18o liraya satılan 5 litrelik ayçiçek yağını yüzde yüz indirimle 92 liraya çektiler, Türkiye’nin her yerinde uzun kuyruklar oluştu. 5 litre ayçiçek yağı 92 lira 50 kuruş oldu, Aydın, Aksaray, Van ve daha başka illerde Toprak Mahsulleri Ofisi önünde uzun kuyruklar oluştu. İşte ayçiçek yağlarının fiyatları.

AYDIN

Temel gıda ürünlerindeki KDV’nin yüzde 1’e düşürülmesi ile birlikte Toprak Mahsulleri Ofisinde (TMO) indirimli fiyattan satışlar başladı. İndirimin ilk gününde TMO’nun Aydın’daki satış ofisinde kuyruklar oluştu. İlk gün piyasada 120 lira ile 180 lira arasında satılan 5 litrelik ayçiçek yağı 92,5 liradan satışa sunuldu. İndirimli fiyattan alışveriş yapan Aydınlı vatandaşlar satış noktası önünde kuyruk oluştururken, yetkililer indirimli satışların devam edeceğini belirtti.

Son günlerde yaşanan zamların ardından birçok vatandaş, indirimli ürün takibi yapmaya başlarken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan temel tüketim maddelerindeki KDV oranının yüzde 8’den yüzde 1’e düşürüldüğünü açıkladı.

Kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Toprak Mahsulleri Ofisi de (TMO), ürünlerinde KDV indirimi gerçekleştirdi.

TMO’nun bakliyat ürünlerinden ayçiçek yağına kadar temel gıda ürünlerinde KDV indirimi yaptığını duyurmasının ardından, Aydınlı vatandaşlar adeta TMO ürün satış noktalarına akın etti. Uygun fiyata alım yapabilmek için uzun süre kuyrukta bekleyen vatandaşlar pirinç, nohut gibi bakliyat ürünlerinin yanı sıra 5 litresi 92,5 TL’den satışa sunulan ayçiçek yağını tercih etti.

MİDYO  Engelli maaşı ne kadar? Engelli maaşı almak için başvuru şartları nelerdir?

AKSARAY

Akrasaray’dan da benzer görüntüler geldi.

5 litrelik ayçiçek yağı 92,5 liradan, 5 kilogramlık pirinç 57,5 liradan, 2 kilogramlık nohut ve kuru fasulye de 15 liradan satışa sunuldu. TMO’nun bakliyat ürünlerinden ayçiçek yağına kadar temel gıda ürünlerinde KDV indirimi yaptığını duyurmasının ardından, Aksaray’da vatandaşlar adeta TMO ürün satış noktalarına akın etti. Temel gıda ürünlerindeki Katma Değer Vergisinin (KDV) yüzde 1’e düşürülmesiyle Toprak Mahsulleri Ofisinde (TMO) indirimli gıda ürünleri büyük ilgi gördü. TMO’dan temel gıda ürünü almaya gelen emekli Osman Altunay (73), “Emekli olduğum için marketleri dolaşıyorum. Genelde hep marketlere uğradım ayrı ayrı hep aldatmaca, önce fiyatlar yükselmiş arkasından indirim, ne yapıyorlar hep kendi ceplerine indiriyorlar. Devletin, hükümetin indirdiği yüzde 7’yi ceplerine alıyorlar. Ama ben resmi yerlere devlet kanallarına, mesela Toprak Mahsulleri Ofisine geliyorum. Burada yüzde 7 indirimi görüyorum. Ben de burayı tercih ediyorum. Herkes buraya geliyor devletten Allah razı olsun” dedi.

VAN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temel gıda ürünlerindeki yüzde 8’lik KDV’nin yüzde 1’e düşürüldüğünü açıklamasının ardından TMO ülke genelindeki tüm satış ofislerinde indirime gitti. 5 litrelik ayçiçek yağı 92,5 liradan, 5 kilogramlık pirinç 57,5 liradan, 2 kilogramlık nohut ve kuru fasulye de 15 liradan satışa sunuldu. TMO’nun bakliyat ürünlerinden ayçiçek yağından temel gıda ürünlerine kadar KDV indirimi yaptığını duyurmasının ardından Van’da vatandaşlar TMO ürün satış noktalarına adeta akın etti.

 

MİDYO  Sermayesiz yapılabilecek en karlı iş fikirleri
İlgili Makaleler
Vatandaşın yüzünü güldürecek ayçiçek yağı çıkışı. Yüzde 30 indirimle o marketler satılmaya başlandı. Ayçiçek yağı hangi markette daha ucuz?

Gelen son zamlar sonrasında ayçiçek yağlarının fiyatları son bir yılda rekor düzeyde artış gösterdi. 5 litrelik ayçiçek yağlarının fiyatları 160 OKU

Kolay yoldan para kazanmak isteyenler dikkat! En hızlı para kazanma yolları

Son zamanlarda raflarda artan fiyatlardan dolayı her kesim ekonomik anlamda zorluk çekmeye başladı. Maddi anlamda yaşanan bu zorlu günler insanların OKU

Arabanıza reklam alarak para kazanma yolları

Para kazanmak için elde olan imkanların doğru şekilde değerlendirilmesi gerekir. İmkanlar doğru bir şekilde değerlendirildiği zamanlarda; iş yeri olmadan, üstün OKU

EYT’de bunu yapanlar pişman olacak! İşte EYT’liler için gelen kötü haber

Kadınlarda 20, erkeklerde 25 yıl boyunca sigortalı çalışma hayatına devam eden ve 5000 prim günüyle emeklilik hakları veriliyor. Yüz binlerce OKU