Fotoğraflarımız bazen paylaşırken, bazen yüklerken boyutları büyük olduğu için zorluklar yaşarız. Bunun önüne geçmek için bazı uygulamalardan yardım alabiliriz.

Photo & Picture Resizer

Kolay kullanım tasarımıyla fotoğraflarınızın boyutunu dilediğiniz gibi küçültüp ayarlayabilirsiniz. Foto boyutlandırıcı fotoğrafınızın kalitesini kaybetmeden kolayca küçültmenizi sağlar. Ayrıca elle kaydetmenize gerek kalmadan kendisi otomatik olarak ayrı ‘Pictures/PhotoResizer’ klasörüne kaydeder. Kamera çözünürlüğünüze göre bir liste oluşturarak en-boy oranını koru.

Bazı özellikleri şunlardır;

Tamamen ücretsiz, orijinal fotoğraflara dokunmaz, önceden belirlenmiş en çok kullanılan çözünürlükleri gösterir, yeniden boyutlandırılan fotoğraflar kolayca e-posta ve metin mesajı olarak gönderilir. Uygulamanın yorumlarına bakıldığında çok fazla beğenen kullanıcı olduğu görülür.

PLAY GOOGLE LİNKİ

İzleyin: Android için Ücretsiz Resim Küçültme Programları (Çok Pratik ve Ücretsiz)

Photo Editor

Photo Editor fotoğraflarınızı işlemek için sade ve kullanışlı bir uygulamadır.

Özellikler:

  • Renkleri ayarlama, efekt ekleme, döndürme, kırpma, yeniden boyutlandırma, çerçeve ekleme ve çizim ekleme.
  • Görüntüleri JPEG ve PNG olarak kaydedebilme, JPEG kalitesini kolayca ayarlayabilme
  • Fotoğrafları e-mail, SNS, vs. yoluyla paylaşabilme gibi özellikleri mevcuttur.

Ayrıca ücretsizdir ve fotoğraflarınızı küçültmek için kullanabilirsiniz. Yorum kısmında ise yine gayet kullanışlı ve güzel olduğu yazılmış.

GOOGLE PLAY LİNKİ

InShot

Daha çok video düzenlemek için kullanılsa da fotoğraf düzenlemek için de çok tercih edilen ve kullanışlı bir uygulamadır. Çeşitli boyutlara getirerek kullanabilirsiniz. En güzel özelliği de YouTube, Twitter, İnstagram için özel küçültme oranları olmasıdır. Küçültüp zoom kısmından da arka planı düzeltmekle uğraşmazsınız. Ama tercihe göre arka planı renk ve resim ekleyerek de fotoğrafınızı düzenleyebilirsiniz. Ücretsiz kullanılabildiği gibi ücretli kısımları da satın alıp kullanabilirsiniz. Kolay kullanımı ve güzel içeriği ile çok tercih edilen bu uygulamayı hemen indirip kullanabilirsiniz.

MİDYO  Android'de dosyalar neden gizlenir ve gizli dosyaları nasıl görebiliriz?

GOOGLE PLAY İNDİRME LİNKİ

Seyredin: En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Programı

PicsArt

Fotoğraflarınızı mükemmel efekt ve çıkartmalarla mükemmel hale getirmek bu uygulama ile çok kolay. Ama sadece fotoğraflarınızı küçültmek istiyorsanız bu da mümkün. Twitter, Pinterest, Instagram, YouTube ve Facebook için özel küçültme oranları olması uygulamayı gayet kullanışlı ve kolay yapıyor. Arka plana dilediğiniz gibi renk ve resim de ekleyebilirisiniz. Ücretsiz kullanımı mevcut ve isterseniz ücretsiz 7 günlük Premium kullanıp hoşunuza giderse satın alıp kullanabilirsiniz.

GOOGLE PLAY LİNKİ

En çok tercih edilenden en az tercih edilene sıralama şöyle:

  • PicsArt
  • İnShot
  • Photo Editor
  • Photo & Picture Resizer
İlgili Makaleler
Android’de dosyalar neden gizlenir ve gizli dosyaları nasıl görebiliriz?

İşletim sistemleri ne kadar güvenlik önlemleri almak için uğraşsa da, bu konuda büyük bir pay kullanıcılarda denebilir. Birçok kullanıcı 3. OKU

Mobil PUBG destekleyen telefonlar

Çevrimiçi oyunların son derece eğlenceli ve rekabetçi olduğunu söylemeye gerek yok. PUBG, popülaritesinin zirvesine ulaşmış gibi görünüyor. İşte öne çıkan ve OKU

Android telefonlarda güvenli modun avantajları nelerdir?

Android telefonlarda kimi zaman donanımsal problemleri keşfetmek amacı ile güvenli mod seçeneği aktif edilir. Peki android telefon güvenli mod nedir OKU

Google asistan nasıl devre dışı bırakılır?

Google asistan, pek çok kolaylık sağlayan bir sistem olmasına karşın gizlilik konusunda güvensiz olduğu için kimileri tarafından devre dışı bırakılmak OKU

MİDYO  Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?