Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kablolardan kurtuluyoruz. Kullanıcılar “Kablosuz kulaklık seçerken nelere dikkat etmeliyiz?” şeklinde soruları sık sık iletmektedir. Kablosuz kulaklık seçiminde özellikle dikkat edilecek konular söz konusudur. Bunlar arasında kulak sağlığı, ürün ekonomik ömrü, fiyat performans özellikleri sayılmalıdır.

Kulaklığın kablosuz olması ile de dikkat edilecek bir özellik olarak bağlantı özelliklerini bu listeye eklemek doğru olacaktır. Kablosuz kulaklık seçiminde önemli bir konu olan kulak sağlığını bozmayacak ürünler tercih edilmelidir. Ergonomik tasarıma sahip, kulak şekil ve yapısına uygun olan ürünlerin tercih edilmesi yaşanabilecek olumsuzlukları önler.

Kablosuz Kulaklıkların Kullanım Alanı

Kablosuz kulaklıklar farklı kullanım özelliklerine göre çeşitlere ayrılır.

Kablosuz kulaklık çeşitleri arasında şunları saymak mümkündür:

 • Tekli kulaklıklar
 • Enseden birleşmeli kulaklıklar
 • Spor kulaklıkları
 • Kulak içi kulaklıklar
 • Kulak askılı kulaklıklar
 • Konvansiyonel Kulaklıklar

İzleyin: Kablosuz kulaklık alırken bilinmesi gerekenler – Tavsiye ettiklerimiz

Bu kulaklık özellikleri dahilinde farklı bağlantı seçenekleri sunan kulaklıklara rastlamak mümkündür. Kulaklıkların bağlantı özellikleri telefon ya da bağlantı kurulacak diğer cihazlara uyumlu seçilmelidir. Kablosuz kulaklık seçiminde önemli olan noktalardan birisi olan bağlantı seçeneği sesin pürüzsüz bir şekilde aktarımında rol oynar. Misalen TWS olarak adlandırılan true wireless kulaklıklar bluetooth cihazlara göre daha net ses aktarımı sağlayabilmektedir. Telefon ya da diğer cihazların bunu desteklemesi durumunda gelişmiş teknolojilerin tercih edilmesi önerilir.

Kablosuz Kulaklık Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Özel Kullanım Amaçlarına Yönelik Kablosuz Kulaklıklar

Kablosuz kulaklıklar özel kullanım amaçlarına göre üretilebilmektedir. Örnek olarak iş konusunda sadece telefon görüşmeleri için kullanılan cihazlar pil dayanıklılık süresi uzun olan cihazlardır. Özel kullanım amaçlarına yönelik olan cihazların tercih edilmesi ile ilgili alana yönelik avantajlardan faydalanmak mümkündür.

MİDYO  Instagram’da gizli profili ve hikayeler nasıl görülebilir?

Bir diğer örnek olarak sporcu kulaklıkları terleme durumlarında kulaklığın terden zarar görmesini önlemek için gelişmiş teknolojilerle üretilmiştir. Bu sebeple de sporcu kulaklıkları su ve sıçramalara karşı korunma altında olarak üretilebilmektedir. Özel kullanım amaçlarına yönelik bir kablosuz kulaklık seçimi yaparak avantajlı özelliklerden faydalanmak mümkündür. Bu sayede hem cihaz ömrünü hem de performansı artırmak mümkün olmaktadır.

Kablosuz Kulaklık Avantajları ve Dezavantajları

Kablosuz kulaklığın sunduğu en önemli avantajlar arasında kablo karmaşasından kurtulma sayılmaktadır. Ayrıca kablo dayanıksızlığı durumu kısa süreler içerisinde kulaklığın ömrünü doldurmasına yol açabilmektedir. Kablosuz kulaklık avantajları arasında gösterilebilecek seçeneklerden birisi de ses kalitesidir. Kablolu kulaklıkların dönemi geçmiş olması sebebiyle yeni teknolojiler kablosuz kulaklıklara uyarlanmakta ve bu sayede kablosuz kulaklıklar en yeni teknolojileri barındırmaktadır.

Bu durum da kablosuz kulaklıkları bir adım öne taşımaktadır. Kablosuz kulaklıkların dezavantajları arasında yer alan pil ömrü kullanıcıların en çok dikkatini çeken konulardan birisidir. Her akşam şarja takma ihtiyacı duyan cihazlar artık eskisi kadar rağbet görmemektedir. Fiyat performans araştırmalarında pil ömrü uzun olan cihazlar üst sıralara çıkmaktadır. Kablosuz kulaklık avantajları sebebiyle sık tercih edilen bir kulaklık türüdür.

Kablosuz Kulaklık Seçimi

Kablosuz kulaklık seçiminde dikkat edilecek pek çok nokta bulunmaktadır.

Bu noktalar arasında şunlar sayılabilir:

 • Pil performansı
 • Ürünün ekonomik ömrü
 • Ürün yorumları
 • Kullanım kolaylığı sunan özellikleri
 • Ürün tipi

Bu özellikler dışında kişilerin kendi istekleri ve kullanacakları alana yönelik seçim yapılmalıdır. Kişiler kullanacakları alana yönelik olarak istedikleri kriterler doğrultusunda arama yapmalıdırlar. Pil ömrü uzun, uygun fiyatlı, yorumlarda tam ya da tama yakın puan almış ürünleri tercih etmek tüketicinin avantajına olacaktır. Kişilere kablosuz kulaklık tercihlerinde detaylı bir araştırma yapmaları önerilir. Tercih edilebilecek modellerin listelenmesi ve bu modellere yönelik kampanyalardan faydalanılması önerilir.

MİDYO  Android telefonlarda ekran görüntüsü ve videosu nasıl çekilir?
İlgili Makaleler
Instagram’da gizli profili ve hikayeler nasıl görülebilir?

Bilineceği üzere sosyal medya araçları günümüzde hemen hemen herkesin kullandığı ve sosyalleşme konusunda alan açtığı uygulamalar olarak dikkat çekmekte. Özellikle OKU

Beyaz eşya alırken nelere dikkat etmeli?

Şu bir gerçektir ki beyaz eşyalar her ev için çok önemli ve vazgeçilmez parçalardır. İnsanların işlerini büyük ölçüde kolaylaştırırlar. İster OKU

Alakasız Youtube videolarının önüne nasıl geçilir?

Youtube kullanmak için özel olarak bir şey yapmaya gerek yok. Bu platform sadece bulunduğunuz şehre veya ülkeye ait değil. Tüm OKU

İPhone’da ekran görüntüsü ve kaydı nasıl alınır?

İPhone kullanıcılarının sıklıkla merak ettiği İPhone ekran görüntüsü alma hususu iOS işletim sistemine sahip telefonlarda modellerine göre farklılık göstermektedir. Bu OKU