Parlak ve canlı görünen saçlar, bütün kadınların hayalidir. Ancak çeşitli sebeplerden dolayı saçların parlaklığını yitirmesi, son derece can sıkıcı bir durum olabilir. Evde yapacağınız kolay tarifler sayesinde yeniden parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Basit yöntemler uygulayarak hayalinizdeki canlı ve parlak saçlara ulaşabilirsiniz. Gerekli olan bakımı göstermediğinizde saçlarınız, zamanlar yıpranır ve parlaklığını kaybeder. Bu durumla baş edebilmek için yapacağınız kolay tarifler, yeterli olacaktır. Parlak saçlar için kolay tarifler burada bulunmaktadır. Saçlarınızı sık sık taramanız ve banyo sonunda saçlarınızı soğuk soğuk su ile durulamanız, parlak bir yapıya sahip olan saçlar elde etmenizi sağlar.

Bunun yanında kafanızın derisine düzenli olarak masaj yapmanız da yine saçlarınızın parlak olmasına etki eder. Yapacağınız maskeleri, düzenli olarak uygulamanız çok önemlidir. Tek denemede kesin sonuç elde edemezsiniz. Bu bakımdan saçınıza düzenli bir bakım yapmayı kesinlikle ihmal etmemeniz gerekir.

Parlak Saçlar İçin Kolay Tarifler

Parlak Saçlar İçin Kolay Tarifler

Yumurta Maskesi

Yumurta, saç için gerekli olan besinleri içinde barındıran bir üründür. Yumurta akını kullanarak parlak saçlar elde edebilirsiniz. Ancak yumurta akının yanında bazı ürünleri kullanarak, bir karışım elde etmeniz gerekir. Bir adet yumurta akı içerisine bir çorba kaşığı kadar zeytinyağı ve az miktarda bal eklemeniz gerekir.

Bu karışımı pürüzsüz bir kıvam alana kadar karıştırmalısınız. Elde ettiğiniz macun kıvamındaki karışımı ıslak saçınıza uygulayın. Aynı zamanda saç derinize de bu karışımdan sürmeyi ihmal etmeyin. Ardından saçınıza bone takarak yaklaşık yarım saat kadar bekleyin. Yeteri kadar bekledikten sonra saçınızı soğuk su ile yıkamanız gerekir. Yıkama işlemini tamamladıktan sonra saçınızı şampuan ile yıkayıp durulayabilirsiniz.

MİDYO  Her kadının mutlaka bilmesi gereken güzellik tüyoları

İzleyin: KESİN PARLAKLIK VEREN SAÇ MASKESİ (Çok Kolay)

Mayonez Karışımı

Mayonez de yumurta akı gibi saçlar için son derece faydalıdır. Saçlarınızın parlak, gür ve canlı olması için evde yapabileceğiniz basit bir karışımla muhteşem sonuçlar elde edebilirsiniz. Saçınızın yoğunluğuna oranla yarım fincan kadar mayoneze gerek vardır. Eğer saçınız çok yoğun ise mayonez miktarını bir fincana çıkarabilirsiniz.

Mayonezi saçınıza uygulamadan önce saçınızın yıkanmış ve nemli olması gerekir. Daha sonra mayonezi saçınızın diplerinden itibaren uygulamaya başlayın. İşlemi bitirdikten sonra bone ile saçınızı kapatın. Yaklaşık 30-40 dakika bekledikten sonra soğuk su ile saçınızı yıkayın. Bu uygulamayı haftada bir defa yaparak kısa zamanda etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Elma Sirkeli Tarif

Elma sirkesi, hemen hemen her evde bulunan ürünlerden biridir. Bu üründen yararlanarak parlak ve canlı saçlara sahip olabilirsiniz. Bu karışım sayesinde saçlarınız hem yumuşak hem de parlak olacaktır. Bir miktar su ve elma sirkesini eşit derecede birbirine karıştırmanız gerekmektedir. Daha sonra saçlarınızı şampuanlamanız ardından da elma sirkesi karışımını kullanarak saç diplerinize masaj yapmanız gerekir. Saçlarınızı yıkamadan önce bir süre beklemeniz yeterli olacaktır. Ancak dikkat edilmelidir ki saçlarınızı soğuk su ile durulamanız daha sağlıklı olur.

Video: ELMA SİRKESİ Saçı Hem UZATIR Hem de GÜZELLEŞTİRİR!

Yoğurt İle Parlak Saçlar

Yoğurt, hem insan sağlığına hem de insan saçına ve cildine iyi gelen muhteşem bir besindir. Saçlarınızın parlak bir görünüm kazanması için deneyebileceğiniz farklı bir yöntem ise yoğurt uygulamasıdır. Dişleri oldukça geniş olan bir tarakla saçlarınızı düzgün bir şekilde taramanız gerekir.

MİDYO  Ten renginize göre saç rengi nasıl belirlenir?

Seyredin: Saç dökülmesine karşı yoğurt kürü

Tarama işlemini tamamladıktan sonra saçlarınızın üzerine yoğurdu detaylı bir şekilde sürün. Saçınızın tamamına yoğurdu sürdükten sonra duş bonesini kullanarak saçlarınızın üzerini kapatın. 30-40 dakika kadar bekleyip yıkama işlemini yapın. Bu uygulamayı düzenli bir şekilde yaparak parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Parlak Saçlar İçin Kolay Tarifler

Parlak Saçlar İçin Kolay Tarifler

Pekmezli Tarif

Pekmez kullanarak da parlak ve canlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Pekmezli saç maskesi için gerekli olan malzemeler şunlardır:

  • Yarım fincan kadar pekmez
  • Çeyrek fincan kadar zeytinyağı
  • 4 yemek kaşığı bal
  • 2 adet muz
  • Yarım fincan su
  • 4 yemek kaşığı limon suyu
  • 2 yemek kaşığı kadar un

Tüm bu ürünleri, topaksız bir halde olacak şekilde karıştırmanız gerekir. Tüm malzemelerin birbirine karıştığından emin olduktan sonra karışımı, ocağın üzerinde bir süre ısıtın. Saçlarınızı tutam tutam ayırarak özenli bir şekilde yapmış olduğunuz tarifi üzerine sürün. Sürme işlemi bittikten sonra 45-50 dakika kadar bekleyin ve saçlarınızı durulayın. Saçınıza yapmış olduğunuz tüm maskelerde bir süre beklemeniz, doğru bir sonuç elde edebilmenize yardımcı olur. Ürünlerin saçınıza iyice işlemesi, kısa zamanda parlaklık kazanmasını sağlar.

 

İlgili Makaleler
Badem yağının saçlarınıza yarattığı mucize etkisi ile şoke olacaksınız

Badem yağı saçın uzamasında direkt etkisi olmasa bile dolaylı yoldan etkilemektedir. İçerisinde A,B, E vitaminlerini bulunduğu için saç diplerini besler OKU

Ten renginize göre saç rengi nasıl belirlenir?
MİDYO  Cilt bakımı nasıl yapılmalı? Yeni başlayanlar için cilt bakımı

Ten rengi ve saç rengi arasında olan uyum, güzel bir görünüme sahip olmak isteyenler için son derece önemlidir. Bu bakımdan OKU

Saçlar neden kırılır? Saç kırıkları için ne yapmalıyız?

Kadınların daha sık dile getirdiği sorunların başında kırıklar gelir. Çünkü saçların sağlıklı ve ışıl ışıl görünmesini sağlamak adına yapılması ve OKU

Kıvırcık saçlı kadınlara özel saç bakım önerileri

Kıvırcık saçlı kadınlar sürekli olarak kıvırcık saçlı kadınlar için saç bakım önerileri hakkında araştırmalar yapar. Kıvırcık saçlar, birçok kişinin hayali OKU