Yalnız başına ya da birkaç arkadaşı ile birlikte kalan öğrencilerin çoğu, güzel yemek yapmaktan epey uzakta bulunur. Bunun sebeplerinden bir tanesi öğrencinin parasının çok olmaması diğeri ise tembelliktir. Bu sebeple öğrencilerin vazgeçilmez yemeği de haliyle makarna oluyor. Pek çok öğrenci, makarnanın her çeşidini bilir. Çünkü yaptığı tek yemek makarnadır. Ama bu yazımızda öğrencilerin evlerinde yapabileceği ve lezzeti ile parmak ısırtacak 15 yemek tarifini derledik.

1-Tavuk Sote Tarifi

Pek çok öğrenciyi, arkadaşlarının arasında ön plana çıkartacak olan bir yemek. Tavuk sote sayesinde öğrencilerin evleri de adeta bir restorana dönüşecek.

İzleyin: Tavuk Sote Nasıl Yapılır?

2-Kolay Mantı

Mantıyı sevmeyen yoktur herhalde. Üzerine yoğurt döküldüğünde nasıl da lezzetli olur! Annelerinden uzakta olan ve lezzetli yemek için hasretlik çeken öğrenciler, kolay mantı ile oldukça keyifli bir öğlen ya da akşam yemeği hazırlayabilirler.

Video: HİÇ BÖYLE KOLAY MANTI GÖRMEDİNİZ

3-Fırında Patatesli Döner Tarifi

Patates, her gencin hayalidir. Özellikle kızartması oldukça sevilir. Hem patates hem de döner hayranı olan öğrenciler için bu iki lezzet tek bir potada eritilmiş. Öğrenciler bu yemeği de oldukça sevecek.

MİDYO  Teknoloji çağında eğitimin önemi

Seyredin: Fırında Patatesli Döner Tarifi

4-Galacoş Tarifi

İsmi biraz öğrencilere yapılması zor bir yemek hissi uyandırsa da aslında hiç de öyle değil! Mercimekle yapılan ve oldukça lezzetli olan bu yemek, herkesi mutlu edecek.

İzleyin: Yöresel Lezzet Galacoş Nasıl Yapılır?

5-Karışık Kızartma Tarifi

İşte pek çok insanın sevdiği kızartma. Yaşlısı genci kızartmayı oldukça fazla sever. Özellikle patates kızartması, çocuk ve gençlerin hayallerini süsler. Pratik ve ekonomik olan bu kızartmayı yapabilir ve evinizi restorana çevirebilirsiniz.

6-İrmikli Patates Köftesi Tarifi

İrmik, patates ve köfte üçlüsü kulağa biraz tuhaf geliyor olabilir. Ama oldukça lezzetli bir yemek. Kıyma bütçenizi biraz zorlayabilir. Ama olsun, bir kerelik pahalı yemek yapmaktan zarar gelmez.

Video: İrmikli Patates Köftesi Tarifi – Pratik Tarifler

7-Ton Balıklı Wrap Tarifi

Bu tarif ile balık yiyecek ve böylelikle sınavlara daha iyi bir şekilde hazırlanacaksınız. Bu yüzden sınavlardan önce yapacağınız bu yemek ile sınavlara oldukça zinde girebilirsiniz.

8-Mantar Yemeği Tarifi

En lezzetli mantar yemeğini yapmaya hazır mısınız? Kısa sürede hazırlayacağınız bu yemek ile mantar sevmeyenleri bile mantar yemeye özendireceksiniz.

9-Karnabahar Kızartması Tarifi

Karnabaharın kızartıldığını da hiç bilmiyorduk, dediğinizi duyar gibiyiz. Evet, aslında patates gibi karnabahar da kızartılıyor ve oldukça lezzetli bir yemek ortaya çıkıyor. Sizler de lezzetli bir kızartma yemek istiyorsanız karnabahar kızartması yapabilirsiniz.

10-Sebze Graten Tarifi

Bir avuç sebze ile harika bir yemek ortaya çıkıyor. Sebze severler bu yemeği hemen yapabilir.

MİDYO  Öğrenciler için evde para kazanma yolları

11-Demleme Domatesli Makarna Tarifi

Tek bir tencere kullanarak yapabileceğiniz soslu makarna tarifi ile sizleri bulaşık derdinden kurtarıyoruz.

Seyredin: MAKARNA HAŞLAMAYA SON DEMLEME MAKARNA

12-Kremalı Mantar Soslu Penne Makarna Tarifi

Evet, geldik yine makarnaya. Ama bu, bildiğiniz makarnalardan değil. Hemen denemelisiniz.

13-Fellah Köftesi Tarifi

Bu tarifi yapabilmek için biraz uğraşacaksınız ama ortaya oldukça güzel bir yemek çıkacak. Aslında sadece 20 dakikada yapabileceğiniz bir yemek bu.

Video: FELLAH KÖFTESİ NASIL YAPILIR?

14-Yumurtalı Domates Dolması Tarifi

Bu dolma, sizi öğrenci evinde tam anlamıyla doyuracak bir tarif. Anne evinde yediklerinize benzemiyor ama oldukça lezzetli.

15-Lavaştan Pizza Tarifi

“Lavaştan pizza olur mu?” demeyin. Aslında lavaştan oldukça güzel bir pizza ortaya çıkıyor. Evde yapabileceğiniz ve sizlere hitap eden bir yemek. Hemen deneyebilirsiniz.

Bu tariflerle siz de öğrenci evinden kendinize restoran yemekleri yapabilirsiniz. Üstelik çoğu tarif için de oldukça fazla bütçe harcamanıza gerek de yok. Hızlı bir şekilde yapabilir hatta arkadaşlarınızı da yemeğe çağırabilirsiniz. Arkadaşlarınız yemek konusunda sizin elinize su dökemeyecek.

 

İlgili Makaleler
Oruç tutmanın bilimsel olarak faydaları nelerdir?

İslam aleminde orucun yeri büyük bir yer kapladığından dolayı herkes tarafından oruç tutmanın bilimsel olarak faydaları nelerdir sorusu merak edilmektedir. OKU

Limonlu kek nasıl yapılır?

En pratik kek tariflerinden biri olan limonlu kek, fırını açar açmaz etrafı saran kokusu ile iştahları kabartıyor. Yumuşacık ve mis OKU

MİDYO  Buzlukta et nasıl bozulmadan saklanır?
Hangi besinlerde C vitamini bulunur?

İnsan sağlığı için yegane gerekli ve son derece faydalı emilim ve enzimlerin başında gelen c vitamini olan yiyecekler bağışıklık sistemi OKU

Elma sirkesinin kanıtlanmış faydaları! Elma sirkesi nasıl yapılır?

Günümüzde doğal yaşam ve sağlıklı beslenme oldukça popüler bir hâle gelmeye başlıyor. Aslında kadim geleneksel tedavi yöntemlerinde oldukça önemli bir OKU