Birçok kadın makyaj yapmayı çok sever ve makyaj yapmanın püf noktaları ile yüzlerini son derecede estetik gösterebilir. Makyaj, birçok kadını son derecede güzel gösterirken doğru makyaj yapmak yüzü ön plana çıkarmak adına son derecede önemlidir. Her konuda olduğu gibi makyaj yapmanın da belirli püf noktaları vardır.

Bu püf noktaları bilen ve doğru uygulayan kadınlar, yüzlerini son derecede güzel ve estetik gösterebilirler. Göz makyajı, dudak makyajı ve kaş makyajına kadar makyajın her detayında belirli püf noktaları bulunur. Bu püf noktalarının doğru bir şekilde uygulanması, yüze istenilen şeklin verilmesine yardımcı olur. Özellikle de bu püf noktaları ile istenmeyen kusurlar kapatılırken yüzün şeklinin görünümü de değiştirilebilir.

Kusursuz göz makyajı için püf noktaları

Makyajda gözlerini ön plana çıkarmak adına kusursuz göz makyajı püf noktalarını bilmek son derecede önemlidir. Göz makyajının her şeyden önce temiz ve düzgün yapılması gerekir. Gözleri daha çekik göstermek adına uygulanabilecek en iyi yöntem yukarıya doğru far sürmektir. Özellikle de koyu tonlardaki far seçimlerinin yukarıya doğru uygulanması, gözlerin çekik ve daha diri görünmesini sağlar.

İzleyin: İşte evde makyaj yapmanın püf noktaları!

Gözleri daha büyük göstermek adına da uygulanabilecek pratik püf noktaları vardır. Bu uygulamalardan bir tanesi beyaz kalem sürmektir. Beyaz göz kalemi, göz altına sürülerek gözlerin daha iri ve çekici görünmesini sağlar. Yine gözleri olduğundan daha iri göstermenin bir başka yolu da ışıltılı far sürmektir. Işıltılı açık renk tonlar, göz pınarına hafif bir şekilde uygulandığı zaman da gözler olduğundan daha iri ve çekici bir görünüme ulaşmaktadır.

MİDYO  Makyaj yaparken bu noktalara dikkat!

Göz makyajı püf noktaları arasında eyeliner çekimi de son derecede önemlidir. Uzun kuyruk yapmak istenildiğinde her iki tarafın da eşit olması gerekir. Bunun için bir bant yardımıyla kuyruk uzunluğu eşitlenebilir. Eyeliner çekmeden önce her iki göze de kuyruk bitimine doğru bant çekilebilir. Bu yöntem her iki kuyruğun da eşit uzunlukta olmasını sağlayacaktır.

En iyi dudak makyajı

Dudak makyajı da dikkat edilmesi gereken önemli konulardan bir tanesidir. İnce dudakları daha dolgun göstermek adına ruj ile aynı tonda olan dudak kalemi çekilmesi, dudağın olduğundan daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Son dönemlerin en trend dudak makyajlaı arasında doğal tonlar da bulunmaktadır. Özellikle de doğal kırmızı bir dudak makyajı isteniyorsa yapılması gereken uygulama son derecede basittir. Kırmızı rujun dudağın her yanına eşit dağıtılması ardından bir peçete yardımı ile hafif silinmesi gerekir. İki dudağın arasına kapatılan peçeteye dudaklar ile hafif bastırılarak rujun son derecede doğal bir kırmızı renge ulaşması sağlanabilir.

Kusursuz cilt makyajı

Makyajın püf noktaları söz konusu olduğunda kusursuz cilt makyajı en önemli konulardan bir tanesidir. Cildin doğal görünmesi, makyajın da oldukça temiz ve kusursuz görünmesini sağlayacaktır. Bu nedenle de makyaj yapmadan önce cildin en iyi şekilde nemlendirilmesi gerekir. Koyu kıvamlı bir nemlendirici ile nemlendirilen cilt üzerine makyaj uygulanması, makyajın daha temiz ve kusursuz bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

MİDYO  Limonlu su içenlere normal su uyarısı geldi. O hastalığa sahip olanlar limonlu su içtikten hemen sonra bunu yapsın

Temiz, özenli ve kusursuz makyajın püf noktaları arasında ten rengini eşitlemek de son derecede önemlidir. Cilt rengini eşitlemek adına kullanılacak olan ürünün kesinlikle kaliteli seçilmesi gerekir.

Video: Makyaj yapmanın püf noktaları!

Fondöten, bb krem ya da kapatıcı gibi ürünler uygulamadan önce cilde makyaj bazı uygulanması, cildin daha pürüzsüz ve kusursuz bir görünüme ulaşmasına yardımcı olacaktır. Cilt makyajında en çok dikkat edilmesi gereken konu ise pudra sürmektir. Eğer pudra eşit dağıtılmazsa pütür pütür bir görünüme ulaşacaktır. Yine ok fazla fonföten üzerine pudra uygulanması da aynı görünüme sebep olacaktır. Bu nedenle de pudra uygulanması için ya ince bir katman fondöten uygulanması ya da hiçbir şey sürülmemesi gerekir.

İlgili Makaleler
Makyaj nasıl temizlenir? Doğru makyaj temizleme teknikleri nelerdir?

Makyaj yapan kadınlar, doğru makyaj temizleme teknikleri konusunda yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Bu durumun önemi fazla olmakla birlikte, doğru teknikler OKU

Kalın kaşlara nasıl şekil verebiliriz?

Kalın kaşa sahip olan kişiler, kalın kaşlara nasıl şekil verilmelidir konusu üzerinde araştırma yapar. Kalın kaş, şekil verilmek için en OKU

Esmerler için makyaj tüyoları

Makyaj kadınlar için vazgeçilmezdir, ama güzel teknikle yapılan makyaj çok daha önemlidir. Esmer kadınlar, esmer tenliler nasıl makyaj yapmalıdır sorusunu OKU

Evde gelinler için makyaj önerileri

Gelinlik giymek ve yapılan makyaj her genç kızın hayalidir. Gelin makyajı yaptıracağınız zaman kuaförlerden bu konusa iyi bir şekilde hizmet OKU

MİDYO  Uygun makyaj malzemeleriyle doğru makyaj tekniklerini nasıl uygulayabiliriz?