Her kadın için kendisini zayıf gösterecek giyim tüyoları çok önemlidir. Arzu edilen kiloda olunmasa dahi nasıl giyinilmesi gerektiği bilinirse, olunduğundan çok daha zayıf görünmek mümkündür. Bunun geçerli olması da kişinin vücudunu tanımasına bağlıdır.

Vücudunuzda kilo gibi sizi rahatsız eden durumlar mevcut ve bunları da giyiminizle kamufle etmek istiyor olabilirsiniz. Bu durumda kesinlikle ilk olarak vücut tipinizi ve bu vücut tipinin nasıl giyinmesi gerektiğini öğrenmelisiniz. Böylece zayıf gözükmek için gerekli olan en önemli aşamayı halletmiş olursunuz. Peki, olduğunuzdan nasıl daha zayıf görünebilirsiniz?

Topuklu Ayakkabı

Hiç kuşkusuz kadınların günlük hayatlarında da sıkça kullandığı bir parça olan topuklu ayakkabılar, kişiyi olduğundan daha uzun gösterecektir. İster abiyenin altına ister bir pantolon altına giyilecek bu kurtarıcı ayakkabılar uzun gösterdiği için aynı zamanda daha zayıf gözükme algısı yaratacaktır. Topuklu ayakkabı giyerken açık renkler kullanmak, bacağınızı kesmediği için her zaman çok daha etkili sonuç verecektir.

İzleyin: Kilolu kızların giyim rehberi – ince gösteren 8 altın kural!

Renk Tercihi

Renk seçimleri de zayıf gözükme de önemli bir etmendir. Eğer bir sürü farklı renk kombin etmek için uğraşırsanız, yaptığınız en ufak hatada olduğunuzdan çok daha kilolu gözükeceksinizdir. Bu durumun sebebiyse farklı renkleri kullanırken vücudunuz birçok farklı bölüme ayrılmış ve fazlalığınızın nerede olduğunu düşünüyorsanız aslında orayı da daha çok vurgulamış oluyor olmanızdandır.

MİDYO  Beyaz saçları dert etmeyin. Bıttım sabunu ile beyaz saçlara elveda

Koyu renkler tercih etmek, kilonuzun çok olduğunu düşündüğünüz bölgelerinizi saklamayı başaracaktır. Siyah, lacivert gibi koyu tonları kullanmak olduğunuzdan daha zayıf gözükmenizi sağlayacaktır. Daha açık renkler kullanmak isteyenler ise, baştan aşağı aynı rengi ya da o renge çok yakın renkler kullanmaları vücutlarını bölmeyeceği için kendilerine uygun doğru kıyafet seçimiyle kilolarının belirli bir bölgede toplanmasını engelleyip hem uzun hem zayıf gözükebilirler.

Video: Vücut tiplerine göre nasıl giyinmeliyiz?

Çizgi

Çizgi ile zayıf gösterecek giyim tüyoları arasındaki bağlantının ne olduğu ilk düşünüldüğünde akla gelmeyebilir. Kıyafetlerde çizgi desen kullanmak sizi her zaman olduğunuzdan çok daha zayıf gösterir. Tabi bu durum her çizgi desenli kıyafet için geçerli değildir. Çizgi deseni enine ve boyuna çizgi olarak sınıflandırdığımızda ne kadar zayıf dahi olsanız eğer enine çizgi kullanırsanız çok daha kilolu gözükeceğiniz kesindir. Boyuna çizgi kullanımı her zaman her vücut tipi için zayıf gözükmek adına kurtarıcı bir desendir.

Yüksek Bel

Yüksek bel denilince herkesin aklına ilk gelen muhtemelen yüksek bel pantolonlardır. Günümüzde de hemen hemen herkesin üstünde gördüğümüz bu yüksek bel pantolonlar sayesinde hem bel ve basen bölgesinin olduğundan çok daha ince gözükmesi hem de olunduğundan çok daha uzun gözükme sağlanmış olur. Tabi ki yüksek bel kullanımını eteklerde de kullanıp bel bölgesi sayesinde daha ince gözükmek mümkündür.

MİDYO  Pürüzsüz saçlar için etkili yöntemler

Aksesuar

Aksesuarlar, neredeyse herkesin günlük hayatta sıklıkla kullandığı parçalardır. Bu her gün kullanılan parçaların zayıf gösterecek giyim tüyoları ile alakasını sıralamak istersek; Her vücut tipi için geçerli olmasa dahi örnek verecek olursak; armut tipi bir vücuda sahipseniz kemer takmak sizi kurtaracaktır. Belinizin en ince olduğu bölüme taktığınız kemer ile belinizi ortaya çıkararak hem olduğunuzdan daha zayıf hem de uzun görünmüş olursunuz.

Kolye seçiminizi uzun kolyelerden yana kullanırsanız boyun bölgenizin daha uzun gözükmesini sağlarsınız. Her boy için geçerli olmasa da kısa boylu ya da ortalama bir boya sahip olduğunuzu düşünürsek büyük çanta kullanımı sizin görüntünüzün olduğunuzdan daha kilolu gözükmesine neden olacaktır. Daha minimal çantalar kullanmak bu sorunu da halledecektir. Kendinizi tanımak ve ona göre giyinmek her türlü şikayetinizi ortadan kaldırmak için yeterlidir.

İlgili Makaleler
Sivilce ve aknelere bitkisel çözümler

İnsanlığın problemi olan sivilceler özellikle gençlerin korkulu rüyası haline gelmiş durumda. Bu yüzden insanlar sürekli olarak cilt bakım ürünlerine para OKU

Bronz tenliler için makyaj tüyoları

Bronz tene nasıl makyaj yapılır? Yıllardır süregelen kadınların 'kahverengi ve buğday ten merakı' son zamanlar da bronz tene çevirilmiş bulunuyor. OKU

Sedef hastalığının çaresini buldu, Araplar dükkana akın etti. 9 bitkiyle doğal krem yaptı, sedef hastalığını anında bitirdi

Sedef hastalığıyla ilgili çok önemli bir haber geldi. Bir aktar, 9 bitkiyi karıştırıp bir krem hazırladı ve bunu sedef hastalarına OKU

MİDYO  Güzel görünebilmek için 5 altın kural
Limonlu su içenlere normal su uyarısı geldi. O hastalığa sahip olanlar limonlu su içtikten hemen sonra bunu yapsın

Su içmenin ne kadar sağlıklı olduğunu anlatmaya gerek yok. Ama limonlu su içmenin bir faydası daha ortaya çıktı. Vücut için OKU