Bilineceği üzere sosyal medya araçları günümüzde hemen hemen herkesin kullandığı ve sosyalleşme konusunda alan açtığı uygulamalar olarak dikkat çekmekte. Özellikle Instagram ilk piyasaya adım attığı günden bugüne dek hızla kullanıcı sayısı bakımından büyüyerek popülizm araçlarından biri haline dönüştü. Instagram kullanımı ile ilgili merak edilen pek çok soru olmasına karşın, en merak edilen şey, gizli hesapların takip edilmesi ya da incelenmesi üzerine yoğunlaşmakta. Özellikle Instagram kullanıcıları tarafından takip listesinde olmayan ve etkileşim kurmadıkları insanların profilleri ve paylaşımları son derece merak konusu. Gizlik ilkesinden asla taviz vermeyen bu tarz sosyal medya uygulamaları küçük hilelerle ekarte edilebilir olmaktadır. Özellikle Instagram’da gizli profilleri görmeye ve sahibinin haberi olmadan araştırmaya yönelik bazı 3. Sınıf programlar ve uygulamalar bulunmaktadır.

İzleyin: Gizli Instagram hesabı görme uygulamasını denedik! (Gizli profile bakma mümkün mü?)

Instagram’da Gizli Profili İnceleme Yöntemleri

Öncelikli olarak belirtilmesi gereken husus internet ortamında gizli olan ya da engelli olan veya bunlardan bağımsız olarak kişi listenizde olmayan hesaplara erişmeniz mümkün değildir. Bunu ancak İOS ya da Android sanal marketleri aracılığıyla erişebileceğiniz yazılım ya da uygulamalarla yapmanız mümkün olmaktadır. Bu uygulamam ya da yazılımlar bazı durumlarda virüs içeriyor olması bakımından tehlikeli olmakla birlikte, size istediğiniz sonucu verme konusunda sınıfta kalmaktadır. Bu yüzden hangi yazılımın seçileceğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi durumlarca Instagram hesabınıza erişiminiz kesilebilir ve hesabınızın çalınmasına sebebiyet verebilirsiniz.

MİDYO  Alakasız Youtube videolarının önüne nasıl geçilir?

Instagram hesaplarının görülebilir olmasının dışında kapalı hesaplara erişmek ve bu profilleri incelemek mümkün olmamaktadır. Bu konudaki tek alternatif görmek istediğiniz hesabın açık olmasıdır ve bununla birlikte Hesabın açık olması durumunda hesapla ilgili tüm paylaşımlara erişmenizde mümkündür. Hesabın gizli olması durumlarında ise tek alternatif takip isteği gönderilmesi ev gönderilen kişinin bu isteği kabul etmesidir. Böylelikle o kişinin paylaştığı fotoğraf, hikaye video ve paylaşımlara erişmek mümkündür.

Instagram’da gizli ya da kapalı olan profillerin incelenmesi ya da ulaşılması için yapılacak hiçbir ekstra bir şey olmamakla birlikte, bazı ipuçları ile bu hesaplara doğal yollardan erişmeniz de mümkün görünmektedir. Son derece eski olan yöntem masaüstü üzerinden uygulamayı açıp giriş yapmanızla başlar. Bundan sonrasında ise merak ettiğiniz kişinin adını yazıp arayın. Kişinin profiline geldikten sonra ise daha fazla göster kısmına tıklayarak video, paylaşım ya da gönderileri görmeniz mümkündü yalnız İnstagram bu güvenlik açığını keşfederek buna karşı önlem aldı ve bu yöntemde artık kullanılamaz bir hale gelmiş oldu.

Instagram’da Gizli Hikayeleri İzlemek İçin Yöntemler

Instagram’da gizli hikayelerin izlenmesi için özel bir yöntem olmamakla birlikte, bunun için Android ya da İOS marketlerde sunulan bazı özel uygulamalar ve yazılımlar vardır. Bu yazılımlar çoğu zaman kötü niyetli kimseler tarafından bazı kötü amaçlarla kullanılmaktadır. Bun karşın bu yazılım ve uygulamalar aracılığıyla hikayelerin tamamına ulaşmak da maalesef mümkün değildir. Yaklaşık olarak %80 oranında hikayelere bu yazılımlar aracılığıyla ulaşmak mümkündür.

MİDYO  WhatsApp web nasıl kullanılır?

Instagram’da kapalı ve gizli profillerin görülmesini sağlayan bazı uygulamalar diğerlerine nazaran daha güvenilir görülmekle birlikte çoğunlukla bu tarz uygulamalara güvenilmemesi önemle ve dikkatle tavsiye edilmektedir. Bu duruma rağmen gizli veya kapalı hesapları görme konusunda ısrarcıysanız İOS ya da Anroid marketler aracılığıyla erişebileceğiniz diğerlerine göre daha güvenli ve kullanışlı bir uygulamadan bahsetmek mümkündür. Postego APK ismindeki uygulama ile gizli hesapların incelenmesine imkan tanınmaktadır. Yalnız burada bu yazılım sizin kişisel bilgilerinize erişme konusunda talep de bulunacaktır ki bu durumda son derece güvensiz olmakla birlikte ileride gizlilik konusunda problem yaşamanıza sebebiyet verebilmektedir.

 

İlgili Makaleler
İkinci el telefon alanlar dikkat! Yeni düzenleme ile neler olacak?

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bakanlık tarafından yapılan yeni düzenlemelerle ilgili açıklamalar yaptı. İkinci el piyasası oldukça yoğun olan cep telefonları OKU

2 Bin TL’den uygun telefonlar ve özellikleri

Günümüzde en çok tercih edilen cihazlardan birisi ise akıllı telefonlardır, ancak kişiler çok farklı çeşitlilik olduğunu görürler. Belirli bir şekilde OKU

Android telefonlarda güvenli modun avantajları nelerdir?

Android telefonlarda kimi zaman donanımsal problemleri keşfetmek amacı ile güvenli mod seçeneği aktif edilir. Peki android telefon güvenli mod nedir OKU

iCloud şifremi unuttum nasıl açabilirim?

iCloud şifremi unuttum nasıl açabilirim? Sorusunun yanıtını arıyorsanız yazımız içerisindeki adımları uygulayarak, kendiniz için yeni bir şifre edinebilirsiniz. Apple cihazlarınıza OKU

MİDYO  Akıllı telefon alırken nelere dikkat edilmeli?