Sarışın kadınlar için sarı saçlılar nasıl makyaj yapmalıdır? Sorusu büyük önem taşımaktadır. Sarı saçlar denince akla ilk kırmızı ruj gelir. Kırmızı ruj sarı saçlarla ve beyaz ten ile gerçekten hoş görünmektedir. Göz makyajı olarak ise genelde eyeliner ön plandadır ancak sarışın kadınlarda çok hoş duracak göz farı renkleri de mevcuttur.

Sarı Saçlılar İçin Makyaj Önerileri

Makyaj için öncelikle yüzünüzü hazırlayın. Kaş ve bıyık epilasyonunuzu güzelce yapın ve yüzünüzü temizleyin. Ardından nemlendirin ve makyajınıza böyle başlayın.

Hem şık hem de günlük bir makyaj için ihtiyacınız olan malzemeler şunlardır;

  • Primer
  • Kapatıcı
  • Fondöten
  • Pudra
  • Allık
  • Maskara
  • Kaş ve göz farı
  • Ruj

Bunlar kullanmanız gereken malzemelerdir. Eklemek istediğiniz olursa, makyajınıza farklı malzemeler de ekleyebilirsiniz.

İzleyin: Sarışınlar İçin Günlük Makyaj | Ortak Video

Ten Makyajı

Primer sürerek cildinizi makyaja hazırlayın. Böylece daha kalıcı bir makyajınız olacak. Ardından leke ve sivilce izleri varsa üstüne yeterli miktarda kapatıcı uygulayın ve fırçayla iyice dağıtın. Üzerine fondöten uygulayın ancak fazla sürmemeye dikkat edin. Fırça ile uygulayın ve boynunuza da sürün. Dilerseniz kontur Şakak, burun ve alın bölgenizi konturlayabilirsiniz. Daha sonra fırça ile pudra sürün ve teninizi pürüzsüz hale getirin. En son ise allık uygulayın. Beyaz tende pembe allık tonları hoş durur. Dilerseniz şeftali ya da hafif kırmızı tonlarını da uygulayabilirsiniz. Allığı abartmadan uygulayın.

Sarı Saçlılar İçin Makyaj Önerileri

Sarı Saçlılar İçin Makyaj Önerileri

Göz Makyajı

Göz makyajına kaşlarınızdan başlayın. Kaşlarınızı temiz bir maskara fırçasıyla fırçalayın ve kahverengi tonlarında bir far ile seyrek yerleri doldurun. Doğal bir görünüm elde edin. Sonra göz kapaklarınıza önce göz farı bazı uygulayın. Baz sayesinde göz farınız hemen dağılmayacak. Göz farı seçin. Pembe, parlak bronz, açık lila, turuncu, nude ya da toprak tonları size çok yakışacaktır. Dilediğiniz farı uygulayın. Dilerseniz göz kenarlarına siyah farla gölge oluşturabilirsiniz.

MİDYO  Hayatınızı kolaylaştıracak en pratik 10 güzellik sırrı

Daha sonra siyah kuyruklu eyeliner uygulayın. Sadece kuyruk şeklinde ya da kuyruksuz olarak da uygulayabilirsiniz. Kirpiklerinizi kıvırın. Siyah bir maskara uygulayın. Birkaç kat uygulamanız yeterli olacaktır. İsterseniz gözaltlarınıza siyah göz kalemi uygulayabilirsiniz. Son olarak ise, kaş altlarına ve göz pınarlarına hafif aydınlatıcı ya da beyaz göz farı sürün. Daha aydınlık ve hoş görünecektir.

Dudak Makyajı

Dudak makyajı sarı saçlı kadınlar için belki de en göz alıcı noktadır. Öncelikle iyi bir dudak peelingi yapmalısınız. Dudaklarınız kuru ve kabuk kabuk görünmemelidir. Daha sonra kaliteli bir nemlendirici ile güzelce nemlendirmelisiniz. Peeling ya da dudak maskesinden sonra dudaklarınızı, diş fırçası yardımıyla fırçalayın. Böylece daha canlı, bakımlı ve dolgun görünecek.

Video: Sarışına Uygun Makyaj

Dudak Kalemi ve Ruj Seçimi

Kırmızı ruj sarışın kadınlara çok yakışmaktadır. Ancak her kırmızıyı kullanamazsınız. Doğru tonu seçmelisiniz. Kırmızı rujun haricinde ise, açık pembe ve fuşya tonları uygun olacaktır. İddialı bir şeyler seçmek isterseniz bordo ve çikolata kahvesi gibi renkler uygulayabilirsiniz. Ancak öncesinde aynı tonda ya da yakın tonlarda bir dudak kalemi ile dudak çevrenizi belirginleştirin. Daha sonra rujunuzu uygulayın. Renkli bir ruj sürmek istemezseniz, dudak parlatıcısı uygulayabilirsiniz. Pembe, şeftali, kırmızı tonlarında parlatıcılar olabilir. Sadece şeffaf parlatıcı da hoş olur ancak ağır bir göz makyajı yaptığınızda tercih etmelisiniz.

Makyajı Sabitlemek

Makyajınızı tamamladığınızda, hemen dağılmaması ve uzun süre kalması için kaliteli bir makyaj sabitleyici sprey kullanın. Makyaj sabitleyici spreyi uygularken gözlerinizi mutlaka kapatın. Fazla sıkmanıza gerek yok. Gözlerinizi kapatıp birkaç saniye boyunca tüm yüzünüze püskürtmek yeterli olacaktır.

MİDYO  Kadınların her daim güzel görünme sırları nedir?
İlgili Makaleler
Makyaj nasıl temizlenir? Doğru makyaj temizleme teknikleri nelerdir?

Makyaj yapan kadınlar, doğru makyaj temizleme teknikleri konusunda yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Bu durumun önemi fazla olmakla birlikte, doğru teknikler OKU

Kalın kaşlara nasıl şekil verebiliriz?

Kalın kaşa sahip olan kişiler, kalın kaşlara nasıl şekil verilmelidir konusu üzerinde araştırma yapar. Kalın kaş, şekil verilmek için en OKU

Esmerler için makyaj tüyoları

Makyaj kadınlar için vazgeçilmezdir, ama güzel teknikle yapılan makyaj çok daha önemlidir. Esmer kadınlar, esmer tenliler nasıl makyaj yapmalıdır sorusunu OKU

Evde gelinler için makyaj önerileri

Gelinlik giymek ve yapılan makyaj her genç kızın hayalidir. Gelin makyajı yaptıracağınız zaman kuaförlerden bu konusa iyi bir şekilde hizmet OKU