Pek çok gerilim filminde hepimiz içten içe korku duygusunu yaşamaktayız. Gerçek hikayeler baz alınarak çekilmiş olan seri katil filmlerini sizler için derledik. Bu filmleri daha önce duyduysanız bile muhtemelen gerçek hikayelere dayandığını bilmiyordunuz. İşte hikayeleri gerçek olan seri katil filmleri…

Ölümcül Takip

Listemize 7.8 IMDB puanlı Ölümcül Takip filmi ile başlayalı. Güney Koreli bir seri katil olan Yoo Young-chull’un konu alındığı bu filmde, eski bir polis olan Joong ho, yüksek meblağlar elde ettiği kadın pazarlamacılığı yapmaktadır. Ancak onun için çalışmakta olan kadınlar tek tek kaybolmaya başlar. Kadınların hepsi aynı müşteri tarafından çağırılmaktadır. Bu olayı çözmek için Joong hu elinden geleni yapacaktır.

Kuzuların Sessizliği

1991 yılında yayınlanan film 8.6 IMDB puanına sahiptir. Gerçek bir seri katili anlatan bu filmde FBI eğitimi alan Starling, yüksek güvenlik önlemlerinin alındığı bir tımarhaneye giren ve bir yamyama dönüşen Hannibal Lecter üzerinde çalışma yapmaya ve zihninin derinliklerine ulaşmaya çalışır. Zira Starling bir seri katili yakalamaya çalışmaktadır. Ancak olayların gelişmesi sonucunda bu iki seri katil de kaçarak şehrin sokaklarında serbest bir şekilde dolaşmaya başlar.

İzleyin: Kuzuların Sessizliği Kamera Arkası Tüm Bilinmeyenler

Sahtekar

2008 yılında çıkan ve 7.7 IMDB puanına sahip olan Sahtekar, gerçek bir hikayeye dayanan seri katil filmlerinden bir tanesidir. Collins telefon operatörü olarak çalışan bir annedir. İşe gitmeden hemen önce 9 yaşındaki oğlu Walter ile vedalaşır lakin işten döndüğünde oğlu evde yoktur. Hemen polislere haber veren anne, çocuğu ile ilgili en ufak bir ipucu dahi bulamaz. Olayın üzerinden aylar geçer ve polis bir çocuk bulur. Medya önünde zedelenen itibarını düzeltmeye çalışan polisler anne ile oğlunu kameralar önünde bir araya getirmek ister. Ancak Collins bulunan çocuğun, kendi oğlu olmadığını içten içe bilmektedir.

Cani (Monster)

2003 yapımlı film 7.3 IMDB puanlıdır. Filmde gerçek hikayesi anlatılan Aileen Wuornos, 1989 ver 1990 yılları arasında pek çok insanı öldüren bir seri katildir. Dünyanın ilk kadın seri katili unvanına sahip Aileen Wuornos, 1992 yılında yakalanarak 7 insanı katletmek suçu ile hüküm giyen Wuornos, 2003 yılında yasalarca idam edilir.

MİDYO  Bilimsel olarak korkunçluğu kanıtlanmış korku filmleri. İzleyenler kendine gelemiyor

Kanlı İş ( Blood Work)

Kalp hastası olan FBI ajanına, bir cinayette ölen bir bireyin kalbi nakledilir. Cinayete kurban giden bireyin kız kardeşi, katili yakalayabilmek adına FBI ajanından yardım talep eder. FBI ajanının yardım isteğini kabul eder ve serüven başlar.

Fragman: Blood Work – Theatrical Trailer

Zodiac

1960’lı senelerin sonlarından beri batı sahil kasabalarında insanları öldüren Zodiac takma isimli bir seri katilin hikayesi anlatılmaktadır. Cinayetlerin araştırılmasında hiçbir ipucuna ulaşamayan polisler, bir süre sonra gazetelerde yayınlanan Zodiac imzalı mektuplar ile karşılaşır. Zodiac’ın işlediği cinayetlerde kurbanlar farazi seçilmektedir. 10 yılın ardından polislerin yaptığı çalışmalar delil yetersizliği ve cinayetlerin azalması ile sonlandırılmıştır. Ancak Graysmith olayın peşine düşer.

Henry: Bir Seri Katilin Portresi

Gerçek bir seri katilin hayatından bir bölüm anlatılan bu filmde, Henry Lee Lucas, hapishanede tanışıp ev arkadaşı olduğu Otis ile beraber, sebepsizce insanları öldürmektedir. Art arda işlenen bu cinayetlerin konu alındığı filmin yönetmen koltuğunda John McNaughton bulunmaktadır.

Evilenko

Film, 1984 yılında Kiev’de yaşanan gerçek bir olaydan alıntılanmıştır. Andrey Çikatilo’nun işlediği cinayetleri konu alan filmde, bir öğretmen öğrencisine cinsel tacizde bulunmaya çalışır ve görevinden men edilir. Görevinden alındıktan sonra bu öğretmen pek çok cinayetin zanlısı olacaktır.

Os Crimes de Diogo Alves

Gerçek bir hikayeden oluşturulan bu filmde, seri cinayetler işleyen Diogo Alves’in hayatının bir bölümü aktarılıyor. İşlemiş olduğu suçlar ve cinayetleri anlatan filmde Alves, yakalanıp idam cezasına çarptırılıyor.

Snowtown

Jamie, annesi ve kardeşleri ile yaşayan 16 yaşında bir gençtir. Jamie, John adında bir adamla tanışır. Ardından John baba olmayan bu evde, baba figürlüğünü üstlenir ve evdekilerle sık sık zaman geçirmeye başlar. Ancak John göründüğü gibi biri değildir. Jamie de zaman içerisinde John gibi bir insana dönüşür.

MİDYO  İzleyenleri büyüleyen en iyi İtalyan filmleri

Katil Doğanlar (Natural Born Killers)

Mallory, öz babası tarafından cinsel tacize uğramıştır. Mickey adında kendilerine et getiren bir adam ile kaçmaya karar verir ve babasının arabasını çalarak ortadan kaybolur. Araba hırsızlığı suçundan dolayı hapse giren Mickey, kaçmayı başarır ve derhal aşık olduğu Mallory’nin yanına gider. Mallory annesi ve babasını Mickey’nin desteği ile öldürür. Öldürme hissinden zevk alan ikili, seri cinayetlere başlayacaktır.

Teksas Katliamı (The Texas Chain Saw Massacre)

1974 yılında yayınlanan filmde, dedelerinin mezarına gitmek isteyen Sally ve Franklin yanlarına arkadaşlarını da çağırarak yola çıkar. Grup daha sonra dedenin çiftlik evine gitmeye karar verir. Yolda otostop çekmekte olan birini alır ve yollarına devam ederler. Ancak arabaya aldıkları otostopçu, Franklin’i yaralar. Bu olay sadece sarmalın başlangıcıdır.

İhtiyarlara Yer Yok  (No Country for Old Men)

Geyik avlamak için dışarı çıkan Llewellyn Moss, bir uyuşturucu pazarlığında çıkan kanlı olayların içinde bulunur. Parayı alıp uzaklaşan Moss, yaralılardan birine su vermek için geri döner. Ancak gece yarısı gittiği olay yerinde Anton Chigurh isimli bir seri katil ile karşılaşır ve olaylar başlar.

Video: No Country For Old Men (2007) Official Trailer – Tommy Lee Jones, Javier Bardem Movie HD

True Story

Gerçek bir hikayeye dayanan bu filmde, yalan haber yazdığından dolayı işinden kovulan haberci Finkell ve ailesini öldürme suçundan hapis yatan Longo’nun yolları kesişir. Kendisinin Finkel olduğunu iddia eden Longo, Finkell’e cinayet ile ilgili olanları anlatması karşılığında ondan yazı yazma dersi alır.

Sapık (Psycho)

Evlenmek isteyen Sam ve Marion’un parası yoktur. Bu nedenle evlenemeyen çift, Marion’un patronu tarafından bankaya yatırılmak üzere verilen parayı alıp kasabayı terk eder. O gece yol üzerinde yer alan bir otelde kalacak olan Marion, otel sahibinin daveti üzerine büyük bir evde yaşayan yaşlı annesinin evine gider. Bu ikilinin eve gitmesi üzerine olaylar çığırından çıkacaktır.

 Kurt Kapanı  (Wolf Creek)

Avustralya’da yaşanmış olan bir hikayeye dayanan filmde 3 arkadaş Wolf Creek ulusal parkına bir meteor krateri görmek amacı ile gider. Geri dönmek için arabaya binerler fakat araba çalışmamaktadır. Bir adam ile karşılaşmaları ile birlikte kurtulduklarını düşünen ekip, adamın aslında niyetinin iyi olmadığını anlamaları uzun sürmez.

MİDYO  Evde ruj nasıl yapılır?

Mr. Brooks

Kutu endüstrisindeki bir şirkette çalışan Brooks, öldürme hissinden zevk almaktadır. Bu öldürme dürtüsünü bastırmayı başaran adam, arkadaşının yardımı ile bu işlere geri döner. Öldürdüğü çiftleri cinsel pozisyona getirerek fotoğraflar. Bir çifti öldürürken bir adam tarafından yakalanan ve fotoğrafları çekilen Brooks, adam tarafından cinayetleri beraber işlemeleri durumunda onu kimseye söylemeyeceğini dile getirir. Birlikte cinayet işlemeye başlayan ikili için işler kontrol altından çıkacaktır.

Ed Gein

Gerçek bir hayattan alıntılanmış filmde Edward adındaki adamın çocukluk döneminde çektiği eziyetleri konu alıyor. Dindar ve baskın bir karakter olan annesi ile ilişkileri sonucunda akli sorunlar ile karşı karşıya kalındığını sorguluyor.

Ted Bundy

Amerika’nın en korkunç seri katillerinden bir tanesi olan Ted Bundy’nin hayatının anlatıldığı bu filmde, Amerika’yı sarsan adamın suçlarından bahsediliyor. Bundy pek çok kadını kaçırır, tecavüz eder ve ardından öldürürdü. Yakalanan Bundy 1989 yılında idam cezasına çarptırıldı.

İlgili Makaleler
Evcil hayvanlarımıza oyuncak alırken nelere dikkat etmeli?

İnsanların oyuncaklar ile oynamayı sevdiği gibi hayvanlarda oyun oynayabildikleri evcil hayvan oyuncakları olsun isterler. Evcil hayvan oyuncakları nedir? Bu oyuncaklar OKU

Evde ek iş yaparak bir günde 500 TL kazanma yolları

Kişiler "evde ek iş yaparak daha fazla para kazanma yolları" konusunda araştırmaları sık sık gerçekleştirmektedir. Daha fazla kazanç sağlamak herkesin OKU

Evde kendi doğal sabununu kendin yap

Sabun günlük hayatta en çok kullandığımız ürünlerden biridir. Evde kendi sabununu kendin yap fikri mutlaka herkesin aklına bir defa da OKU

Meybuz nasıl yapılır?

Sıcak havaların vazgeçilmezi haline gelen dondurma hem çocuk hem de yetişkinlerin tercihleri arasındadır. Günümüzde kaliteli dondurma bulabilmek oldukça zor olsa OKU