Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yeni ilanları güncelledi. Kamu ve özele 34788 kişi alınacak. En düşük maaşın 3 bin 500 lira olarak hesaplandığı işlerde yol, yemek ve SGK da karşılanıyor. Peki alım yapılacak kadrolar hangileri? Hangi kadroya kaç kişi alınacak? İŞKUR hangi şartlarda personel alımı yapıyor?

İşsizlik rakamları Türkiye’de yürek yakıyor. Ekonomik krizin vurduğu şirketler bir bir kapanırken, İŞKUR da bu dönemde yeni iş başvurularını kendi web tabanı üzerinden sürekli güncelliyor. Bu kapsamda gelen başvurularla yeniden güncelleme yapan İŞKUR, 45 bin eleman alımı için harekete geçti. İŞKUR bununla ilgili bir duyuru yaparak hangi kadroların alınacağını duyurdu.

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanmış olan işçi ve personel alımı ilanlarına göre kamuya ve özele 34788 kişi alınacak. En çok alım yapılacak kadro ve şartlar? İŞKUR üzerinde gelen ilanlara başvuru yapacak adaylar genelde sosyal olanakları merak etmektedirler. Bu kapsamda kurumlar ilan detaylarında adaylara SGK, Yol, Yemek gibi sosyal olanak sağlar ve en az 3500 TL gibi maaş imkanı ile işe alım yaparlar.

İŞKUR yeni bültenler yayımlamaya devam ediyor. Resmi internet adresi üzerinde yayımladığı bültenler ile 34788 işçi ve Kamu Personeli Alımı yapacağını duyuran İŞKUR kamu ve özele bültenler yayımladı. Kamu müesseseleri ve Özel kuruluşlar bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere değişik alanlarda müracaat gerçekleştiriliyor. İŞKUR üzerinde yayımlanan ilanlara başvuru yapabilmek için öncelikle adayların İŞKUR kayıtları olması ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gereklidir. Ayrıca adayların aşağıda belirtilen niteliklere uygun olmaları gereklidir.

MİDYO  Odeabank emeklilere ne kadar promosyon veriyor? Şartları nelerdir?

ALIM YAPILACAK BAZI KADROLAR: (tümünü görmek için tıklayınız)

Beden İşçisi (Genel) 6552
Beden İşçisi (Temizlik) 201
Bilgisayarlı Makine (CNC Operatörü ) 128
Bisküvi İmalat İşçisi 200
Bobin-Katlama-Büküm Makine Operatörü 131
Boyama Makinesi Operatörü-Tekstil 128
Büro İşçisi 119
Büro Memuru (Genel) 313
CNC Freze Tezgahı Operatörü 214
CNC Torna Tezgahı Operatörü 540
Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 408
Depo İşçisi (Elleçleme) 100
Depo Sevkiyat Sorumlusu 200
Diğer İmalat Ve İlgili İşçiler (Elle) 339
Diğer İmalat Ve İlgili İşçiler (Makine İle) 251
Dokuma Konfeksiyon Makineci 596
Düz Dikiş Makineci 206
Elektrik Teknikeri 157
Elektrik Teknisyeni 304
Elektrikçi (Genel) 501
Et Ve Et Ürünleri İşlemecisi 220
Forklift Operatörü 389
Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 1067
Gemi Ön İmalat ve Montaj Elemanı 139
Güvenlik Görevlisi 335
Kağıt İmal İşçisi 104
Kalite Kontrolcü 303
Kasiyer 381
Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik) 309
Konfeksiyon İşçisi 686
Kurye 150
Makine Mühendisi 274
Makineci (Dikiş) 1243
Mekanik Bakım Onarımcısı 258
Mobilya Montajcısı 186
Motosikletli Kurye 265
Muhasebeci 264
Ön Muhasebeci 874
Paketleme işçisi 297
Pazarlamacı 275
Reyon Görevlisi 357
Satış Danışmanı / Uzmanı 809
Seramik İmal İşçisi 160
Sevkiyat Görevlisi 223
Şoför-Yük Taşıma 443
Temizlik Görevlisi 692

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

MİDYO  ATM para kabul etmiyorsa ya da para sıkışırsa ne yapmak gerekir?

İŞKUR üzerinde yayımlanan ilanlara başvuru yapabilmek için öncelikle adayların İŞKUR kayıtları olması ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gereklidir. Ayrıca adayların aşağıda belirtilen niteliklere uygun olmaları gereklidir.

18 Yaşını Tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Alım yapılacak kadroya göre ilgili alanlarda bilgi sahibi olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, En az Okur yazar olmak şartları aranacak.

İlgili Makaleler
Nişantaşı Koru fiyat listesi

İnşaat sektörü her ne kadar canlanmakta, ekonomik kriz nedeniyle sorunlar yaşasa da Nişantaşı Koru projesinde ön talepler alınmaya devam ediyor. OKU

Lale Kısıklı Konakları Fiyat Listesi

Yepyeni bir mimari anlayış ile Lale Kısıklı Konakları; proje de yatay mimarili, konforun tadını sürebileceğiniz geniş bahçeleri ve keyifle vakit OKU

Kredi kartı limiti nasıl düşürülür?

Kredi kartı tüm insanların alışverişte hemen hemen vazgeçilmezidir. İnsanların alışveriş yaparken ne kadar harcama yaptıklarının fark etmedikleri iş ödemeye gelince OKU

ATM’lerdeki bu paraların sırrı çözüldü. Herkesin başına gelmiştir

Son günlerde bankamatiklerden para çektiyseniz mutlaka karşılaşmışsınızdır. Para çekerken 100 ve 200'lük banknot yerine 5,10 ve 20 TL gibi düşük OKU