Son zamanlarda Xiaomi markalı akıllı telefonların kullanıcı sayısı ve firmanın telefonlarına olan ilgi oldukça arttı. Özelleştirme kısmında ise her telefonda olduğu gibi Xiaomi’nin ürettiği cihazlarında bilinmeyen bazı yönleri ve gizli kodları var.

Xiaomi gizli kod ne işe yarıyor?

Kullandığımız Xiaomi Mi Note 10 Lite modelinde gizli kod *#197328640# denedik ancak uzun beklemelerimiz sonucu menüye ulaşamadık. Bunun yerine Ayarlar > Telefon Hakkında > Çekirdek Sürümü kısmına 5 defa basmanız halinde, kod ile ulaşılan menüye daha zahmetsiz bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Bu menü aracılığıyla telefonda bulunan mikrofon, hoparlör, kamera ve diğer donanımların testlerini gerçekleştirebilir, eğer sorun varsa tespit edebilirsiniz. Özellikle menüde bulunan ekran testi ile ölü pikselleri ya da farklı sorunları test edip ortaya çıkarabilir, sorun ciddi boyutlara ulaşmadan yetkili servise başvurabilirsiniz.

Xiaomi Telefonların Bilinmeyen Özellikleri ve Gizli Kodları

 • *#*#64663#*#* Engineering Mode (Geliştirici Modu) açılır ve telefonun bütün donanımını ve özelliklerini burada görebilirsiniz.
 • *#*#4636 #*#* Bu kodu kullanarak telefon ile ilgili detaylı bilgileri elde edebilirsiniz. Ancak bunu yapmak için ayarlar bölümünden telefon hakkında kısmındaki dahili hafıza kısmına 4 defa basmanız gerekiyor.
 • #06# yazarak IMEI numarasını kontrol edebilirsiniz.

Yeşil Robot, Xiaomi telefonlar için gizli kodu denedi

Açık kaynak kodlu işletim sistemli telefonların gizli kod ve yöntemlerle ince ayar yapılabilmesi durumu, kullanıcılara ek opsiyonlar sunabiliyor. Yeşil Robot’taki yeni videomuzda Xiaomi marka akıllı telefonlar için gizli kodu ve alternatif yöntemini denedik. İyi seyirler.

Xiaomi için Bilinmeyen Özellikler Nelerdir?

 • Ses kısma ve son uygulamalar tuşuna basarak ekran görüntüsü alınabilir.
 • Üç parmak ile yukarıdan aşağı kaydırdığınızda ekran görüntüsü fotoğraflanır.
 • Açık uygulamalardan kapanmasını istemediğiniz varsa son uygulamalara girerek aşağı kaydırın ve kilitleyin, bu program artık kapanmayacaktır.
 • Ön kamera açıkken parmak izi sensörüne dokunarak selfie çekilebilir.( Bu genelde parmak izi arkadan Xiaomi çalışır.)
 • Sms ile gelen mesajın üzerine çift tıklayın tam ekran olacaktır.
 • Galeride fotoğrafa bakarken ekran yukarı çekilirse görüntü seçenekleri çıkar.
 • Mesajlar bölümüne girin ve aşağı doğru birbirini takip eden üç adımda kaydırın. Yeni açılan mesaj kutusu gizli mesaj kutusudur. Sadece bildiğiniz kişilerin mesajı buraya düşer ve sizden başka kimse göremez.
 • Arama ekranından telefon görüşmeleri ses kaydını alabilirsiniz.
 • Galeride albümler kısmında aşağı kaydırma hareketi yaparsanız gizli albüm oluşturabilir ve fotoğraflarınızı gizleyebilirsiniz. Ayrıca dosya yönetimi için de bunu yapabilirsiniz.
 • Ram boşaltma işleminde iken x işaretinin üstüne basılı tutarsanız uygulamalar bölümüne geçiş yapacaktır.
 • Kilit ekranında ortadaki tuşa basılı tutunca telefonun feneri açılır.
MİDYO  Instagram'a nasıl müzik ekleyebilirim?
İlgili Makaleler
Başkasının WhatsApp mesajlarını okumak için iki garantili yöntem

Sevgilinizin, eşinizin sizi kandırdığından mı şüpheleniyorsunuz? Ona güvensizliğiniz mi var? Çocuğunuzun WhatsApp mesajlarını kontrol mu etmek istiyorsunuz? Yada iş yerindeki OKU

Aldığınız epostalara dikkat! Güvenli olmayan eposta ekleri nasıl anlaşılır?

Son zamanlarda, e-posta eklerinde kötü amaçlı yazılımları gizlemek için çeşitli teknikler kullanan spam ve kimlik avı kampanyalarında önemli bir artış OKU

Macbook nasıl hızlandırılır?

Uzun süredir kullandığınız Mac' inizin yavaşladığı şikayetine sahip olabilirsiniz. Yavaşlayan Macbook' un yerine yenisini almadan önce yavaş çalışma sorununu çözmeniz OKU

Instagram’a nasıl müzik ekleyebilirim?

Instagram kullanan bireyler, Instagram’a nasıl müzik ekleyebilirim? Konusunu bilmelidir. Instagram paylaşımları için ekleme yapılacak olan müzikler, hem kişinin cihazında bulunan OKU