Teknoloji devi Google her geçen gün yenilikçi çözüm önerileri ile takipçilerinin yaşamlarını kolaylaştırmak adına profesyonel çözüm önerileri üretmektedir. Özellikle yenilikçi yüzü ile gündelik yaşantının her alanında kullanılmaya uygun yapay zekalar ve teknolojik ekipmanlar üreten Google, insan yaşamının vaz geçilmez bir parçası haline geldi. Gerçekleştirdiği son yenilikle takipçilerine şaşkına uğratan Google’ın yaptığı yenilik gündeme bomba gibi düştü.

Neredeyse tüm kullanıcılar tarafından olumlu yorumlar alan bu yenilik ile Google, şarkı bulma konusunda alternatif sunmayı amaçlamakta. Kullanıcılarının daima en iyi konforla en yüksek deneyimi yaşaması konusunda yenilikçi ve profesyonel çözümler üreten Google bu sefer de şarkı bulma konusunda problem yaşayan kullanıcıların yüzünü güldürecek bir yeniliğe imza attı. Mırıldanarak şarkı bulmayı sağlayan bu uygulama ile aranan şarkının bulunması hızla ve konforla sağlanacak. Google’ın İOS ve Android işletim sistemleri üzerinden sunduğu bu yeniliğe Google’ın ana uygulamaları aracılığıyla ulaşmak da mümkündür.

Şu an sadece Pixel cihazlar tarafından kullanılabilen bu özellikle Google Asistan özelliğine de entegre edilmiş durumda. Google Asistan uygulamasını açıp “What Song is This?” demeniz durumunda mırıldanmanız için mikrofon devreye giriyor ve burada aradığınız şarkıyı mırıldanarak bulmanız mümkün. Uygulama henüz çok yeni olduğundan olabildiğince verimli çalışmıyor fakat Google’ın özellikle bu tarz arama özelliğine sahip olan yeniliklerinde bilineceği üzere yapay zeka kullanıyor olması uygulamanın çok hızlı gelişeceğini bir kanıtı olarak gösterilebilir.

MİDYO  Elektronik ticaret hakkına bilinmesi gerekenler... Aşamaları, gelişimi, faydaları ve nasıl yapılır?

İzleyin: Google’ın Mırıldanarak Şarkı Bulma Özelliğini Denedik

Islık Çalın Şarkınızı Bulun!

Google yeni çözüm önerisi ile yine kullanıcıları tarafından tam not aldı. Henüz gelişimi tamamlayan bu uygulama ile mırıldanarak aradığınız şarkıya ulaşmanız mümkün hale geldi. Google Asistan uygulamasını açarak “What Song iS This” diyerek aradığınız şarkını bulmak için mırıldanmanız yeterlidir. Ayrıca ıslık aracılığıyla da aranılan şarkıya ulaşmak mümkün. Yine uygulamayı aynı şekilde açıp konuşmaya uygun hale getirdikten sonra, aradığınız şarkıyı ıslık ile çalarak bulmanıza imkan tanınmaktadır. Henüz gelişim aşamasında olan uygulama tam bir verimlilikle çalışmamakla birlikte her geçen gün daha gelişim göstermesi adına özel bir yazılımla yapılan mırıldanma ve çalınan ıslıkları kaydederek arşivliyor.

Google Asistan uygulaması bilineceği üzere sesli talimat alarak gündelik yaşantıda aradığınız şeyleri bulma ya da eğlenceli vakit geçirmek adına Google tarafından sunulan devasa bir hizmet olarak görülmekte. Bu uygulama üzerinden Google’ın kullanıcılarına sunduğu hizmetler her geçen gün yenilenerek artış gösteriyor. Artık çoğu insanın gündelik yaşantısının bir parçası haline dönüşen Google Asistan gerçek anlamıyla bir asistan olma konusunda yenilikçi olarak hizmet sağlamaya devam ediyor. Yol tarifinden aradığınız yemek tarifine kadar her şeyi bulma konusunda kullanıcılarına konfor vadeden Google Asistan uygulaması son olarak şarkı bulma konusunda sorun yaşayan kullanıcıların çok memnun olacağı şarkı bulma uygulamasıyla gündeme bomba gibi düşen bir yeniliğe imza attı.

MİDYO  iOS'ta dosyalar tamamen nasıl silinir?

Piyasada pek çok uygulama şarkı bulma konusunda kullanıcılara ulaşmaktadır. Özellikle bazı çok bilinen uygulamalar insanların başka yerlerde duyduğu ve adını bilmediği şarkıları bulma konusunda olanak sağlamakta. Tahmin edileceği üzere anlık olarak dinlenmek istenen şarkı bulunamadığında bu durum son derce karışık bir hal alarak zaman kaybına sebebiyet verebiliyor. Bu konu da yaşanılan aksaklıkları dikkate alan Google’da yenilikçi ve profesyonel çözüm önerilerine bir yenisi ekleyerek şimdilik henüz tam kapasiteyle çalışmayan mırıldanarak ya da ıslık çalarak şarkı bulunmasını sağlayan uygulamasını kullanıcılarına sundu. Henüz gelişim aşamasında olan uygulamanın kısa bir süre içerisinde tam kapasiteyle çalışması bekleniyor.

İlgili Makaleler
Android telefonlarda ekran görüntüsü ve videosu nasıl çekilir?

Bir uygulamada beğendiğiniz fotoğrafı çekmek, arkadaşınıza göndermek. Ya da yaptığınız şeyin videolu olarak kaydetmek için ekran görüntüsü almak veya videosu OKU

Sosyal medyanın çocuklar üzerinde nasıl bir etkisi var?

Birçok ebeveyn sosyal medyanın çocuklar üzerindeki etkileri konusunda araştırma yapmıştır. Sosyal medya insanların hayatına girdiğinden bu yana birçok şeyi kökünden OKU

İnternetiniz yavaşsa kablosuz internet nasıl hızlandırılır?

İnternetimiz bazen yavaş olabiliyor. Kablosuz İnternet teknolojisi son dönemlerin en yaygın kullanılan teknolojisi haline gelmiş bulunmakta. Kablosuz internet bazı teknik OKU

WhatsApp web nasıl kullanılır?

Akıllı telefonlar hayatımızın çok önemli bir parçası haline gelmiş durumda. İçlerinde barındırdığı uygulamalar sayesinde birçok işimizi kolayca halletmemizi sağlayan bu OKU

MİDYO  Google chrome’da nasıl güncelleme yapılır?