İnsanların oyuncaklar ile oynamayı sevdiği gibi hayvanlarda oyun oynayabildikleri evcil hayvan oyuncakları olsun isterler. Evcil hayvan oyuncakları nedir? Bu oyuncaklar ne işe yarar? Evinizde beslendiğiniz evcil hayvanlar gün içerisinde sahibi ile oyun oynamak ister. Onlarda insanlar gibi sıkılabilirler. Oyun oynatılmak isterler.

Diş çıkartma zamanları geldiğinde ısıracak bir yumuşak cisim ararlar. Bebeklerde emzik olduğu gibi hayvanlar için böyle dönemlerde de oyuncaklar bir yardımcı rolü üstlenir. Dişlerini bu oyuncak ile kaşırlar ve rahatlarlar. Eğer ısırarak kendini rahatlatacağı bir oyuncağı yok ise o zaman bu durumu evinizdeki eşyalara zarar verecek, sizin elinizi ısırmaya çalışacaktır. İşte aslında basit bir oyuncak deyip geçemiyoruz.

Kediler İçin Oyuncak

Evimize evcil hayvan oyuncakları seçerken dikkat etmemiz gereken bir konu vardır, hangi hayvan hangi oyuncak ile mutlu olur? Onu ne rahatlatır? Kedilerin en büyük oyuncak ihtiyacı tırmanma direğidir. Eğer siz kedilere tırmanacağı ve tırnaklarını geçireceği bir alan oluşturmaz iseniz perdeleri yırtma tuvalet kağıtlarını parçalama gini türlü sıkıntılar ile karşı karşıya kalırsınız. Kedi için uygun oyuncaklar:

  • Tırmanma direği: Yukarıda da açıkladığım gibi kediler için çok önemlidir, özellikle de ev eşyalarınız için. Peki, bu tırmanma direği nedir? Tırmanma direği yere sabitlenmiş kalın ağaç gövdesi gibi duran bir direktir. Etrafına kalın bir ip güzelce çemberler şeklinde dolandırılır. Kedinizin gün içerisinde sık sık gidip bu direğe tırmandığını fark edeceksiniz, çünkü kediler buna ihtiyaç duyarlar. Tırnaklarını geçirmek ve tırmanmak isterler.
  • Yumuşak ısırmalık oyuncak: Kediler de insanlar gibi diş dökme dönemi yaşar. Böyle dönemlerde dişlerini kaşıyacak ve onları rahatlatacak yumuşak cisimlere ihtiyaç duyar, mutlaka evinizde ısıracağı emzik görevi görecek bir oyuncağı olmalı. Bu oyuncaklar sayesinde rahatlık ile evcil hayvanınızı eğlendirebilirsiniz. Sizler ve onlar için çok rahatlatıcı olacaktır.
MİDYO  Sümbül çiçeği bakımının püf noktaları nelerdir?

İzleyin: Evcil Hayvanlar için 13 Kendin Yap Tarzı Yaratıcı El İşi & Hile / Basit Pratik Bilgiler

Köpekler İçin Oyuncak

Köpeklerde tıpkı kediler gibidir. Onlarda evcil hayvan oyuncakları olsun isterler. Tıpkı kedilerde yaşadığınız problemler gibi onlarda etrafa zarar verme ve elinizi ısırma eylemini uygularlar. Onlar sizlerle oyun oynamak isterler. Sizde günlük hayatta onların yanında çok fazla olamazsınız. Oynayacak enerji bulamaya bilirsiniz. Bu yüzden hem sizi yormayacak hem de onları eğlendirecek oyuncakları tercih edebilirsiniz.

  • Frizbi: Frizbi oyuncağı yuvarlaktır. Frizbiyi siz fırlatırsınız köpeğiniz onu yakalayıp size getirir. Bu sayede siz neredeyse hiç yorulmazsınız. Köpeğinizde eğlenmiş olur, aynı mantık tenis topu içinde geçerlidir.
  • Yumuşak oyuncak: Yumuşak oyuncak köpeklerinde olmazsa olmazıdır diş çıkartma döneminde elinizi kemirmek yerine onlara da yumuşak oyuncak verip kaşımalarını sağlayabilirsiniz.

Hayvanlar oyun oynamak ister bu yüzden onlar için oyuncaklar çok önemlidir. Bizler gibi sıkılabilirler. Bu oyuncaklar onları eğlendirecektir.

Hayvan Oyuncakları

Hayvan Oyuncakları

Kuşlar İçin Oyuncak

Kuşlar için aslında çok fazla oyuncak seçeneği yoktur. Onlar genellikle uçmaktan hoşlanırlar. Oyuncaklar ile çok da mutlu olamayacaklardır. Elbette ki onlar için tasarlanmış özel oyuncaklar vardır. Kuşunuz için en güzel oyuncak içine koyacağınız dallarına konabileceği güzel ağaç figürüdür. Dallarının içinde gezerek kendisini doğasında gibi hissedecektir. Bu onları çok mutlu ediyor.

Balık Oyuncakları

Balıklar içinde oyuncak olur mu demeyin. Balıklar yapay yosunları ve su içine konulmuş içine girip saklanabileceği küçük odaları olsun isterler. Bu alanda saklanmak onları çok rahatlatır. Su yosunları ise onu doğal ortamında ve huzurlu hissettirir.

MİDYO  Boyama hobi ürünleri nelerdir? Nasıl boyalar alınmalı? Fırça seçimi nasıl olmalı?

Oyuncakları Seçerken Dikkat

Evcil hayvanınıza oyuncak seçerken çok dikkatli olmalısınız. Yanlışlıkla onları çok kötü bir duruma sokabilirsiniz. Ağır yaralar almasına ya da kendini öldürmesine yol açabilirsiniz. Kedi ve köpeklere verdiğiniz yumuşak oyuncaklar kesinlikle peluş olmamalıdır. Peluş oyuncağı kolaylıkla yırtabilirler. İçinden çıkacak pamuğu boğazına kaçırıp soluk borusuna tıkayabilirler. Bu sebep ile peluş oyuncaklar her zaman bir risktir. Kediler için yapılmış tırmanma direğini ise mutlaka sabitlemelisiniz yoksa kedinin üstüne düşebilir ve yaralayabilir, evcil hayvan oyuncakları alırken bunlara dikkat edin.

İlgili Makaleler
Dart nasıl oynanır? Dart oynamanın kuralları nelerdir?

Dart nasıl oynanır? sorusu, dart oyununu merak edenlerin en sık sorduğu sorulardandır. Son derede keyifli olan bu oyun, belirli kurallara OKU

Evde ek iş yaparak bir günde 500 TL kazanma yolları

Kişiler "evde ek iş yaparak daha fazla para kazanma yolları" konusunda araştırmaları sık sık gerçekleştirmektedir. Daha fazla kazanç sağlamak herkesin OKU

Evde kendi doğal sabununu kendin yap

Sabun günlük hayatta en çok kullandığımız ürünlerden biridir. Evde kendi sabununu kendin yap fikri mutlaka herkesin aklına bir defa da OKU

Meybuz nasıl yapılır?

Sıcak havaların vazgeçilmezi haline gelen dondurma hem çocuk hem de yetişkinlerin tercihleri arasındadır. Günümüzde kaliteli dondurma bulabilmek oldukça zor olsa OKU