Dünyada yer almış olan en güçlü örgütlerden biri olan İlluminati Tarikatı, pek çok filmde konu edinilmiş bulunuyor. Senaryosunda bu tarikata yer veren filmlerin sayısı oldukça fazla. Peki İlluminati Tarikatına senaryolarında yer vermiş olan en iyi 15 film nedir?

Da Vinci’nin Şifresi / The Da Vinci Code (2006) IMDb: 6,6

Dan Brown’un aynı isme sahip olan romanından uyarlanan bu film, en iyi illuminati filmleri arasında yerini buluyor. IMDb puanı 6,6 olan bu filmin pek çok sahnesinde İlluminati Tarikatı ile ilgili bilgi mevcut.

Melekler ve Şeytanlar / Angels and Demons (2009) IMDb: 6,7

Bu film de Dan Brown’un kitabından uyarlanmış. Aslında Da Vinci’nin Şifresi’nin bir devamıdır. Dan Brown’un kitaplarında İlluminati Tarikatı oldukça fazla yer almakta. Bu filmde de tarikatla ilgili pek çok bilgiyi bulmanız mümkün.

Sihirbazlar Çetesi / Now You See Me (2013) IMDb: 7,3

Bu film, aksiyon dolu sahneleri bünyesinde bulunduruyor. Ayrıca bu filmde de yoğun bir şekilde tarikatla ilgili çeşitli bilgiler bulunuyor. Film, başından beri “göz” olayına vurguda bulunuyor. Suç, gerilim, gizem türünde bulunan bu film de izlemeniz gereken İlluminati Tarikatı filmleri arasındadır.

İzleyin: Now You See Me Official Opening Scene (2013) – Mark Ruffalo, Morgan Freeman Movie HD

They Live (1988) IMDb: 7,3

They Live, ABD yapımı eski bir film. Hayatını devam ettirebilmek amacıyla büyük şehre giden ve inşaatta çalışan Jhon ile başlayan film, tarikatla ilgili bilgi veren çeşitli sahnelere sahip. Aksiyon, bilim kurgu ve korku türünde bulunan bu film de oldukça ilgi çekicidir.

MİDYO  Hafta sonu izleyebileceğiniz en iyi Kemal Sunal filmleri

Şeytanın Avukatı / The Devil’s Advocate (1997) IMDb: 7,5

Şeytanın Avukatı filmi, Andrew Niederman’ın romanından uyarlanmıştır. Bu filmde sevilen aktör Keanu Reeves de var. Dram, gizem ve gerilim türlerinde yer alan bu film, konusu ile oldukça fazla dikkat çekiyor.

Sherlock Holmes (2011) IMDb: 7,6

2009 yılında vizyona giren ve oldukça sevilen bu film aksiyon, macera ve suç türlerinde yer alıyor. Filmde bulunan görsellikler oldukça etkileyici.

Seyredin: İlluminati İle Alakalı 15 Film

Amerikan Sapığı / American Psycho (2000): 7,6

İnsanların dikkatini çeken ve IMDb üzerinden 7,6 oy alan bu film de tarikatla ilgili çeşitli bilgiler veriyor.

Gizemli Ada / The Wicker Man (1973) IMDb: 7,6

Wicker Man, İskoç geçmişine dayanan Hristiyan ve putperest yollarının ikiliği üzerine kurulmuş olan oldukça ilginç bir film. Korku, gizem ve gerilim türünde yer alan bu film, izlemenizi tavsiye edebileceğimiz filmler arasında yer alıyor.

Captain America: The Winter Soldier / Kaptan Amerika: Kış Askeri (2014) IMDb: 7,8

En iyi Marvel filmleri arasında üst sıralarda yer alan bu film, aksiyonla dolu olduğu için sizleri kendisine bağlayacak. Aksiyon, macera ve bilim kurgu türünde yer alan bu filmi de mutlaka izlemelisiniz.

Gözü Tamamen Kapalı / Eyes Wide Shut (1999) IMDb: 7,8

Gözü Tamamen Kapalı filmi, ABD yapımı ve başrollerinde Tom Cruise ve Nicole Kidman’ın bulunduğu bir film. Dram, gizem ve gerilim türünde yer alan bu film de önerilerimiz arasında.

MİDYO  Bir şans verin! Yaptıkları ile sizi şaşırtacak. Klasik müzik dinlemenin 10 faydası

Kehanet / The Omen (1976) IMDb: 7,8

İllüminati bağlantısı olduğu düşünülen filmlerden biri olan Kehanet, korku türünde yer alan ve insanların oldukça fazla sevdiği bir filmdir.

Video: İlluminati’yi Anlatan Film – Yönetmen Filmden Sonra Öldürüldü

Matrix (1999) IMDb: 7,8

Bilim kurgu ve aksiyon türünde olan bu filmin başrolünde Keanu Reeves bulunuyor. Pek çok insanın izlemiş olduğu bu film, sizlere önerilerimiz arasında bulunuyor.

V For Vendetta (2005) IMdb: 8,2

Aksiyon, dram ve bilim kurgu türünde yer alan bu film de en iyi illuminatı filmlerinden bir tanesidir.

Otomatik Portakal / A Clockwork Orange (1971) IMdb: 8,4

Filmde siyaset, din, büyük hükümet ve zihin kontrolünün pek çok yönü bulunmaktadır. Bu film suç, dram, bilim kurgu türlerinde yer alıyor.

Cinnet / The Shining (1980) IMdb: 8,5

Korku türünde yer alan ve IMDb’den oldukça yüksek bir puan alan bu filmi de izlemelisiniz.

İlgili Makaleler
Evcil hayvanlarımıza oyuncak alırken nelere dikkat etmeli?

İnsanların oyuncaklar ile oynamayı sevdiği gibi hayvanlarda oyun oynayabildikleri evcil hayvan oyuncakları olsun isterler. Evcil hayvan oyuncakları nedir? Bu oyuncaklar OKU

Evde ek iş yaparak bir günde 500 TL kazanma yolları

Kişiler "evde ek iş yaparak daha fazla para kazanma yolları" konusunda araştırmaları sık sık gerçekleştirmektedir. Daha fazla kazanç sağlamak herkesin OKU

Evde kendi doğal sabununu kendin yap

Sabun günlük hayatta en çok kullandığımız ürünlerden biridir. Evde kendi sabununu kendin yap fikri mutlaka herkesin aklına bir defa da OKU

MİDYO  En iyi Ayşen Gruda filmleri
Meybuz nasıl yapılır?

Sıcak havaların vazgeçilmezi haline gelen dondurma hem çocuk hem de yetişkinlerin tercihleri arasındadır. Günümüzde kaliteli dondurma bulabilmek oldukça zor olsa OKU