Makyaj yapmak birçok kadının vazgeçilmez tutkusudur. Ama çoğunlukla zaman kısıtlıdır. Bu nedenle hızlı ve pratik makyaj yapmak gerekir. Doğru bir makyaj yapımı cildinizin daha güzel görünmesi sağlar. Kaliteli makyaj malzemeleri seçtiğiniz zaman cildiniz de zarar görmez.  Ancak iyi olmayan malzeme seçimi sonrasında cildimiz de zamanla sivilceler çıkmaya başlar. Makyaj yapmak istediğiniz zaman günlük makyaj videolarını izlemek ve püf noktalarını öğrenmek sizin için daha iyi olacaktır. Böylelikle nasıl makyaj yapılması hakkında da bilgi almış olursunuz.

İzleyin: 5 Dakikada hızlı ve pratik makyaj

Hızlı makyaj genellikle acelesi olan kişilerin uyguladığı bir yöntemdir. Çok profesyonel olmadan da gayet sade bir makyaj yapmanız mümkün. Daha abartılı tonlar da makyaj yapılacağı zaman far uygulaması da yapılabilir. Ancak bunun için makyaj tekniklerini bilerek uygulamak gerekir. Makyaj tekniklerini bildiğiniz zaman daha kolay bir şekilde makyaj yapmış olursunuz. Aynı zaman da cildinize uygun olan makyaj malzemelerini de kullanmış olursunuz. Daha güzel bir makyaj uygulamak için gerekli olan teknikleri bilmek de fayda var.

5 Dakikada hızlı ve pratik makyaj nasıl yapılır?

5 Dakikada hızlı ve pratik makyaj nasıl yapılır?

Nasıl Makyaj Yapılır?

Makyaj yapmaya karar verdiğiniz zaman cildinize uygun olan makyaj malzemelerini seçmek gerekir. Yağlı bir cildiniz var bb krem kullanmak sakıncalı olabilir. Bb krem cildinizi daha fazla yağlandırır. Bu nedenle krem ve üzerine pudra uygulamak daha doğru olacaktır. Özellikle sabah işe giderken makyaj yapmak zor olabilir. Bunun için hızlı makyaj yapma tekniğini uygulamak gerekir.

  • İşe giderken çok fazla zamanınız olmuyorsa eğer hızlı bir şekilde pudra ve kızarıklık kapatmak için fondötenle kapama işlemi yapabilirsiniz.
  • Kaşlarınızı tarayabilir ve aynı zaman da göz kalemi de kullanabilirsiniz.
  • Elmacık kemikleri ve şakakları aydınlatmak için aydınlatıcı da uygulayabilirsiniz.
MİDYO  Gözaltı torbalarından ameliyatsız kurtulma

Doğal makyaj yapmayı tercih edenler için sadece nemlendirici ve pudrada yeterli olacaktır. Böylelikle işe giderken hızlı bir şekilde makyajınız da yapılmış olur.

Hızlı Makyaj Yapma Tüyoları

Genellikle bayanlar işe giderken çok erken kalktıkları için makyaj yapmak için fazla zamanları bulunmaz. Ancak zamanı doğru bir şekilde kullanırsanız eğer makyaj yapmak için de oldukça fazla zamanınız kalır. Hızlı makyajın en önemlisi nemlendirici kullanmaktır.

Makyaj altına herhangi bir güneş koruyucu uygulaması yapmanız da mümkün. Göz makyajı da hızlı ve pratik bir şekilde yapılabilir. Eyelenir veya kontur sürmek yerine göz farını fırça yardımıyla uygulamak da mümkün. Rimel göz makyajını ön plana çıkartır. Hızlı bir şekilde rimel sürme işleminden sonra ruj sürerek makyajını bitirebilirsiniz.

Hızlı makyaj yapma tüyolarını kullanarak sabah zorlanmadan makyaj yapabilirsiniz. Ancak çok fazla vaktiniz yoksa bunu iyi bir şekilde değerlendirmek de önemlidir.

Nemlendirici Tercih Ermek

Bb veya cc kremler tene oldukça kolay bir şekilde uygulanır. Bu gibi kremleri ıslak fırça ile uygulamanız mümkün. 2 dakika içerisinde cildinize nemlendirici sürmeniz mümkün. Nemlendirici aynı zamanda göz çevrenizin de daha ışıl ışıl olmasını sağlar. Bu nedenle göz çevrenize de nemlendirici uygulayabilirsiniz.

Nemlendirici kullandıktan sonra aydınlatıcı kullandığınız zaman daha doğal bir makyaj yapmış olursunuz. Bu gibi makyaj türleri genellikle zamanınız olmadığı zaman oldukça fazla tercih edilmektedir. Makyaj yapmak çok fazla vakit alır. Ancak daha kısa süre içerisinde makyaj yapmak sizin elinizde olan bir durumdur.

5 Dakikada hızlı ve pratik makyaj nasıl yapılır?

5 Dakikada hızlı ve pratik makyaj nasıl yapılır?

Makyaj Malzemeleri

Makyaj malzemeleri kullanırken kendi cilt tipinize göre olan makyaj malzemelerini tercih etmek her zaman daha doğru olacaktır. Karma bir cilt tipinizi varsa eğer mutlaka ona uygun bir tercih yapılmalıdır. Aksi durumda cildiniz de sivilcelenmeler oluşabilir. Makyaj malzemeleri olarak nasıl bir makyaj yapacağınızı belirledikten sonra malzeme de tercih edilebilir. Makyaj malzemelerini doğru bir şekilde kullandığınız zaman ortaya daha ışıl ışıl bir görüntü çıkacaktır.

  • Nemlendirici her makyaj yapılmadan önce mutlaka makyajın alt kısmına sürülmelidir.
  • Fondöten, pudra gibi malzemeleri de nemlendiriciden sonra uygulayabilirsiniz.
  • Hafif makyaj da en fazla tercih edilen rujdur. Doğal bir makyaj yapacağınız zaman hafif ve nude tonlarında olan ruj seçimi sizin için daha iyi bir seçim olacaktır.
MİDYO  Evde pratik makyaj malzemesi nasıl yapılır?

Makyaj yaparken en önemlisi hızlı bir şekilde makyaj yapabilmektir. Bu nedenle hızlı makyaj teknikleri için kullanılan fırçalar da bu konuda size yardımcı olacaktır. Böylelikle ortaya daha güzel bir makyaj ortaya çıkar.

Hızlı Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

Hızlı makyaj tekniği uygularken genellikle fırça darbelerine dikkat etmek gerekir. Çok hızlı makyaj yaparken aynı zaman da fırçaları bastırırsanız bu durum yüzünüzde iz bırakır. Genellikle bu gibi durumlarla karşılaşmamak için nemlendirici uygulaması yapmak gerekir. Hızlı makyaj uygularken rimel seçimini doğru bir şekilde yapmak ve taşırmadan sürmek gerekir. Genellikle sabah işe giderken rimel sürmek daha zor olabilir. Rimeli düzgün bir şekilde sürdüğünüz zaman gözleriniz de ön plana çıkar. Bu nedenle makyaj yaparken mutlaka rimel sürmek gerekir. Ruj sürdüğünüz zaman son olarak makyajınızı da tamamlamanız mümkün.

Işıl Işıl Makyaj Tercihi

Işıl ışıl olan bir makyaj yapmak istediğiniz zaman aydınlatıcı ve kontur uygulaması gerekir. Genellikle bu malzemeleri kullandığınız zaman ortaya daha iyi bir makyaj çıkar. Aydınlatıcı hem göz çevresine hem de alın ve burun üstüne uygulanabilir. Ancak hızlı bir makyaj tekniği uygularken fırça ile bu işlemi yapmak daha sağlıklı olacaktır. Nude tonları ışık ışıl olan makyaj tekniğinde oldukça ön plana çıkar. Bu nedenle bu tonlar ten renginize uygunsa tercih edilebilir.

Hızlı Makyaj Kolay Çıkarma

Makyaj yaptıktan sonra çıkartmak için birçok baz kullanılır. Ancak makyaj çıkarma işlemi yapmadan mutlaka yatmamak gerekir. Bu durum cildinize daha fazla zarar verir. Hızlı makyaj uygulaması yaptığınız için genellikle makyajı çıkarmak da zor olmaz. Bu nedenle makyaj çıkarmak için kullanılan makyaj çıkarma bazlarını kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

MİDYO  Esmerler için makyaj tüyoları
İlgili Makaleler
İş kadınlarına özel 5 dakikalık pratik makyaj önerileri

Çalışan bir bireyseniz ve iş kadınları için 5 dakikalık makyaj önerileri arıyorsanız, bu yazı sizler için çok faydalı olacaktır. Yoğun OKU

Uygun makyaj malzemeleriyle doğru makyaj tekniklerini nasıl uygulayabiliriz?

Makyaj yapmak çoğu kadının en sevdiği şeylerden biridir fakat uygun makyaj malzemeleriyle doğru makyaj teknikleri uygulanmazsa ortaya güzel bir görüntü OKU

Her kadının mutlaka bilmesi gereken güzellik tüyoları

Her kadın göz kamaştırıcı görünmek için çeşitli cilt bakımı uygulamalarına başvurur. Işıl ışıl bir cilt, pürüzsüz bir yüz ve sağlıklı OKU

İşte 2021 makyaj trendleri

Makyaj trendleri zamanla gelişmeye ve dikkat çekmeye devam etti. 2021'de deneyeceğiniz makyaj trendlerinin başında nemli bir cilt, alınmamış kaşlar ve OKU