İstanbul’da gerçekleştirilen feribot seyahatleri iki senedir düzenli olarak, yedi günde bir olacak şekilde düzenlenir. Ukrayna feribot fiyatları içinde üç öğün yemek dahildir ve konaklamayı da içerisinde barındırır. Bu yolculuk ortalama 27 saatin sonunda tamamlanır ve kişiler Ukrayna’ya varır. Kendi araçları ile yolculuk etmek isteyen kişiler özellikle bu seyahatlere ilgi duyarlar. Bu seyahatler esnasında kişiler herhangi bir konaklama masrafı ya da vize ödemesi gerçekleştirmezler. Bir gün boyunca süren deniz seyahati esnasında, kişiler kendi kabinlerinde yolculuk edebilirler.

Ukrayna, özellikle Türkiye’den gelen talepleri daha da arttırabilmek için pasaportsuz ve vizesiz olarak bu seyahatleri gerçekleştirmektedir. İstanbul Haydarpaşa’dan kalkan feribotlar, Odessa’da son bulur ve kişilerin yolculuğu tamamlanır. Bu yolculuklar yalnızca fişlere bağlı kalarak yeni bir kimlik ile yolculuk etmek için vize ve pasaportla da yapılır. Ukrayna feribot fiyatları bu düzene bağlı olarak değişkenlik gösterir.

İstanbul Odessa Arası Feribot Seferleri

Ukrayna’ya gerçekleştirilen feribot yolculukları özellikle kendi araçları ile yolculuk etmek isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Kişilerin Ukrayna vizesi ya da pasaportu bulunmadan, Haydarpaşa ile Odessa arasında seyahat etmesine imkan tanınıyor. Bu yolculuklar tam olarak 27 saat sürdürülüyor ve bu sürecin sonunda kişiler Odessa’ya varmış oluyorlar. Seferler her hafta iki kere olacak şekilde hazırlanmıştır ve kişiler her hafta bu seyahatlerden yararlanabilirler. İstanbul ile Ukrayna arasındaki feribotlar, her hafta salı ile cumartesi günü kişilere sunulur.

MİDYO  Yurt dışı seyahatinde yanınıza almanız gerekenler

Ülkeler arasında gerçekleştirilen uçuşlar Ukrayna ve Türkiye bayraklı olarak iki farklı feribot ile yapılır. Yemeklerin dahil olduğu bu yolculuklar esnasında, kişiler 2, 3 ya da 4 kişilik odalarda konaklama imkanına sahiptirler. Ukrayna feribot fiyatları araştırması yaparken uygun fiyatlı olmasını isteyen kişiler, pasaport ve vize olmadan bu yolculuklarla ulaşım sağlayabilirler. Kolay bir şekilde gerçekleştirilen bu yolculuklar, kişilerin rahat edebileceği şekilde hazırlanmıştır. Yolcular yalnızca kendileri olarak şekilde yolculuklarını gerçekleştirebilirken, araçları ile de yolculuklara katılım sağlayabilirler. Ülkeler arasındaki ticareti arttırdığı için bu seferler oldukça faydalı olarak ele alınıyor. Yolculuğun nasıl olacağına ve kaç kişi olacağına göre ise Ukrayna feribot fiyatları üzerinde değişiklikler meydana gelir.

Seyahat eden yetişkinler için fiyatlar 15 euro üzerinden başlamaktadır, araç içerisinde ya da kabinlerde yolculuklarda ise 15 euro üzerinden başlayan fiyatlar yer almaktadır. Yemekler ve konaklama imkanları da bu fiyatlar içerisinde kişilere sunulur. Uygun fiyatlı olarak seyahat gerçekleştirmek isteyen kişiler için Karadeniz’in önemli limanlarından birisi olan bu adrese seyahatleri de tavsiye edilir. Türkiye ile Ukrayna arasında yapılan feribot seyahatlerinde fiyatlar, gemilerin botuna ve konforuna göre değişiklik gösterir. Yolculuklar Haydarpaşa ile Odessa arasında yapılır ve kişilerin güvenli bir şekilde limanlar arasındaki yolculuğu tamamlanmış olur. Kargo ve yolcu taşımacılığı yapan Roro gemileri içinde seyahat etmek isteyen kişiler, yolculuklarını ortalama 27 saatte gerçekleştirebilirler. Haydarpaşa üzerinden cumartesi ve salı günleri de kişiler bu yolculuklara katılabilirler. Yolculuk esnasında kişiler 4 kişilik kabinlerde kalabilirler. Ayrıca Ukrayna feribot fiyatları içinde yemekler de günde üç öğün olarak dahil olur.

MİDYO  Türkiye'de kusursuz bir kış tatili için gidilecek yerler

İzleyin: EVET! Ukrayna Feribotla Gidiyoruz

Türkiye Ukrayna Feribotları

Eski dönemler içerisinde Zonguldak üzerinden gerçekleştirilen bu seferler, günümüzde yalnızca İstanbul üzerinden gerçekleştirilmektedir. 2017 yılından itibaren bu seyahatler haftada iki gün olarak kişilere sunulur. 27 saat boyunca feribot ile yolculuk etmek isteyen kişiler, pasaport ya da vize başvurusu olmadan kolaylıkla yolculuk yapabilirler. Ukrayna feribot fiyatları ortalama 150 dolar ile 300 dolar arasında gemilere göre değişkenlik gösterir.

İlgili Makaleler
Uçak seyahatlerini ekonomik şekilde yapabilmeniz için 10 etkili yöntem

Bilineceği üzere havayolu şirketleri tarafından satışa sunulan biletler an be an fiyat konusunda değişiklik göstermektedir. Aynı uçakta bazen yolcuların aldığı OKU

Hırvatistan vize başvurusu nasıl yapılır?

Hırvatistan AB'nin bir parçası olduğu için, diğer AB üye ülkelerinin vatandaşlarının herhangi bir vize gerekliliği olmadan Hırvatistan'a seyahat etmelerine izin OKU

İndirimli uçak bileti almanın yolları

Bir yerden başka bir yere giderken uçak son derecede hızlı olmasına karşın pahalı olurken pek çok kişi indirimli uçak bileti OKU

Çek cumhuriyeti vize başvurusu nasıl yapılır?

Türkiye vatandaşı olan kişilerin giriş yapabilmesi için Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yapması zorunludur. Fakat diplomatik pasaportu olan kişiler, her sene OKU