Biz kadınlar için şüphesiz ki makyaj, hayatımızın en önemli parçalarından biri. Makyaj yaparken sayısız makyaj malzemesi kullanıyoruz. Bunlardan biri de gözlerimize derinlik, bakışlarımıza çarpıcılık katan eyeliner. Eyeliner göz makyajında olmazsa olmaz malzememiz durumunda. Bu yazımızda, henüz eyeliner ile tanışmamış olan ve Eyeliner Nasıl Kullanılır? Pratik Eyeliner Tüyoları nelerdir öğrenmek isteyen makyaj tutkunlarına, merak ettikleri soruların cevaplarını vereceğiz.

Öncelikle eyeliner ne demek  öğrenerek başlayalım. Eyeliner, kirpiklerin diplerine çizgi çekmek amacıyla kullanılan bir tür göz kalemi çeşididir. Kullanılma amacı, bakışlara anlam ve derinlik katmak, dikkati gözlere çekmektir.

Eyeliner Çeşitleri Nelerdir?

Sıklıkla kullanılan üç çeşit eyeliner vardır. Bunlar;

  • Likit Eyeliner: Küçük bir şişe içinde sıvı formda bulunur. İnce uçlu bir fırçası vardır ve kirpik köklerine yakın bir hat çekme imkanı verir. Eyeliner çeşitleri arasında en zor çekileni olarak da bilinir.
  • Kalem Eyeliner: Özellikle eyeliner kullanmaya yeni başlayacak olanlar için en doğru seçimdir. Sert, sivri bir ucu vardır ve tıpkı bir keçeli kaleme benzer. Bu sayede de çizgiyi kontrol etmek çok kolaydır.
  • Jel ya da Krem Eyeliner: Kalem eyelinerdaki sertliği sevmeyenler, daha yumuşak yapıdaki jel ya da krem formundaki eyelinerları tercih etmeliler. Bu eyelinerlar, genelde minik kavanoz şeklindeki kaplar içinde satılırlar.
MİDYO  Kadınlar için saç bakımı rutini nasıl olmalı?

İzleyin: Çok Kolay Eyeliner Çekme Yöntemleri I Eyeliner Nasıl Sürülür?

Yeni Başlayanlar İçin Eyeliner Nasıl Sürülür?

Eyeliner çeşitlerine göre eyeliner çekme şekilleri de farklılık gösterir. Özellikle de yeni başlayanlar, Eyeliner Nasıl Çekilir, Eyeliner Nasıl Kullanılır? Pratik Eyeliner Tüyoları nelerdir gibi soruların cevaplarını merak ederler. Yeni başlayanlar için en pratik ve kolay seçim kesinlikle kalem eyelinerdır.

1.Kalem Eyeliner Nasıl Çekilir?

Kalem eyeliner sürerken dikkat edilmesi gereken ilk nokta, düz bir tek çizgi çekmeye çalışmak yerine üst kirpik diplerine minik dokunuşlar yaparak ufak çizgiler çekmek. Daha sonra gözün ortasından başlayın ve gözün dış kenarına kadar devam edin. Son olarak gözün iç kısmından göz ortasına ulaşın ve kusursuz eyelinerınızı tamamlayın.

2.Likit Eyeliner Nasıl Çekilir?

Likit eyeliner nasıl çekilir hemen açıklayalım: Öncelikle eyelinerın kuyruğundan başlayın. Daha sonra likit eyelinerızı göz pınarınıza doğru ilerletin. Eyelinerın kalınlık ve inceliğini, isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. İşte bu kadar basit!

3.Yarım Eyeliner Nasıl Çekilir?

Yarım eyeliner, son zamanların trend eyeliner modellerinden biri. Klasik eyeliner modelinden farkı, kirpik dibine çekilen eyelinerın, gözlerin tam ortasından başlaması. Yani klasik modelde olduğu gibi eyeliner göz pınarına kadar ilerlemiyor ve gözün ortasında bitiyor. Bu yöntem, gözlerde daha çekik ve büyük bir izlenim yaratıyor. Bu sebeple de küçük gözlere sahip olanlar tarafından sıkça kullanılıyor. Yarım eyeliner çekmek için yumuşak uçlu eyeliner kullanılmalı ve yine kuyruktan başladığınız eyelinerınızı, göz pınarınıza kadar getirmeden, göz ortasında sonlandırmalısınız.

MİDYO  Makyaj nasıl temizlenir? Doğru makyaj temizleme teknikleri nelerdir?

Pratik Eyeliner Tüyoları

1.Bant İle Eyeliner Nasıl Çekilir?

Bant İle Eyeliner Nasıl Çekilir? sorusunun cevabı oldukça basittir. Burun kenarınızdan kaş bitiminize kadar bant yapıştırın. Tüm eyeliner çekme şekillerinde olduğu gibi kuyruk kısmından başlayın ve göz pınarınıza doğru eyelinerınızı ilerletin. Açılı bir eyeliner fırçası kullanmanız işinizi daha da  kolaylaştıracaktır.

2.Kaşık İle Eyeliner Nasıl Çekilir?

Kaşık İle  Eyeliner Nasıl Çekilir? merak edenler , Kaşığın düz sap kısmını, eyelinerınızın kuyruğunu yapmak, kavisli kısmını da göz kapağınızda eyelinerı tamamlamak için kullanabilir.

3.Tel Toka İle Eyeliner Nasıl Çekilir?

Eyelinerınızın kuyruğunu yapmak istediğiniz bölgeye, tel tokanın uç kısmını yerleştirin. Daha sonra şablon doldurur gibi tokanın iç kısmını boyararak doldurun. Oldukça pratik ve son zamanlarda sıkça tercih edilen yöntemlerden biridir.

 

İlgili Makaleler
Makyaj nasıl temizlenir? Doğru makyaj temizleme teknikleri nelerdir?

Makyaj yapan kadınlar, doğru makyaj temizleme teknikleri konusunda yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Bu durumun önemi fazla olmakla birlikte, doğru teknikler OKU

Kalın kaşlara nasıl şekil verebiliriz?

Kalın kaşa sahip olan kişiler, kalın kaşlara nasıl şekil verilmelidir konusu üzerinde araştırma yapar. Kalın kaş, şekil verilmek için en OKU

Esmerler için makyaj tüyoları

Makyaj kadınlar için vazgeçilmezdir, ama güzel teknikle yapılan makyaj çok daha önemlidir. Esmer kadınlar, esmer tenliler nasıl makyaj yapmalıdır sorusunu OKU

Evde gelinler için makyaj önerileri
MİDYO  Doğal malzemeler ile evde nasıl saç boyanır?

Gelinlik giymek ve yapılan makyaj her genç kızın hayalidir. Gelin makyajı yaptıracağınız zaman kuaförlerden bu konusa iyi bir şekilde hizmet OKU