Sevgilinizle yapabileceğiniz aktivitelerden belki de en iyisi Sevgiliyle İzlenebilecek Romantik Komedi Filmleri arasından birini seçip beraber film izlemektir. İzleyeceğiniz film için iyi bir tercih yapın ve sevgilinizle keyifli ve romantik zaman geçirmenin tadını çıkarın! Özellikle de film tercihinizi duygusallık  ve komedinin bir arada olduğu romantik komedi filmlerinden yana kullanarak oldukça güzel vakit geçirebilirsiniz.

Sizler için  sevgilinizle beraber keyifle izleyeceğinize garanti verdiğimiz, çok fazla kişi tarafından izlenip takdir ve beğeni görmüş, konu olarak hem aşka hem de komediye doyasıya doyuran en kaliteli filmleri araştırdık ve bir liste yaptık. Sizin yapmanız gereken yalnızca listeden bir film seçmek ve sevgilinizle film izlemenin keyfini çıkarmak. Şimdiden iyi seyirler!

·        Aşk Engel Tanımaz

1999 yılı yapımı ve IMDb puanı 7.0 olan film, Sevgiliyle İzlenebilecek Romantik Komedi Filmleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Filmin adı konusunu özetliyor desek yalan söylemiş olmayız. Başroldeki adam Londra’ da kendi halinde yaşayan bir kitapçı, kadın ise dünyaca ünlü yıldızlardan biri… Hal böyle olunca aşkları da tüm dünyayı ilgilendiriyor tabi.

·        50 First Dates-50 İlk Öpücük

IMDb puanı 6.8 ve 2004 yapımı olan film, duygusal komedi filmler listesinde zirvede yerini almış durumda. Filmde konu olarak Henry Roth isimli bir doktorun aşık olması işleniyor. Henry Roth, aşktan ve herkesten uzakta Hawaii adasında yaşamaktadır. Lucy Whitmore ile tanışır ve ona aşık olduğunu fark eder. İkili arasında güzel bir aşk yaşanmaya başlar. İlişkinin ilerlemesinde tek sorun Lucy’nin hastalığıdır. Lucy’nin hastalığı, her sabah uyandığında hafızasını yeniden kazanmasını gerektiren bir hastalıktır. Henry’den hoşlanan ve her gününü onunla geçiren Lucy, sabah uyandığında hiçbir şey hatırlamaz. Bu yüzden Henry, Lucy ile olan ilişkisine yeniden başlamak zorunda kalır.

MİDYO  İzlerken kanınızı donduracak seri katil filmleri

·        500 Days Of Summer-Aşkın 500 Günü

IMDb 7.7 puanı olan ve 2009 yapımı olan filmde, aşka inanmayan bir kadınla ona aşık olan bir adamın sıra dışı aşk hikayesi anlatılıyor. Tom Hansen isimli genç adamın hayatından eski kız arkadaşı tamamen çıkıyor. Bu olaydan sonra adam Summer isimli kızla nasıl tanıştığını anımsar. Aslında kıza tanıştığı ilk andan itibaren aşık olduğunu ve bu kızla evlenmesi gerektiğini içten içe hisseder. Fakat ortada çok ciddi bir sorun vardır. Çünkü Summer aşka inanmamaktadır.

·        Punch-Drunk Love

2002 yapımı, IMDb puanı 7.3 olan film, Sevgiliyle İzlenebilecek Romantik Komedi Filmleri arasında yer alıyor. Konu olarak, farklı dünyalardan gelen ve hayatının aşkını arayan iki insanın aşk hikayesini anlatmaktadır.

·        The Spectacular Now

2013 yapımı olan filmin IMDb puanı 7.1’dir. Konu olarak lisede son sınıf öğrencisi olan Sutter’in hikayesini anlatır. Sutter, erkek giyim mağazasında çalışmaktadır ve gelecekle ilgili planları yoktur. Kız arkadaşı tarafından da terk edilince iyice sarhoş biri olur ve çimenlikte Aimee ile uyanır. Birbirinden farklı karakterlere sahip olan bu iki karakter, zamanla birbirine doğru çekilecektir.

·        Friends With Benefits- Arkadaştan Öte

2011 yapımı IMDb 6.6 puanı olan film, Sevgiliyle İzlenebilecek Romantik Komedi Filmleri arasında oldukça güzel bir seçenek. New York’ta başarılı bir iş hayatı olan Jamie, büyük bir şirkette insan kaynaklarından sorumlu bir kadındır. Dylan ise sanatçı olarak Los Angeles’te hayatını sürdürmektedir. Jamie arkadaşı Dylan’ı New York’ta yaşamaya ikna eder ve Dylan New York’ a yerleşir. İkilinin yolları bu şekilde kesişir. İkili zamanla birbirinden hoşlanmaya başlamıştır. Zamanla aralarındaki ilişki arkadaşlıktan öteye geçmeye başlar ve işler değişir.

MİDYO  Evde ek iş yaparak bir günde 500 TL kazanma yolları

 

İlgili Makaleler
En iyi Ayşen Gruda filmleri

Domates güzeli olarak hayatımıza giren ve filmleri ile yıllarca içimizi ısıtan sanatçının birçok filmi bulunmaktadır. Oynadığı filmler yıllardır özelliğini kaybetmemiş OKU

Asla kaçırmamak gereken en iyi gerilim dizileri

Gerilim filmlerini izlemeyi seven kişiler, sürekli yeni filmler araştırmaktan sıkılabilirler. Bu nedenle de kendilerine düzenli olarak izleyebilecekleri gerilim dizileri arayabilirler. OKU

Hafta sonu izleyebileceğiniz en iyi Kemal Sunal filmleri

Türk sineması içerisindeki en yetenekli kişilerden birisi olarak hala filmleri bıkmadan izlenilen sanatçı Kemal Sunal, komedi alanındaki filmleri ile hayatımızda OKU

Senaryosunda İlluminati’yi konu alan en iyi filmler

Dünyada yer almış olan en güçlü örgütlerden biri olan İlluminati Tarikatı, pek çok filmde konu edinilmiş bulunuyor. Senaryosunda bu tarikata OKU