Teknolojik gelişmeler yıllar geçtikçe daha da hızlanarak artıyor. Hayatımızın her alanında teknolojik aletler yer edinebiliyor. Bu alanlardan biri de cilt bakımı. Güzellik sektöründeki bu gelişmeler herkesin ilgisini çekiyor. Çünkü bakımlı ve güzel görünmek için teknolojinin imkanlarından yararlanmak oldukça tatmin edici görünüyor. Peki, 2021 cilt bakımı teknolojilerindeki son gelişmeler neler?

2021 Cilt Bakımı Teknolojilerindeki Son Gelişmeler2021 Cilt Bakımı Teknolojilerindeki Son Gelişmeler

2021 Cilt Bakımı Teknolojilerindeki Son Gelişmeler

Silver Skin Terapisi

Çok yüksek basınçlı püskürtme teknolojisine silver skin teknolojisi denmektedir. Bu uygulamada deri üstü derinlemesine temizleniyor ve deri altına daha fazla besleyici madde girebiliyor. Özel püskürtme cihazları ile beraber solüsyonlar da kullanılıyor. İşlem yaklaşık yarım saat sürüyor ve 4 seans ile istenen görünüm elde edilebiliyor. 3-4 ayda bir tekrarlanırsa kişinin cildi daha canlı ve parlak görünür.

Frozenface Pro

Frozenface Pro teknolojisinde radyofrekans ve elektropolasyon teknolojisi kullanılıyor. Bu teknoloji ilk olarak 2019 yılında ortaya çıktı ve 2021 yılında kendini daha fazla göstermeyi başardı. Özellikle deri üzerindeki porların açılmasını ve deri altına besleyici maddelerin daha rahat girmesini sağlıyor. Oldukça kolay ve acısız bir yöntemdir. Silver skin gibi frozenface de 4 seans sürüyor. Frozenface uygulamasına iğnesiz mezoterapi adı da veriliyor. Klasik mezoterapiden en büyük farkı ise, klasik mezoterapide iğneler tek tek gözeneklere etki eder. Frozenface ise bölgesel olarak etki etmektedir.

Frozenface uygulama adımları;

 • Buz hissi veren cihaz başlığı ile kan dolaşımı yavaşlatılır
 • Cilt üzerindeki kanallar açılır
 • Besleyici maddeler mikro kanallardan deri içine aktarılır
MİDYO  Doğal güzelliğin püf noktaları nelerdir?

Bu uygulama sayesinde kırışıklıklar, lekeler giderilir, cilt nemlendirilir ve eski hacmini geri kazanması sağlanır. Bu uygulama bittikten sonra 2. aşamaya geçilir. Bu aşamada radyo frekans enerjisi kullanılır ve cilt sıkılaştırılır.

Frozen Karbondioksit

Frozen karbondioksit uygulamasında sıvı karbondioksit cilde uygulanır ve gaza dönüşerek ısıyı düşürür. Bu da cilt üzerinde soğuk şok etkisi yaratır. Deri üzerinde yapılan bu hızlı ısı kaybı işlemi başka hiçbir işlemde bu kadar etkili ve hızlı değildir. Soğuk şok cilde çok sayıda fayda sağlar.

Bunlar;

 • Ciltte kolajen üretimini arttırır
 • Derideki yağ üretimini azaltır
 • Gözenekleri küçültür
 • Cildin sıkılaşmasını sağlar

Fractora

Fractora yani fraksiyonel radyofrekans yüzdeki ince çizgilere ve kırışıklıklara etki etmektedir. Bu sayede yaşlılık belirtilerini en aza indirir, ciltteki renk eşitsizliklerini yok eder ve cilde tazelik kazandırır. Hollywood dünyasının en sevilen cilt bakım teknolojilerinden biridir. Çünkü akne tedavisinden elastikiyet kaybına kadar pek çok alanda hizmet vermektedir.

Fractora uygulaması FDA onaylıdır, cilt yüzeyini soyma ve cilt katmanlarına kolajen sentezi sağlama özellikleri bulunur. Gençleştirme özelliğinin bulunduğu uzman doktorlar tarafından kanıtlanmıştır. Fractora mikro iğneler kullanılarak uygulanmaktadır. Bu sayede yüzde hasar oluşma ihtimali ve iyileşme süresi minimuma indirilmektedir.

Lumecca

Lumecca, leke ve kılcal damar IPL teknolojisi anlamına gelmektedir. Bu uygulama vasküler lezyon tedavisi için tercih edilir. Lazer pigmentte kullanılan yoğun ışığa lumecca denmektedir. Bu lazer uygulaması son dönemde daha da popüler hale gelmiştir. Çünkü tüm leklere etki etmektedir. Ciltteki fotodinamik hasara, pigmentasyon ve yaşlanma belirtilerine de iyi gelmektedir.

MİDYO  Çay ile mucize yüz maskesi nasıl yapılır?

Özellikle güneş ve yaşlılık lekeleri için kullanılır. Uygulaması oldukça kolaydır. Sonrasında ise hiçbir komplikasyon yaşanmamaktadır. Üstelik 1-3 seans arasında tüm lekelerden kurtulmak mümkündür. Bununla beraber cildin parlamasını ve yenilenmesini de sağlamaktadır. Ciltte meydana gelen kahverengi lekelerin gözle görülür şekilde yok edilmesini sağlamaktadır.

2021 Cilt Bakımı Teknolojilerindeki Son Gelişmeler

2021 Cilt Bakımı Teknolojilerindeki Son Gelişmeler

Vivace

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması vivace son teknolojili materyaller kullanarak cildin kaybettiği elastikiyeti geri kazanmasını sağlamaktadır. Cilt altı dokulara radyofrekans göndererek kolajen üretimini arttırmaktadır. Bunu mikro uçlu iğneler kullanarak yapmaktadır. İğneler cilt yüzeyinde mikro kanallar açar ve kolajen üretimini destekleyen maddeler cilde daha fazla ulaşır.

Vivace teknolojisinin faydaları;

 • Cildi gençleştirir, kırışıklıkları yok eder
 • Cildi toparlar, daha sıkı görünmesini sağlar
 • Gözenekleri küçültür
 • Akne, sivilce ve lekeler ile mücadele eder

Bu uygulama tamamen ağrısız ve acısızdır. Cilt yüzeyine hiçbir zararı bulunmamaktadır. Kısa sürede tüm cilt problemlerinden kurtulmayı sağlar. Bu yönüyle teknolojinin ne kadar geliştiğinin de en iyi göstergelerinden biridir. Özellikle gözenek küçültmek, ciltte kolajen üretimini arttırmak için kullanılan peeling maskeleri ve serumlar il bu kadar hızlı başarı elde etmek mümkün değildir.

İlgili Makaleler
Az bilinen güzellik ve kişisel bakım önerileri

Güzellik geçmişten günümüze kadınların ilgisini üzerine toplayan bir konu olmuştur ve kadınlar kendilerini genç ve güzel gösterecek pek çok çeşitli OKU

Balı güzellik rutininize dahil edin! Sonuçları sizi ve etrafınızdakileri şaşırtacak
MİDYO  Kadınların her daim güzel görünme sırları nedir?

Güzellik amacı ile çok sayıda ürün kullanılmaktadır. Doğal içerikli ve cilde iyi gelen bir ürün kullanmak isteyenler için bal önemli OKU

Cilt bakımı nasıl yapılmalı? Yeni başlayanlar için cilt bakımı

Cilt tipi ve ihtiyaçların, yaş devrelerinin cinsiyet farklılığı ve cilt doku sisteminin birbirinden farklı olabilir. Bu mekanik süreçte meydana gelen OKU

Doğal güzelliğin püf noktaları nelerdir?

Birçok kadının internet üzerinde en fazla araştırdığı konu makyajsız güzellik tüyolarıdır. Doğal olarak kadın genlerinde buluna güzel olma isteği, bakım OKU