Alarm sistemleri, hem ev hem de işyeri gibi yaşam alanlarımızın güvenliği açısından büyük bir öneme sahiptirler. Ev alarm sistemleri, günümüz teknoloji ile birlikte gelişme göstermektedir. Bu bakımdan ev alarm sistemleri, oldukça farklı seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Tam bir güvenlik için gerekli görülen alarmlar, her geçen yeni özellikler kazanmaktadır. Ev alarm sistemlerinde yaşanan teknolojik gelişmeler hakkında tüm bilgileri buradan öğrenebilirsiniz. Bu alarm sistemleri sayesinde evinizden uzak olsanız bile gözünüz arkada kalmaz. Hırsızlık, yangın, su baskını gibi olumsuz durumlarda oldukça fayda sağlayan alarm sistemleri, hayatınızı kolaylaştırıcı bir özellik taşır.

Video: Ajax alarm kurulum

Ev alarm sistemleri, hem kablosuz hem de kablolu bir sistem üzerine kuruludur. Teknolojik gelişmeler sayesinde ister kablolu isterseniz de kablosuz bir sistem tercih edebilirsiniz. Ayrıca kameralı sistemlerle güvenliğinizi iki katına çıkarabilirsiniz. Kameralı sistemler sayesinde gözünüz her zaman evinizin üzerinde olabilir. Ancak ev alarm sistemlerinde yaşanan gelişmeler bununla da sınırlı kalmayacaktır.

Ev Alarm Sistemlerinde Yaşanan Teknolojik Gelişmeler

Ev Alarm Sistemlerinde Yaşanan Teknolojik Gelişmeler

Ev Alarm Sistemleri Nelerdir?

Ev alarm sistemleri, farklı kullanım amaçlarına göre çeşitlilik göstermektedir.

Yaygın olarak kullanılan ev alarm sistemleri ise şunlardır:

  • Hırsız alarm sistemleri
  • Doğal gaz kaçağı alarm sistemleri
  • Yangın alarmı
  • Su baskını alarmı
  • Evcil hayvan alarmı
  • Sağlık durumları alarmı

Bu alarm sistemleri, günümüzün modern ev alarmları arasında yer almaktadır. Ev alarm sistemleri denilince akla ilk olarak hırsız alarm sistemleri gelir. Ancak teknolojinin ilerlemesiyle sağlık alarmı, evcil hayvan alarmı gibi daha modern sistemler hayatımıza girmiştir. Böylece hem güvenlik hem de sağlık açısından tam bir koruma niteliği taşıyan ev alarmları, günümüzün gereklilikleri arasında yer almaktadır.

MİDYO  Dikkat! Bitcoin ve sanal paralar bağımlılık yapar mı?

Video: MAS Akıllı Ev Otomasyon Sistemleri Eğitim Filmi

Hırsız Alarm Sistemleri

Ev alarm sistemleri içerisinde farklı bir öneme sahip olan hırsız alarm sistemleri, hemen hemen her evde bulunan bir teknolojidir. Hırsız alarm sistemleri, günümüzde oldukça fazla gelişim yaşamaktadır. Sesli ve ışıklı uyarı özellikleri ile daha modern bir gelişim yaşayan bu alarm sistemi, hırsızlar için caydırıcı bir etkiye sahiptir. Hırsız alarm sistemleri, devreye girdikleri anda polise haber gönderici bir teknolojiye sahiptir.

Ayrıca sistemlerin çıkarmış olduğu siren sesi ise hırsızlar için oldukça tehlike yaratır. Hırsız alarm sistemlerinin kontrolü ise firmalar tarafından 7/24 yerine getirilir. Bu gelişmeler, hırsız alarm sistemlerinin güvenilirliğini daha da fazla artırmıştır. Hırsız alarm sistemlerinde yaşanan diğer gelişme ise bu sistemlerin görüntülü bir özellik kazanmalarıdır. Böylece evinize giren hırsızların görüntüsünü de anında yakalama şansına sahip olabilirsiniz.

İzleyin: Elektronik güvenlik çözümleri nelerdir?

7/24 Denetim

Ev alarm sistemlerinde yaşanan gelişmeler, oldukça fazladır. Bu sistemler, 7/24 alarm sistemleri firmaları tarafından kontrol edilmektedir. Böylece bir sorun çıktığında gelen sinyaller sayesinde size bildirim gönderilmektedir. Eğer polislik bir durum söz konusu ise sistem çalışanları, anında polise de ihbar etmektedirler. Bu teknoloji sayesinde zaman kaybetmeden sorunla baş edebilmeniz sağlanır. Ev alarm sistemlerinin denetim altında olması, kullanıcıların yararına olan bir durumdur.

Yangın, Doğal Gaz Kaçağı Ve Su Baskını Alarm Sistemleri

Yangın, doğal gaz kaçağı ve su baskını alarm sistemleri de ev alarmları içerisinde tercih edilen son teknolojik gelişmelerdendir. Evinizde yangın çıkması halinde özel sensör sayesinde alarm sistemi devreye girer. Dumanı algılayan bu sensör vasıtası ile yangın alarmı devreye girer. En kısa süre içerisinde alarm merkezine gelen sinyaller incelenerek, sizlere bildirim gönderilir.

MİDYO  Hayatımızı değiştirecek 20 teknolojik ürün

Bu teknoloji sayesinde evinizde çıkan yangından anında haberdar olabilir, böylece de olaylara hemen müdahale edebilirsiniz. Aynı şekilde doğal gaz kaçağı ve su baskını alarm sistemlerinde de teknolojik sensörler sayesinde kısa zamanda olaylardan haberiniz olur. Yaşanan bu teknolojik gelişmeler, ev alarm sistemlerine olan ilgiyi daha da fazla artırmıştır.

Ev Alarm Sistemlerinde Yaşanan Teknolojik Gelişmeler

Ev Alarm Sistemlerinde Yaşanan Teknolojik Gelişmeler

Uzaktan Kontrol Özelliği

Uzaktan kontrol özelliği, ev alarm sistemlerinde yaşanan son gelişmeler arasında yer almaktadır. Bu özellik sayesinde evinizden uzak olsanız bile herhangi bir olumsuzluk durumunda evinizi, görüntülü sistem sayesinde kontrol edebilirsiniz. Suyu ya da elektriği açık unuttuğunuzu sandığınız zaman, bu teknoloji sayesinde evinizin iç görüntüsünü izleyebilirsiniz. Ayrıca elektriği ya da suyu açık unutsanız bile ev alarm sistemleri devreye girer ve size anında bildirim gönderilir. Ev alarm sistemleri, sorunların daha fazla büyümeden çözümlenmesi açısından oldukça önemli bir yere sahiptir.

İlgili Makaleler
Amerika’dan ev alma şartları nelerdir?

Amerika’ya yerleşmeyi isteyen herkes ilk olarak Amerika’da ev alma şartları konusunu merak ediyor. Bu yazımızda da Amerika Birleşik Devletlerinde ev OKU

Teknoloji editörlüğü nedir? Nasıl olunur? Ne kadar kazanır?

Teknoloji editörlüğü, adından da anlaşılacağı üzere teknolojiyi takip eden, bu alanlarda olan hizmetleri, yazılımları yazılı ya da video olarak kişilere OKU

Nanoteknoloji mühendisliği bölümü nedir? İş imkanları nelerdir?

Nano kelimesi teknolojik anlamda en çok kullanılan ve ilgi çeken kavramlardan biridir. Teknoloji ile birleştirildiğinde ortaya çıkan nanoteknoloji farklı iş OKU

MİDYO  Nanoteknoloji mühendisliği bölümü nedir? İş imkanları nelerdir?
Mutlaka izlemeniz gereken 10 Ted teknoloji konuşması

Herkes tarafından bilinen ve sıklıkla takip edilen Ted konuşmaları son yıllarda adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. 1984 yılından beri yapmış OKU