Badem yağı saçın uzamasında direkt etkisi olmasa bile dolaylı yoldan etkilemektedir. İçerisinde A,B, E vitaminlerini bulunduğu için saç diplerini besler ve saç oluşumuna katkı sağlar. Saça masaj yaparak badem yağı sürmek saç köklerindeki kan akışını hızlandırabilir ve bu sayede saç uzamasının hızlanmasına yardımcı olur.

Fazla sebum içeren yağ bezlerinin sakinleşmesine katkı sağlar ve saçların yağ üretimini kontrol eder ve ayrıca saçıların ağırlaşmadan beslenmesini sağlar. İçerisinde farklı yağ asitlerini bulundurur. Bu işlevi ile saçı nemlendirebilir ve saçı daha yumuşak ve parlak hale getirebilir. Kuru saçlar için uygundur. Saçlara badem yağı uygulanması daha önce kimyasal işleme maruz kalmış saçları onarır.

Saçlarda Badem Yağı Kullanımı Hangi Durumları Önler

  • Badem yağının saç için bir diğer faydası da kepek oluşumunu engellemesidir. Saçınızda kepeklenme şikayetiniz varsa haftada bir badem yağını saç derinize uygulayabilirsiniz.
  • Badem yağının saç diplerine masaj yaparak uygulanması saçın dökülmesini engellemede yardımı olur.
  • Düzleştirici, saç kurutma makinesi ve saç maşası gibi ısıyla şekillendirme araçlarının neden olduğu hasarı onarabilir. Bu nedenle kırılmadan kaynaklanan saç dökülmesinin en aza inmesine katkı sağlar.
  • Saç diplerine badem yağı uygulanması saçın beyazlamasını yavaşlatır
  • Saçların elektriklenme sorununu önlemektedir.
MİDYO  Evde pratik makyaj malzemesi nasıl yapılır?

Seyredin: Badem yağının saçlardaki mucizeleri, badem yağı ile saç bakımı, tatlı badem yağı, badem yağı.

Badem Yağının Saça Uygulaması Nasıl Yapılır?

Saçlara iki günde bir badem yağı uygulanabilmektedir. Saça nazikçe masaj yaparak uygulamak daha iyi etki sağlar.

Alerjisi Olan Kişilerde Badem Yağı Uygulaması

Bazı saç derileri bitkisel yağlara alerjik reaksiyon gösterebilmektedir. Bundan dolayı alerjisi olan kişilerin saçlarında badem yağının en fazla 15 dakika kalması daha iyidir. Özellikle alerjik yapıda bir cilde sahip olan kişilerde badem yağı ve benzeri bitkisel yağları saçlara uygulamadan önce bilekte küçük bir yerde denemesi tavsiye edilmektedir. Ciltte bitkisel yağları denenmediği zaman bitkisel yağlar saç derisinde ciddi bir alerjik reaksiyona sebep olabilir.

Video: KİRPİK, KAŞ BAKIMI ! NASIL GÜRLEŞTİRDİM ! KISA SÜREDE !

Normal Kişilerde Badem Yağı Uygulaması

Bitkisel yağlara karşı alerjisi bulunmayan kişilerde badem yağını saçılarda uzun süre kalması daha etkili sonuç almasını sağlar. Genel olarak gece yatmadan önce sürülüp bone yardımıyla kapatılarak sabaha kadar badem yağının saçlarda kalması tavsiye edilmektedir.

 

 

İlgili Makaleler
Makyaj nasıl temizlenir? Doğru makyaj temizleme teknikleri nelerdir?

Makyaj yapan kadınlar, doğru makyaj temizleme teknikleri konusunda yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Bu durumun önemi fazla olmakla birlikte, doğru teknikler OKU

Kalın kaşlara nasıl şekil verebiliriz?

Kalın kaşa sahip olan kişiler, kalın kaşlara nasıl şekil verilmelidir konusu üzerinde araştırma yapar. Kalın kaş, şekil verilmek için en OKU

MİDYO  Her kadının mutlaka bilmesi gereken güzellik tüyoları
Esmerler için makyaj tüyoları

Makyaj kadınlar için vazgeçilmezdir, ama güzel teknikle yapılan makyaj çok daha önemlidir. Esmer kadınlar, esmer tenliler nasıl makyaj yapmalıdır sorusunu OKU

Evde gelinler için makyaj önerileri

Gelinlik giymek ve yapılan makyaj her genç kızın hayalidir. Gelin makyajı yaptıracağınız zaman kuaförlerden bu konusa iyi bir şekilde hizmet OKU