Yaşadığımız çağın da etkisiyle sosyal medya kullanımı günden günde artıyor. Sık kullanılan sosyal hesapların başında ise Facebook da yer alıyor. Buna karşın; kendinizi güvende hissetmediğiniz için, fazla zaman harcadığınızı düşündüğünüz için veya sizi rahatsız eden herhangi bir sebepten dolayı hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyor olabilirsiniz.

Facebook’un Günümüzdeki Kullanımı

Facebook‘un; fotoğraf paylaşmak, mesajlaşmak, hesabımızda ekli olan arkadaşlarımızın fotoğraf ve videolarından haberdar olmak gibi kullanım yönleri vardır. Paylaşımda bulunan arkadaşımıza yorumda bulunabilir veya beğendiğimizi de gösterebiliriz. Ayrıca bunların yanında çeşitli gruplara katılarak bizim ile ortak amaca sahip insanlarla etkileşim kurabilir ve birlikte etkinlikler düzenleyebiliriz.

Bu grupların yanı sıra oluşturulan çeşitli konulardaki sayfaları takip edebilir ve hatta ilgimizi çeken, bilgimizin olduğunu düşündüğümüz alanda biz de bir sayfa oluşturabiliriz. Facebook ile arkadaşlarımızın doğum günlerinden haberdar olup anında kutlayabilir hatta onlara pasta dahi gönderebiliriz.

Mesajlarımıza ses kaydı, fotoğraf veya video, çeşitli emojiler ekleyebilir ya da bunların hiçbirini tercih etmeyip sesli veya görüntülü olarak arkadaşlarımızı arayabiliriz. Eğer bunlardan haberdar olmayıp hesabınızı silmeyi düşünüyorsanız Facebook’a bir de böyle bakın deriz. Fakat tüm bunları artık istemiyor ve hesabınızı kalıcı olarak silmeyi düşünüyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

Hesabınızı Kalıcı Olarak Silmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Hesabınızı silmeden bilmeniz gereken bir diğer ayrıntı ise herhangi bir şekilde hesabınıza tekrar erişim sağlayamayacaksınız, Facebook hesabınız ile birlikte Messenger hesabınız da kapanacak ve tüm mesajlarınız silinecektir.

MİDYO  Mutlaka izlemeniz gereken 10 Ted teknoloji konuşması

Eğer bu kararda emin değilseniz hesabınızı silmek yerine Facebook’un sunduğu hesap dondurma alternatifini değerlendirebilirsiniz.

Video: Facebook Hesap Silme Kapatma 2021

Hesabınızı Kapatmaya Kararlıysanız Şu Adımları İzlemelisiniz:

Facebook hesabınıza giriş yapın: Telefonunuza indirdiğiniz uygulamadan veya arama motorundan giriş yapabilirsiniz.

Hesabınızın ayarlar kısmına gidin

Sırası ile şu adımları izleyin:

Ayarlar> Facebook Bilgilerin> Hesap Sahipliği ve Kontrolü> Dondurma ve Silme> Hesabı sil adımlarını izledikten sonra hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Facebook Hesabınızı Kalıcı Olarak Sildikten Sonra:

Facebook’ a ayırdığınız zamanı çevrenizdekilere, kitap okumaya, kendinizi geliştirmeye, enstrüman çalmaya ayırabilirsiniz. Böylece vaktiniz daha verimli ve kaliteli geçecektir.

 

İlgili Makaleler
RAM nedir ve neden önemlidir? Kaç RAM’imiz olmalı?

RAM nedir? PC'lerden akıllı telefonlara ve oyun konsollarına kadar tüm cihazlarda önemli bir bileşendir. RAM olmadan, herhangi bir sistemde hemen OKU

Teknoloji editörlüğü nedir? Nasıl olunur? Ne kadar kazanır?

Teknoloji editörlüğü, adından da anlaşılacağı üzere teknolojiyi takip eden, bu alanlarda olan hizmetleri, yazılımları yazılı ya da video olarak kişilere OKU

Nanoteknoloji mühendisliği bölümü nedir? İş imkanları nelerdir?

Nano kelimesi teknolojik anlamda en çok kullanılan ve ilgi çeken kavramlardan biridir. Teknoloji ile birleştirildiğinde ortaya çıkan nanoteknoloji farklı iş OKU

Mutlaka izlemeniz gereken 10 Ted teknoloji konuşması

Herkes tarafından bilinen ve sıklıkla takip edilen Ted konuşmaları son yıllarda adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. 1984 yılından beri yapmış OKU

MİDYO  Dikkat! Bitcoin ve sanal paralar bağımlılık yapar mı?