Güzel görünmek için birçok yola başvuruluyor. Güzellik uğruna cilt üzerinde maske, krem, kozmetik ürünler tercih ediliyor. Kimyasal içerikli ürünler cilt için tehlikeli unsurlardır. Her ne kadar masum görünse bile ciltte bazı sorunlar yaratabilir. Bu yüzden doğal yollarla güzellik konusuna değinmek ve güzelleşmek için doğal yolları tercih etmek gerekir. Doğal yollar ile güzellik elde etmek için sizlere yardımcı olacak cilt dostu gıdalar vardır.

Sağlıklı ve düzenli beslenme pürüzsüz ve lekesiz bir cildin oluşmasını sağlayan en önemli etkendir. Cilt için hazır ve kimyasal içerikli maskeler kullanmak yerine maskeleri evdeki malzemeleri kullanarak yapmak mümkündür. Bu sayede güzel bir cilt ve görünüm kolay ve maliyetsiz olarak elde edilmiş olur.

Doğal Yollarla Güzellik

Doğal Yollarla Güzellik

Doğal Yollarla Güzellik İçin Evde Kullanılabilecek Malzemeler Nelerdir?

Doğal içerikli maskeler ve kremler elde etmek için çok sayıda doğal ürün mevcuttur. Ürünler evde bulunabilen ve cilde iyi gelen ürünler arasından seçilmelidir.

Cildi güzelleştiren doğal ürünler şunlardır:

 • Yeşil yapraklı sebzeler
 • Portakal ve narenciye
 • Salatalık
 • Yeşil çay
 • Bitki çayları
 • Bal
 • Limon
 • Yoğurt
 • Süt ve süt ürünleri
 • Bitter çikolata
 • Sirke
 • Pirinç unu
 • Karbonat
 • Kabartma tozu
 • Soda
 • Gül suyu
 • Yumurta
 • Aleo vera bitkisi

Bu gibi ürünleri kullanarak veya bu ürünleri karıştırarak doğal içeriklere sahip maskeler elde etmek mümkündür. Doğal içeriklere sahip olması nedeniyle çok sayıda cilt problemine iyi gelerek doğal yollarla güzelleşmeyi sağlamaktadır.

Doğal Yollarla Güzellik

Doğal Yollarla Güzellik

Yüz Egzersizleri Yaparak Güzelleşme

Yüz egzersizleri doğal yöntemler ile güzelleşme amacı ile yapılır. Bu işlemler esnasında kimyasal bir içerik kullanılmaz. Yüz kaslarını harekete geçiren ve yüzün daha sıkı olmasını sağlayan bazı egzersizler mevcuttur. Gülme esnasında bile çok sayıda yüz kası hareket eder. Yanaklar başta olmak üzere kaslar gergin bir hale gelir.

MİDYO  Balı güzellik rutininize dahil edin! Sonuçları sizi ve etrafınızdakileri şaşırtacak

Ayrıca sakız çiğnemek gibi basit aktiviteler de yüz kaslarının çalışmasına yardımcı olur. Yüzde meydana gelen sarkmalara karşı yapılan yüz egzersizlerinin başarı oranının yüksek olduğu biliniyor. Bu yüzden doğal ve basit bir yöntem olarak yüz egzersizleri yapılabilir.

İZLEYİN: CİLDİNİZ İÇİN 26 DOĞAL KENDİN YAP GÜZELLİK FİKRİ

Daha Güzel Görünmek İçin Uyku Düzenine Dikkat Edin

Doğal yollar ile güzel bir görünüme kavuşmak isteyenlerin özellikle uyku düzenine dikkat etmesi gerekir. Uyku süresi yaşa göre değişiklik gösterebilir. Küçük yaşlarda çocuklar uykuya daha çok ihtiyaç duyar. Bu yüzden çok fazla uyurlar. Normal bir yetişkin ise günde en fazla 7 veya 8 saat uyku uyumalıdır. Bu yetişkinler için yeterli olacaktır. Ayrıca düzenli bir uyku daha zinde görünmenize yardımcı olur. Cildin yorgun görünmesinin önüne geçer.

Düzenli Su Tüketmek Cildi Güzelleştiriyor

Vücudun suya ihtiyacı vardır. Düzenli tüketilen su vücut içerisinde yer alan toksinleri vücuttan atmaya yardımcı olur. Yetişkin birinin günde en az 2.50 litre su tüketmesi önerilir. Yeterli su tüketimi sayesinde cilt kendini yeniler. Sivilceli görünüm azalır. Ayrıca su tüketimi sayesinde daha pürüzsüz bir cilde kavuşmak mümkündür.

Günde alınması gereken su miktarını karşılamak aynı zamanda kilo vermeye yardımcı olur. Zayıf bir görünüm ise güzel görünmeyi sağlayan en önemli unsurlardan bir tanesidir. Deride meydana gelen çatlak, leke gibi olumsuz etkenler düzenli su tüketimi sayesinde azaltılabilir.

MİDYO  Badem yağı neredeyse tek başına yetiyor! Yaşlanmayı engelliyor, cildi yumuşatıyor... Faydaları saymakla bitmiyor

Doğal Malzemeler İle Yapılabilecek Maske Tarifi

Doğal ürünler kullanılarak çok sayıda maske yapılabilir. Cildin güzel görünmesi için bal, limon ve sütü bir kabın içerisinde karıştırın. Elde edilen karışım ince bir tabaka halinde cilde sürülmelidir. Bu karışımın içerisinde yer alan limon güzel bir sivilce kurutucudur.

Aynı zamanda bal cildin daha genç görünmesine yardımcı olur. Cildi gergin tutar ve hoş bir ışıltı verir. Süt sayesinde ise cildin nemi korunur ve cilde yumuşaklık kazandırılır. Bu ürünler tek başına da cilt güzelleştirmek amacı ile kullanılabilir.

Doğal Yollarla Güzellik İçin Hangi Bitkiler Kullanılabilir?

Doğal yollar ile güzellik için çok sayıda bitki ve aktar ürünü kullanılır. Aleo Vera bitkisi son zamanlarda güzellik amacı ile kullanılan ve faydaları saymakla bitmeyen bir bitki çeşididir. Yara iyileşmesine iyi gelir ve cildin nemlenmesine yardımcı olur. Doğal bir nemlendirme sağlar. Ayrıca diş sağlığı için de oldukça önemlidir. Dişlerin daha parlak ve çürüksüz olmasına yardımcı olmaktadır. Aleo Vera bitkisi siyah nokta oluşumuna da engel olmaktadır.

İlgili Makaleler
Az bilinen güzellik ve kişisel bakım önerileri

Güzellik geçmişten günümüze kadınların ilgisini üzerine toplayan bir konu olmuştur ve kadınlar kendilerini genç ve güzel gösterecek pek çok çeşitli OKU

Hayatınızı kolaylaştıracak en pratik 10 güzellik sırrı

Genç ve güzel görünmek herkesin en büyük isteğidir. Yıllar geçse de yaşlılık belirtilerinin hiç ortaya çıkmaması istenir. Bunun için de OKU

MİDYO  Her kadının mutlaka bilmesi gereken güzellik tüyoları
Cilt kanseri neden olur, belirtileri nedir ve nasıl tedavi olur? Cilt kanseri hakkında bilinmeyenler

Cilt kanseri; cilt hücrelerinin anormal bir şekilde büyümesi olarak bilinen ve güneşe maruz kalan cilt yüzeylerinde meydana gelir. Fakat kanserin OKU

2021’in yeni teknoloji cilt bakım yöntemleri… Silver skin terapisi, frozenface pro, fractora ve diğerleri

Teknolojik gelişmeler yıllar geçtikçe daha da hızlanarak artıyor. Hayatımızın her alanında teknolojik aletler yer edinebiliyor. Bu alanlardan biri de cilt OKU