Kredi kartı tüm insanların alışverişte hemen hemen vazgeçilmezidir. İnsanların alışveriş yaparken ne kadar harcama yaptıklarının fark etmedikleri iş ödemeye gelince her şeyin farkına vardığı, farkına vardıktan sonra işin işten çoktan geçtiği tehlikeli bir alışveriş harcama modelidir denilebilir.

Kredi Kartı Limiti

Kredi kartı limiti insanların maaşına ve çalıştığı seneye göre hesaplanan, maaş kat oranlarına göre belirlenen bir kaç kural içermektedir. Kredi kartı limiti belirlenirken iki yıl çalışma yılı olanların maaşının iki katına, dört yıl ve daha fazla çalışma yılı olanlarının maaşının dört katına kadar kredi kartı limiti belirlenir. Tabi limit düşüklüğü ve yüksekliği talebiyle limitinizi Kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Kredi kartı li5mitini yükseltmek veya düşürmek için birkaç yöntem bulunmaktadır. Gelin hep beraber kredi kartı limitini nasıl düşüreceğimiz hakkında okuduğum, kredi kartı limitimi düşürmek için başvurduğum yöntemleri ve araştırmalarım sonucu oluşturduğum bilgileri inceleyelim.

Kredi Kartı

Kredi Kartı

Kredi Kartı Limiti Düşürmek İçin Yöntemler

Kredi kartı limitini düşürmek için kullanılan 3 yöntem sıralayabilirim. Bunlardan birincisi İnternet Bankacılığı aracılığıyla kredi kartı limitini düşürebilir.

Kredi Kartı Limitini İnternet Bankacılığı Yardımı ile Nasıl Düşürebilirim?

İnternet Bankacılığına girerek Başvurular sekmesine tıklayarak devamında Limit Düşürme sekmesini tıklayarak düşürmek istediğimiz fiyatı yazıp süreci tamamlayabilirsiniz. Bir kaç gün sonra limitinizi düşürme koşullarını sağlıyorsanız kredi kartı limitiniz düşürülecektir.

Kredi Kartı Limitini Müşteri Hizmetleri Yardımı ile Nasıl Düşürebilirim?

MİDYO  Şahan Gökbakar'dan zamlara tepki "Kol gibi geldi zam"

Kullandığımız kartın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı limit düşürme talebinde bulunabilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile yapılan görüşmeler kayıt alınacaktır. Müşteri hizmetlerine düşürmek istediğiniz limiti söylerseniz ve onlar notlarını alır gerekli şartları sağlamanız halinde kredi kartı limiti düşürme talebinizi cevabı birkaç gün içinde size mesajla ya da aranarak bildirilecektir.

İzleyin: Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

Kredi Kartı Limitini Banka Aracılığı ile Nasıl Düşürebilirim?

Kredi kartı limitini düşürmek için kullanabileceğiniz yöntemlerden biride kartınızı kullandığınız bankaya uğrayarak müşteri hizmetleriyle bizzat görüşerek limiti düşürebilirsiniz. İstediğiniz tutarı müşteri temsilcisine iletirsiniz ve gerekli şartları taşıdığınız durumda kredi kartı limitiniz düşürülecektir.

Kredi Kartı Limiti Düşürmek için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Kredi kartı limitini düşürmek için gereken şart sadece borcunuzun olmamasıdır. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak üç bin liralık limitli bir karta sahipsiniz ve kullanabilir bakiyeniz bin lira ise siz sadece limiti iki bin liraya kadar düşürebilirsiniz. İki bin lira borcunuz olduğu için içeride hala iki bin altına düşüremezsiniz. Düşürmek için borcunuzu kapatmanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler
Kredi notu nasıl yükseltilir?

Hayatımızın birçok alanında zaman zaman krediye ihtiyaç duyabiliyoruz. Özellikle de düğün yapmak, arabamızı değiştirmek, yeni bir ev almak ya da OKU

Nişantaşı Koru fiyat listesi
MİDYO  Bankadan 24 ay vade ile ikinci el araba nasıl alınır?

İnşaat sektörü her ne kadar canlanmakta, ekonomik kriz nedeniyle sorunlar yaşasa da Nişantaşı Koru projesinde ön talepler alınmaya devam ediyor. OKU

Kamu ve özele 34.788 bin kişi alınacak. İŞKUR açıkladı. İşte aranan şartlar ve istenen kadrolar

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yeni ilanları güncelledi. Kamu ve özele 34788 kişi alınacak. En düşük maaşın 3 bin 500 lira OKU

Lale Kısıklı Konakları Fiyat Listesi

Yepyeni bir mimari anlayış ile Lale Kısıklı Konakları; proje de yatay mimarili, konforun tadını sürebileceğiniz geniş bahçeleri ve keyifle vakit OKU