Güzel görünmek, her kadının ve erkeğin hayalidir. Ancak güzel bir görünüme sahip olmak için düzenli olarak bakım yapılması şarttır. Güzelliğin tamamlayıcı unsurları arasında yer alan kaş ve kirpikler de bakım yapılması gereken unsurlardandır. Evde yapacağınız basit yöntemlerle muhteşem kaş-kirpiklere sahip olabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki düzenli olarak bakım yapılmadığında gözle görülür sonuçlar elde etmeniz pek mümkün değildir. Bu nedenle evde yaptığınız kaş-kirpik bakımını mutlaka belirli zamanlarda yerine getirmeniz gerekir. Peki, evde kaş-kirpik bakımı nasıl yapılır? Bu konuda yapılması gereken bazı uygulamalar bulunmaktadır. Elinizde bulunan bitkisel ürünlerle ve yağlarla kolay bir bakım yapabilirsiniz. Eğer kaşlarınıza ve kirpiklerinize yağları kullanarak bakım yapıyorsanız, bu işlem için geceyi tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Video: Çağla | Doğal Kaş Kirpik Serumum | Güzellik-Bakım

Gece boyunca kaş-kirpik diplerine işleyen yağları, sabah ılık suyla yıkadığınız zaman daha başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Eğer çok sık makyaj yapan biriyseniz, makyajınızı temizlemeyi kesinlikle ihmal etmemeniz gerekir. Kirpiklerinize yaptığınız makyaj, zamanla kirpiklerinizin dökülmesine neden olabilir. Bu bakımdan makyaj yapsanız bile dikkatli bir şekilde temizlemeniz gerekir.

Evde Kaş-Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Kaş-Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Zeytinyağı Mucizesi

Zeytinyağı, kaş-kirpik bakımı konusunda ön plana çıkan en temel ürünlerden biridir. Mucizevi bir etki yaratan zeytinyağı, kaş-kirpik bakımı için kullanılabilecek en doğal yöntemler arasında yer almaktadır. İdeal bir bakım isteyen bireyler için zeytinyağı, tek başına yeterli olur. Çünkü kaş-kirpiklerinizin ihtiyacı olan temel besinler, zeytinyağı içerisinde bol miktarda bulunur.

MİDYO  Doğal güzelliğin püf noktaları nelerdir?

Gece yatmadan önce bir miktar zeytinyağını kulak çöpü yardımı ile kaş-kirpiklerine sürebilirsiniz. Kulak çöpünüz yok ise ellerinizi güzelce yıkadıktan sonra zeytinyağını kullanabilirsiniz. 1 ay kadar bu işlemi yaptığınızda büyük gelişimlerin olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Zeytinyağını sürmeden önce kaş-kirpiklerinizi temizlemeyi unutmayın.

İzleyin: Şems Arslan’dan kaş ve kirpik uzatan çok pratik tarif!

Kaş-Kirpik Dökülmesine Sarımsak

Eğer kaş-kirpiklerinizde dökülmeler meydana geliyorsa, sarımsak sayesinde bu sorundan kurtulabilirsiniz. Sarımsak, dökülmelere karşı oldukça etkili bir yapıya sahiptir. Bir diş sarımsağı ikiye bölerek kaşlarınızın ve kirpiklerinizin üzerine sürebilirsiniz. Kokusu sizi rahatsız edebilir ancak oldukça işe yarayan bir yöntem olduğunu fark edeceksiniz. Sarımsak, dökülmeye engel olduğu kadar kaş-kirpiklerinizin uzamasını da sağlar.

Kaş-Kirpik Bakımında Yapılması Gerekenler

Kaş-kirpik bakımının günlük düzenli olarak yapılması, istenilen güzelliğe ulaşabilmenizi sağlar.

Kaş-kirpik bakımında yapılması gereken uygulamalar şunlardır:

  • Kaş-kirpiklerinizi gün içerisinde fırçalamanız gerekir.
  • Yağ ya da bitkisel kullanarak günlük bakımını yapmalısınız.
  • Kirpik kıvırıcıları kullanmamaya dikkat etmeniz gerekir.
  • Uyumadan önce kirpiklerinizde ya da kaşlarınızda olan makyajı mutlaka temizleyin.
  • Kirpik fırçasına E vitamini sürerek kaşlarınıza ya da kirpiklerinize vitamin takviyesi yapabilirsiniz.

Bu hususlara dikkat etmeniz, kaş-kirpik güzelliğinizin ortaya çıkmasını sağlar. Evde bakım yapmanın en temel kuralı, uyguladığınız yöntemlerin doğal olmasıdır. İçerisinde ne olduğunu bilmediğiniz bakım ürünlerini kesinlikle kullanmanız gerekir.

Seyredin: Dr. Ender Saraç’tan 1 dakikada kaş ve kirpik bakımı önerileri

Vazelinle Bakım

Vazelin, kaş-kirpik bakımında oldukça bilinen bir etkiye sahiptir. Hemen hemen her evde bulunan vazelin sayesinde kaş-kirpiklerinize gerekli olan bakımı rahatlıkla yapabilirsiniz. Vazelin, kaş-kirpiklerinizin hem beslenmelerini hem de uzamalarını sağlar. İçerisinde bol miktarda E vitamini bulunduran vazelin, kaş-kirpiklerin ihtiyacı olan besini sağlar.

MİDYO  Balı güzellik rutininize dahil edin! Sonuçları sizi ve etrafınızdakileri şaşırtacak

Gece uyumadan önce rimel kullanarak kaş-kirpiklerinize vazelini sürebilirsiniz. Sabah kalktığınızda kaş ve kirpiklerinizi ılık su ile yıkamanız gerekir. Bu uygulamayı düzenli olarak her gün yapabilirsiniz. Ancak herhangi bir olumsuz yaşadığınızda vazelin kullanmayı bırakmanız gerekir.

Evde Kaş-Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Kaş-Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Yeşil Çay İle Bakım

Evde kaş-kirpik bakımını kullanabileceğiniz ürünlerden bir diğeri de yeşil çaydır. Yeşil çayı hem bakım hem de temizlik için kullanabilirsiniz. Özellikle kirpik makyajı temizliğinde kalıntıları, yeşil çay sayesinde anında yok edebilirsiniz.

Çayın sıcak olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Ilık olması gerekli olan işlemi yapabilmeniz için yeterli olacaktır. Bir pamuk yardımı ile yeşil çayı kirpiklerinize ve kaşlarınıza sürebilirsiniz. Yeşil çay, aynı zamanda kaş-kirpik dökülmesine de engel olur. Ayrıca kaş-kirpiklerinizin parlak bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır.

Hint Yağı İle Bakım

Kaş-kirpik bakımı denilince akla gelen ilk yöntemlerden biri de Hint yağı ile bakımdır. Akışkan bir yapıda olan Hint yağını kolaylıkla kaş-kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Rimel fırçasını kullanarak kaş-kirpiklerinize sürdüğünüz Hint yağını, masaj yaparak iyice yedirmeniz gerekir.

Masaj esnasında son derece nazik hareketler uygulamanız, kirpik-kaşlarınızı yıpratmamanız gerekir. Bu formülü gece yaptığınızda daha etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz. Sabah kalktığınızda ise ılık suyla kaş-kirpiklerinizi güzelce yıkamanız gerekir.

İlgili Makaleler
Kirpik lifting nedir? Nasıl yapılır?

Güzellik ve bakım şüphesiz ki hepimiz için vazgeçilmez olan iki kavram. Bu noktada bakışlarımıza anlam ve derinlik katan kirpiklerimizin bakımlı OKU

MİDYO  Evde ruj nasıl yapılır?
Doğumdan sonra yeni doğan bebek bakımı nasıl yapılır?

Özellikle ilk defa doğum yapan anneler bebeklerine bakım yaparken daha tedirgin olur. Çünkü onu incitmekten ya da yanlış hareket etmekten OKU

Hayatınızı kolaylaştıracak en pratik 10 güzellik sırrı

Genç ve güzel görünmek herkesin en büyük isteğidir. Yıllar geçse de yaşlılık belirtilerinin hiç ortaya çıkmaması istenir. Bunun için de OKU

Çay ile mucize yüz maskesi nasıl yapılır?

Türk halkı olarak çay içmekten en keyif aldığımız içeceklerden biridir. Vücuda yararları da vardır. Ancak sadece içecek olarak değil cilt OKU