Bilineceği üzere havayolu şirketleri tarafından satışa sunulan biletler an be an fiyat konusunda değişiklik göstermektedir. Aynı uçakta bazen yolcuların aldığı biletlerin fiyatlarında bile farklılıklar gözlemlenmektedir. İşte uçak biletlerinizi en uygun ve en cazip fiyatlarla almanıza katkı sağlayacak etkili yöntemler:

Erken Rezervasyon Avantajlarını Kaçırmayın

Tüm havayolu şirketleri diğer bilet fiyatlarına nazaran daha uygun olan ucuz biletleri sınırlı sayıda belirlemektedir. Bu sebepten dolayı ne kadar erken rezervasyon yaparsanız o kadar ucuza yoluculuk yapma şansına sahip olabilirsiniz. Ucuz biletlerin tüketilmesi durumunda bilet fiyatlarının aniden yükselişe geçtiği durumlara rastlanmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken istatistik ise uçuş tarihinizden 21 gün önce rezervasyon yaptırmanız yönündedir.

Zamanı Doğru Ayarlayın

Havayolu şirketlerinin satışa sunduğu bilet fiyatları günlük olarak değişmektedir. Özellikle hafta sonu bilet fiyatları ile hafta içi bilet fiyatları arasında ciddi farklılıklar bulunmaktadır. Hafta içi satılan biletlerin fiyatları daima hafta sonu satılan biletlere göre daha uygun ve ucuzdur.

Yolculuk Tarihinizi Geniş Bir Yelpazede Belirleyin

Bu yöntem uygun fiyata uçak bileti alabilmek için en etkili yöntemlerden biri olarak görülmektedir. Seyahat tarihinin kesin bir gün ile sınırlandırılmaması size çok ciddi avantajlar sunabilmektedir. Bu sebepten dolayı esnek uçuş tarihleri belirlemeniz uygun fiyatlarla uçak bileti alabilmeniz adına kritik bir öneme sahiptir.

İzleyin: UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULUNUR? – Bu Yöntemi Daha Önce Duymadınız!

Biletinizi Geç Satın Alın

Tüm ulaşım sektörlerinde bilineceği üzere firmalar araçların boş bir şekilde seyahat etmesini engellemek ya da bu durumun önüne geçmek adına bazı çözüm alternatifleri sunar. Boş gitmenin firmaya hiçbir kazanç sağlamayacağından dolayı, son anlarda bilet fiyatlarında bazı düşüş durumları yaşanmaktadır. Uçağın tamamen doldurulması adına sağlanan bu avantajlardan faydalanmak ise size kalmıştır. Geç satın alacağınız uçak bileti ile işi bir miktar şansa bırakabilir fakat yine de son derece uygun fiyatlarla uçak bileti alma şansını yakalayabilirsiniz.

MİDYO  Yurt dışı tatili için ne kadar bütçe ayırmalıyız?

Uçuşları Karşılaştırın

Özellikle uzak mesafeli bir yolculuk yapacaksanız bu kurala dikkat etmeniz önemle tavsiye edilmektedir. Direk yapılan uçuşlar ile aktarmalı olarak yapılan uçuşlar arasında ciddi bilet fiyatı farklarının yaşandığı açıkça görülmektedir. Bundan dolayı yapacağınız yolculuk için alternatifleri iyi araştırmanız ve direk uçuş fiyatları ile aktarmalı uçuş fiyatlarının takip ederek en uygun olanını tercih etmeniz sizin için son derece ekonomik olacaktır. Özellikle direk uçuşların aktarmalı uçuşlara göre daha ekonomik fiyatlar sunduğu bilinmektedir.

Seyahat Tarihlerinizi Önceden Belirleyin

Uçak bileti alırken gidiş dönüş tarihlerinizin net olarak belirlenmesi ucuza seyahat etmek adına size büyük avantajlar sağlayacaktır. Pek çok havayolu şirketi gidiş dönüş biletlerini aynı anda alan yolcular için avantajlı bilet fiyatları sunmaktadır.

Alternatif Havaalanlarına Olan Uçuşlara Bakın

Özellikle büyükşehirler başta gelmek üzere pek çok şehirde birden fazla havaalanı bulunmaktadır. Sizde yolculuğunuz sırasında tek bir havaalanını gözünüze kestirerek hareket etmeyin ve diğer alternatifleri de en iyi şekilde değerlendirin. Bu durum cebinize ciddi katkılar sağlayacaktır.

Havayolu Şirketleri İle Mail Yoluyla Temas Kurun

Bilet fiyatları tahmin edileceği üzere sürekli olarak değişim göstermektedir. En cazip uçuş fiyatlarından faydalanmak adına havayolu şirketleri ile olan iletişiminizi kesintiye uğratmayın ve alternatif iletişim yollarını değerlendirin. Mail aracılığıyla ucuz uçak biletlerinden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Ucuz Uçak Bileti İçin Hizmet Veren Arama Motorlarından Yardım Alın

Bazı arama motorları pek çok firma ile karşılaştırma yaparak uçak biletleri konusunda alternatifleri anlık olarak sunmaktadır. Bu arama motorlarından faydalanarak en uygun uçak biletinin hangi firmaya ait olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

MİDYO  Türkiye'de kusursuz bir kış tatili için gidilecek yerler

Yurtdışı Uçuşlarda Aktarmalı Uçuş seçeneklerini Değerlendirin

Özellikle yurtdışına yapılan seyahatlerde bu durum çok kritik bir öneme sahip olmaktadır. Doğrudan uçuşlar yerine aktarmalı uçuşlar cebinize katkı sağlaması bakımından değerlendirilmelidir ve en uygun fiyatlar süzgeçten geçirilerek en doğru karar verilmelidir.

 

İlgili Makaleler
İndirimli uçak bileti almanın yolları

Bir yerden başka bir yere giderken uçak son derecede hızlı olmasına karşın pahalı olurken pek çok kişi indirimli uçak bileti OKU

Çek cumhuriyeti vize başvurusu nasıl yapılır?

Türkiye vatandaşı olan kişilerin giriş yapabilmesi için Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yapması zorunludur. Fakat diplomatik pasaportu olan kişiler, her sene OKU

Ukrayna’ya feribotla nasıl gidilir? Türkiye ile Ukrayna arasındaki feribot fiyatları ne kadar?

İstanbul’da gerçekleştirilen feribot seyahatleri iki senedir düzenli olarak, yedi günde bir olacak şekilde düzenlenir. Ukrayna feribot fiyatları içinde üç öğün OKU

Vize almak gerekli mi? Vize istemeyen ülkeler hangileri?

Pek çoğumuz gerek iş için gerekse turistik gezilerimiz için yurt dışına çıkmak zorunda kalıyoruz. Bazılarımız için bu durum sene de OKU