Makyaj kadınlar için vazgeçilmezdir, ama güzel teknikle yapılan makyaj çok daha önemlidir. Esmer kadınlar, esmer tenliler nasıl makyaj yapmalıdır sorusunu kendilerine çokça sormaktadırlar.  Esmerler kendilerine yakışan makyaj teknikleriyle mükemmel bir görünüme kavuşabilirler. Makyajda renk seçimi yapılırken saç rengi de göz önünde bulundurulmalıdır.

İzleyin: Esmerler için Pratik Günlük Makyaj ve Tüyolar

Esmer Tenliler Hangi Renkleri Tercih Etmelidirler?

Esmer tenli kadınlar, renk konusunda mercan, vişneçürüğü gibi renkleri tercih edebilirler bu renkler koyu renkli saçlar ile mükemmel gözükmektedir. Koyu renkler dudakları daha ön plana çıkarmaktadır. Soluk pembe rujlardan ise kaçınmalıdırlar çünkü esmer tenlileri daha soluk gösterecektir. Fuşya renkleri ise olduğundan daha fazla parlatacaktır. Bu durumlar göz önüne alındığında esmer tenli kadınların incecik bir eyeliner ve maskara ile dikkatleri üzerlerine çekecekleri söylenebilir. Daha detaylı incelendiğinde elmacık kemiklerine bronzer uygulamak yüzün doğal bir görünüme ulaşmasını sağlar. Pembe ve turuncu tonlarındaki allıklar ise esmer tenliler için idealdir.

Esmer Tenliler Nasıl Makyaj Yapılmalıdır?

Esmer Tenliler Nasıl Makyaj Yapılmalıdır?

Esmerlere Yakışan Ruj Renkleri Hangileridir?

Esmer tenli kadınlar dudakta canlı ve parlak renkleri tercih etmelidirler. Dudaklarda sıcak renkler daha iyi görünmelerini sağlar. Kırmızı ruj tercih etmek istiyorlarsa eğer koyu kırmızı ve bordo renklerine öncelik vermeleri doğru karar olacaktır bu sayede canlı bir dudağa sahip olabilirler.

MİDYO  İşte 2021 makyaj trendleri

Başka tercih etmeleri gereken ruj renkleri ise şu şekildedir;

  • Fuşya
  • Çingene pembesi
  • Canlı turuncu
  • Şeftali tonları
  • Nude

Gibi renkler diğer tercih etmeleri gereken renkler arasındadır. Esmerlerin dudakta kullanabileceği birçok renk vardır ve bu konuda şanslıdırlar.

Esmer Tenli Kadınlar Göz Makyajını Nasıl Yapmalıdırlar?

Esmerler göz makyajı yaparken iddialı olmalıdırlar. Renk konusunda ise oldukça dikkatli olmalıdırlar çünkü yakışan renkte var yakışmayan renkte. Far seçiminde ışıltılı nude tonlar ilk tercih edecekleri renk olmalıdır. Ayrıca bronz ve kızıl tonları ise tercih edecekleri başka bir renkler arasına girmektedir. Esmerler far paleti tercih edeceklerinde mat ve ışıltılı nude tonlu paletleri tercih etmelidirler. Kahverengi ve altın tonları da tercih edecekleri başka renkler arasındadır. Çekici ve dumanlı göz makyajları esmerlere çok yakışacaktır.

Esmer Tenli Kadınlar Fondöten ve Pudra Seçiminde Nelere Dikkat Etmelidirler?

Fondöten ve pudra öncesinde nemlendirici kullanmalıdırlar çünkü cildi nemlendirmek çok önemlidir. Nemlendirici sürdükten sonra fondöten ve pudra uygulanırsa yüzde güzel durur ve kalıcı olmasına olanak sağlar. Öncelikle pudra yağsız olmalıdır. Fondöten kullanmayan kadınlar pudra kullanmalıdırlar. Fondöten üzerine pudra kullanacak kadınlar transparan pudra tercih etmelidirler. Ancak fondöten ve pudra kat kat sürmemeli çünkü katman katman olarak gözükecektir. Bu durumda güzel bir görünüme engel olacaktır.

Renk konusunda ise koyu renkte fondöten bulmakta zaman zaman zorlanabilir. Bu durumda tenlerine açık renkte kalan fondötenler uygulayıp bronzer ile dengeleyebilirler. Doğal, pürüzsüz ve ten ile uyumlu bitiş sağlayan fondötenler esmer tenlilere çok yakışacaktır. Kapatıcı da ise gözaltındaki morlukları kapatan ve renk eşitsizliğini gizleyen kapatıcılar tercih edilmelidir.

MİDYO  Makyaj yok, beğenen böyle beğensin. Özgüveni ile alkış topladı!

Esmerler İçin Renkli Maskara Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Esmerler maskara konusunda siyah renkten sonra mor rengi tercih etmelidirler. Mor rengi esmerler de göz çarpan bir renktir ve canlı görünümde olmalarını sağlar. Maskara seçiminde ise dikkat etmesi gereken bir takım hususlar vardır.

Bunlar şu şekildedir;

  • Kirpikleri uzatan,
  • Hacim veren
  • Kıvıran maskaralar tercih edilmelidir.

Bu üç maddeyi sağlamayan maskara gözleri çok da ön plana çıkarmayacaktır. Gözleri ön plana çıkarmayan maskara başarılı değildir. Mor renkli maskara esmerlerin bronz ve kızıl renkli farları ile de çok güzel duracaktır.

İlgili Makaleler
Makyaj nasıl temizlenir? Doğru makyaj temizleme teknikleri nelerdir?

Makyaj yapan kadınlar, doğru makyaj temizleme teknikleri konusunda yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Bu durumun önemi fazla olmakla birlikte, doğru teknikler OKU

Kalın kaşlara nasıl şekil verebiliriz?

Kalın kaşa sahip olan kişiler, kalın kaşlara nasıl şekil verilmelidir konusu üzerinde araştırma yapar. Kalın kaş, şekil verilmek için en OKU

Evde gelinler için makyaj önerileri

Gelinlik giymek ve yapılan makyaj her genç kızın hayalidir. Gelin makyajı yaptıracağınız zaman kuaförlerden bu konusa iyi bir şekilde hizmet OKU

Beslenme alışkanlıklarını değiştirerek cilt sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz

Beslenme alışkanlıklarınız ile cildinizin sağlığı arasında bir ilişki olduğunu biliyor muydunuz? Cildin daha parlak ve pürüzsüz görünmesi için cilt için OKU