Hotmail hesabı nasıl açılır? Sorusu hesabı olmayan kişilerin araştırdığı konulardan bir tanesidir. Günümüzde iletişim için kullanılan en yaygın araçlardan birisi ise elektronik postalardır. Bu postalar aracılığı ile çeşitli markaların kampanyaları daha kolay bir şekilde öğrenilebilir. Çeşitli toplantı ya da dosya bilgileri de e-postalar aracılığı ile gönderilebilir. Üstelik bu bilgiler ömür boyu kişilerin isteğine göre gelen ya da giden kutusu içinde saklanabilir. Hotmail, oldukça kullanışlıdır ve birçok farklı kullanım amacı için kolaylık sağlar. Microsoft yazılımlarının hepsini, Hotmail aracılığı ile kayıt olarak kullanmak mümkündür. Teknolojinin yaygın olarak kullanıldığı dönemler içinde de kişiler, hesap açma işlemlerini araştırırlar.

Hesap Açarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Hotmail hesabı açılırken kişiler bazı noktalara özellikle dikkat etmelidir, aksi durumda geçici hesaplar elde ederler. Hesap açılma esnasında kişilerin doğru bilgilerini girmesi oldukça önemlidir. Ayrıca kayıt esnasında kişiler olası durumlara karşı bir kurtarma adresi ve telefon numarası da eklemelidir. Şifrenin unutulması ya da hesabın çalınması durumunda bu bilgiler yardımcı olacaktır. Kişiler bu bilgilerden yardım alacak ve telefonuna gelen şifre ile hesabını kurtaracaktır.

Ancak bazı durumlar içerisinde Hotmail’e kayıt olunurken bu bilgiler istenmez. Eğer kişilerden bu bilgiler talep edilmez ise, hesap açıldıktan sonra bu bilgileri eklemeleri mümkündür. Ayarlar kısmına girebilir ve buradaki boş alanları doldurarak, kişiler kendi kurtarma adreslerini oluşturabilirler. Hesaba giriş esnasında yaşanan sıkıntılara bir çözüm olarak uygulanan bu adım, mutlaka gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde kişiler hesaplarına erişemedikleri zaman, yeniden erişme imkanı bulamazlar. Bu yüzden bilgilerin doğru girilmesi kişilere tavsiye edilir.

MİDYO  Başkasının WhatsApp mesajlarını okumak için iki garantili yöntem

İZLEYİN: HOTMAIL HESAP AÇMA

Hesap Açma Adımları Nelerdir?

Hotmail hesabı nasıl açılır? Öğrenmek için yazının devamında yer alan adımları takip edebilirsiniz. Öncelikle e-posta sahibi olabilmek adına gerekli siteye giriş yapmak gereklidir. www.outlook.live.com sitesi üzerine giriş yapan kişiler yeni bir ekranla karşılaşırlar. Karşılaşılan ekranda sağ alt bölümde yeni hesap açma alanı bulunur. Kişiler bu adıma tıkladıktan sonra başka bir ekrana yönlendirilirler.

Yeni gelen ekranda kişiler kendilerine uygun bir e-mail adresi belirlemelidir. Bu adres kişilere verecekleri ve kişilerin onlarla iletişim kuracakları adres olmalıdır. Hotmail hesabı açarken @hotmail.com alanı değiştirilmeden, hesabın başındaki kelimeler değiştirilmelidir. Bu boşluğa yazılan adres daha önce kimse tarafından alınmamış olmalıdır. Bu nedenle isim soy isim yazarken yanında doğum tarihi ya da özel bir gün eklenebilir. Bu işlemin ardından kişiler yeni bir ekrana yönlendirilecektir. Yeni ekranda kişiler Hotmail adresleri için bir şifre belirleyecektir, bu şifreyi belirlenirken bazı kriterler göz önüne alınmalıdır.

Yeni şifre belirlenirken, kişiler kendi doğum günleri ya da isimlerini burada barındırmamalıdır. Çünkü kolay tahmine edilebilir şifreler, hesabın korumasını düşürecektir. Güvenlik adımları için kişiler güvenli bir şifre oluşturmalıdır, şifrenin güvenliği yazım esnasında alt tarafta belirlenecektir. Hotmail hesabı nasıl açılır? İşleminin son adımında ise kişiler hesap aç sekmesine girmelidir. Bu sekmeye giriş yapıldıktan sonra kişilerin, mail ve parolası belirlenmiş olur. Ardından kişilerin kişisel bilgilerini girmesi için boşluklar bulunur. Bu boşluklarda kişiler eksiksiz olarak ad, soy ad ve doğum günü bilgilerini girmelidir. Kişiler girdikleri alanda bulundukları ülkenin ve şehrin adını da doğru olarak yazmalıdır.

MİDYO  1 milyar kamera bizi gözetleyecek

Son adımda ise kişiye bir metin verilecektir ve yan tarafa yazması istenecektir. Metni yan tarafa doğru bir şekilde yazan kişilerin üyeliği ücretsiz bir şekilde sağlanmış olur. Oluşturulan adres aynı gün içinde ücretsiz bir şekilde kullanılmaya başlanabilir.

İlgili Makaleler
Android telefonlarda ekran görüntüsü ve videosu nasıl çekilir?

Bir uygulamada beğendiğiniz fotoğrafı çekmek, arkadaşınıza göndermek. Ya da yaptığınız şeyin videolu olarak kaydetmek için ekran görüntüsü almak veya videosu OKU

Sosyal medyanın çocuklar üzerinde nasıl bir etkisi var?

Birçok ebeveyn sosyal medyanın çocuklar üzerindeki etkileri konusunda araştırma yapmıştır. Sosyal medya insanların hayatına girdiğinden bu yana birçok şeyi kökünden OKU

İnternetiniz yavaşsa kablosuz internet nasıl hızlandırılır?

İnternetimiz bazen yavaş olabiliyor. Kablosuz İnternet teknolojisi son dönemlerin en yaygın kullanılan teknolojisi haline gelmiş bulunmakta. Kablosuz internet bazı teknik OKU

WhatsApp web nasıl kullanılır?

Akıllı telefonlar hayatımızın çok önemli bir parçası haline gelmiş durumda. İçlerinde barındırdığı uygulamalar sayesinde birçok işimizi kolayca halletmemizi sağlayan bu OKU