Kadınların arasında rekabet ve kıskançlık oluşu bilimsel deneyler sonucu kanıtlanmış olup, özellikle makyajın esir aldığı yeni nesil içinde makyajsız daha güzel görünmenin yolları pek çok kişi tarafından araştırılan bir konudur. Her ne kadar makyaj ile özgüvenin tamamlandığı düşünülse bile makyajsız görünüşüyle fark yaratmak isteyen kadınların sayısı da yadsınamaz. Hem cilde zararı olan hem de kişiliği zaman aşımı ile körelten makyajın, yapılmadan ve cildin kendi güzelliği ile göze çarpmanın yolları nelerdir?

Cildinizi Temiz Tutun

Makyajın cildi kirlettiği ve hasar verdiği bir gerçek olsa bile tek başına yeterli bir sebep değildir. Gün boyunca hava da uçuşan partikül ve bakteriler, toz, pas ve kir gibi faktörler cilt gözeneklerini kapatır. Kapanan gözenekler de zamanla akne ve siyah nokta oluşumu gözlenerek ileri seviye de bakımsız kalan cilt üzerinde leke ve kızarık oluşumu meydana gelir. Bu olumsuzluklara meydan vermeden cildi her sabah ve akşam olmak üzere en doğal yöntemler ile yıkayarak parlak tutmak mümkündür.

İzleyin: Makyajsız Güzel Hissetmek İçin 10 Bedava İpucu

Gül Suyu Mucizesi

Gül suyu eski çağlardan bu yana kadınların güzellik iksiri olarak kabul edilir. Taze halde toplanıp kaynatılan gül yapraklarının suyu ile cildinizi yıkayıp pamuksu ve beyaz bir ten rengi elde etmek kesinlikle mümkündür. Diğer bir yöntem ise gül yapraklarını buhar da bırakıp ısladıktan sonra nemlendirilmiş cilde maske uygulaması yaparak gün boyu ciltte beklettikten sonra elde edilen bir bakım türüdür. Gül yağı ve gül özünden elde edilen doğal kremlerde cildin nemli kalmasını ve kırışıklıkların engellenmesini sağlar.

Makyajsız Daha Güzel Görünme

Makyajsız Daha Güzel Görünme

Su Hücreleri Yeniler

Pek çok insan günlük hayatında suyun önemini bilmeden günlük 1 litreden az su tüketir. Ancak su hem iç organlar hem de deri için oldukça faydalı ve sağlıklı bir yaşamın yegane anahtarıdır. Cilt için son derece önemli olan kollajen seviyesini arttırarak kazayağı ve dudak kenarlarında oluşan kırışıklıkları önler. Ayrıca hücre yenilenmesini sağlayarak erken yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırır. Tüm bu faydalarının yanında en önemli özelliği ise cilt parlaklığı sağlaması ve sivilce oluşumuna engel olmasıdır.

MİDYO  Kot pantolon ile yapılabilecek kombinler

Sağlıklı Beslenin

Sağlıklı bir yaşam tarzı herkesin arzusudur ancak kimse bu yaşam tarzını benimsemez. Malum ülkemizin zengin yemek çeşidi ve yağ-tuz ikilisinin yemeklerin ana maddesi olması sebebi ile vejetaryen beslenme şeklini benimsemek vücut için dengeli güzel bir cildin vazgeçilmez özelliğidir. Tabağınıza koyduğunuz bol yeşillikler ile yağsız, fazla iyot ile çökmemiş bir yüze sahip olabilirsiniz.

Seyredin: MAKYAJSIZ DAHA İYİ GÖRÜNMEK İÇİN BİLMENİZ GEREKEN 8 İPUCU

Peeling ve Nemlendiricinin Önemi

Peeling yapmak sanılanın aksine sadece kimyasal ürünler ile mümkün değildir. Örneğin bir yarım limon ve karbonat ile cildin rengini açabilir güneş lekelerini yok edebilirsiniz. Ayrıca kivi ya da çilek püresi ile ciltte ki siyah noktaların kökünü kazıyabilirsiniz. Aynı şekilde papatya bitkisini aktardan elde ederek bir kap içinde ezip sıcak su ile homojen bir kıvama getirdikten sonra cildinize pamuk yardımı ile tampon yaparak hem rahatlama hem de yüz derisinin esnediğini göreceksiniz.

Uyku Saatleri

Düzenli bir uyku her zaman vücudun dinlenmesi için şarttır. Günde 7 saat uyku ile gün boyu iş veya okul yorgunluğu yerini huzur ve dinlenmeye bırakır. En geç saat 11 de uyuyup güne erken saatler de başlamak göz altı morlukları dahil yüzün solgun görünmesini engeller.

Alkol ve Sigaraya Dur Demek

Eğer sık sık alkol alıyorsanız buna bir dur demelisiniz. Sadece alkol değil günde 5 den fazla sigara ​​​​​içenler için de cilt deformesi kaçınılmazdır. Organlar ve deri üzerinde tehlikeli etkileri bulunan bu iki zararlı alışkanlık erken yaşlanma, cilt sararması, dişlerin dökülüp çürümesi, saçların dökülmesi gibi üzücü sonuçlar doğurur. Ayda bir defaya mahsus olmak üzere alkol kullanımını düşürerek ve de sigarayı tamamen bırakarak cildinizin makyajsız mükemmel görünmesini sağlayabilirsiniz.

MİDYO  Kristal gibi pürüzsüz bir cilt için tarifler
İlgili Makaleler
Makyaj nasıl temizlenir? Doğru makyaj temizleme teknikleri nelerdir?

Makyaj yapan kadınlar, doğru makyaj temizleme teknikleri konusunda yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Bu durumun önemi fazla olmakla birlikte, doğru teknikler OKU

Kalın kaşlara nasıl şekil verebiliriz?

Kalın kaşa sahip olan kişiler, kalın kaşlara nasıl şekil verilmelidir konusu üzerinde araştırma yapar. Kalın kaş, şekil verilmek için en OKU

Esmerler için makyaj tüyoları

Makyaj kadınlar için vazgeçilmezdir, ama güzel teknikle yapılan makyaj çok daha önemlidir. Esmer kadınlar, esmer tenliler nasıl makyaj yapmalıdır sorusunu OKU

Evde gelinler için makyaj önerileri

Gelinlik giymek ve yapılan makyaj her genç kızın hayalidir. Gelin makyajı yaptıracağınız zaman kuaförlerden bu konusa iyi bir şekilde hizmet OKU