insanları sayesinde elektrik ve ısınma amaçlı hayatımızda değişimler yaratıldı.

Yoğunlaştırılmış güneş paneli teknolojisinde gelinen son nokta – futuris

Dondurucu Gıda Teknolojisi

Hayatın her alanında teknoloji kendine yer ayırmaktadır. Bu alanlardan biri olan gıda sektörü ile dünyanın her yerindeki gıdaya ulaşmak mümkün oldu. Soğuk zincir olarak adlandırılan bu zincir teknolojisi ile mevsimsel gıdaları beklemek gerekmiyor artık.

Temizlik Ürünleri

Özellikle mikrofiber ürünler temizlik teknolojisinde çığır açtı.

Dijital Ürünler

Hayatı kolaylaştıran pek çok dijital ürün karşımıza çıktı. Kumandalar, diş fırçaları, saatler vs

Konforlu Ev Tekstil Ürünleri

Konforlu ve çok amaçlı kullanıma uygun ev tekstil ürünleri de teknolojiden nasibini alarak hayatımızı değiştirdi.

Akıllı Evler

İnşaat sektöründe de kendini gösteren ve hayatın değiştiren teknolojilerden biri de akıllı evler oldu.

MİDYO  Teknoloji editörlüğü nedir? Nasıl olunur? Ne kadar kazanır?

Drone

Teknolojinin bir diğer üretimi olan drone ile hava, kara, deniz gibi alanlarda insansız keşif yapma olanağınız mevcut.

Akıllı Cep Telefonları

Akıllı telefon teknolojisi gerçekten herkesin hayatını değiştirmeye devam ediyor. Öncelikle özlem ve hasretlerin giderilmesi uzağı yakın etmesi, gurbetlik acısı gibi durumları ortadan kaldıran sıradan bir telefon özelliği dışında her yere taşınabilen bir bilgisayar durumunda. Sınırlara bağlı kalmadan ve zaman sınırı olmadan işlerin takibi, görüntülü, engellilere yönelik hizmetleri, toplu çalışmalar ve sanatsal faaliyetlerin izlenmesi gibi pek çok hayatı kolaylaştıran etkisi ile insanların gözü kulağı durumunda.

Hayatımızı Değiştirecek 20 Teknolojik Ürün

Hayatımızı Değiştirecek 20 Teknolojik Ürün

Fiber Hat

Işık hızı ile yarışacak düzeyde olan fiber ağ hatları bir uçtan bir uca bilgi akışını saliseler içerisinde ileterek insanlığa katkı sunuyor.

Taşıt Ara​​​​​​​çları

Hayata katkısı olan en büyük teknolojiler arasında yer alan taşıt araçları ile mesafeler kısaldı. Dünya keşfedildi yakın zamanda uzay keşfi için taşıt araçları üzerine çalışmalar yapılacak.

Sonuç

Hayatımıza sihirli dokunuşlar yapan teknoloji;

  • Günlük yaşamda
  • Sağlık alanında
  • Her kesime hitap edecek
  • Beslenme
  • Barınma gibi daha pek çok yenilikler ile karşımızda bulunuyor.
İlgili Makaleler
Mutlaka izlemeniz gereken 10 Ted teknoloji konuşması

Herkes tarafından bilinen ve sıklıkla takip edilen Ted konuşmaları son yıllarda adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. 1984 yılından beri yapmış OKU

2021’deki en önemli stratejik teknoloji trendleri
MİDYO  Telefondaki ısınma sorunu nasıl giderilir?

Bundan tam 20 sene önce, yani 2001 senesinde teknoloji, bu zamandaki kadar gelişmiş değildi. En basitinden Facebook, Twitter ve Instagram OKU

Nanoteknoloji mühendisliği bölümü nedir? İş imkanları nelerdir?

Nano kelimesi teknolojik anlamda en çok kullanılan ve ilgi çeken kavramlardan biridir. Teknoloji ile birleştirildiğinde ortaya çıkan nanoteknoloji farklı iş OKU

Evden çalışma teknolojisinde gelişmeler devam ediyor

Covid-19 pandemi döneminde pek çok şirket evden çalışma düzenine girdi. Bu düzenin pandemiden sonra da devam edeceği düşünülüyor. Çünkü servis, OKU