iPhone telefonlara yazılım yüklemek mümkün. Fakat yazılım yükleme işleminin son derece titizlikle yapılması gerekmekte. Aksi halde yazılım yükleme sonrasında meydana gelebilecek sorunlar, telefonunuzun garanti kapsamından çıkmasına neden olabilir. iOS işletim sisteminin düzenli olarak yayınladığı yazılım güncellemelerini yapmak istemeyenler veya telefonlarını olduklarından daha farklı bir duruma getirmek isteyen kullanıcılar, yazılım yüklemesi yaparak istediklerini elde edebilir.

Yazılım Atarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Bu teknolojik cihaza yeni bir yazılım yüklemek her ne kadar cazip gelse de işlem esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Bu hususlar şunlardır;

 • Yazılım Yükleme İşlemi Öncesinde Verilerinizi Yedekleyin.
 • Cihazınızın Şarj Durumunu %80 ‘in Üstünde Tutun.
 • Yazılım Yükleme Adımlarını Eksiksiz Yerine Getirin.

Verilerin yazılım yükleme öncesinde yedeklenmesi oldukça önemlidir. Yazılım yükleme esnasında çıkabilecek sorunlar, telefona format atılmasını gerekli kılabilir. Bu durumda yedeklenmeyen veriler kaybolacaktır. Bunun önüne geçebilmek için yedekleme işlemi kesinlikle yapılmalıdır.

Yazılım Nasıl Atılır?

iPhone telefonlara yazılım yükleme işlemi, bilgisayar yardımıyla yapılmalıdır. Yüklemek istenilen yazılım, önce bilgisayara kurulmalıdır. Daha sonra şarj kablonuz ile bilgisayar ve telefon arasında bağlantı kurulmalıdır. Daha sonra aşağıdaki adımları izleyerek yazılım yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 • iPhone’umu bul özelliğini Kapatın.
 • Telefonunuzu Bilgisayara Bağlayın.
 • iPhone 6S ve Daha Önceki Modeller İçin; Telefonunuzu Kapatın ve Home tuşu Ses Açma Kapatma tuşlarına Basın, Ekran Açılırken Ses Tuşlarından Elinizi Çekin ve Home Tuşuna Basmaya Devam Edin. Telefonu DFU moduna alın.
 • iPhone 7 ve Daha Yüksek Modeller İçin; Telefonunuzu Kapatın ve Kapatma Tuşuna Ses Kısma Tuşuna Basılı Tutun. Bilgisayarınızda ‘’BİR İPHONE BULUNDU’’ Yazısını Görene Kadar Devam Edin. Ardından DFU moduna Alın.
 • Bilgisayarınızdan Geri Yükle Butonuna Tıklayın.
 • Yüklemek İstediğiniz Yazılımı Seçerek Yükle Butonuna Basın.
 • Telefonunuzun Yükleme Sırası Boyunca Bilgisayar İle Bağlantısını Kesmeyin.
 • Telefonunuzu Yeniden Başlatın.
MİDYO  Teknoloji çağında eğitimin önemi

Bu adımlar sonrasında yazılım yükleme işleminiz başarıyla tamamlanacaktır, son aşama olarak yazılım yükleme işlemine başlamadan önce kapattığınız ‘iPhone Bul’’ seçeneğini aktif edin.

İzleyin: iphone yazılım yükleme işlemi nasıl yapılır ? Detaylı anlatım

Yazılım Yüklenemeyen iPhone Modelleri Nelerdir?

Apple iPhone 6 sonrası cihazları için yazılım yükleme işlemine izin verse de iPhone 6 öncesi cihazlar için ne yazık ki yazılım yüklemeye izin vermiyor.

İlgili Makaleler
Telefondaki ısınma sorunu nasıl giderilir?

Telefon kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı ısınma sorunu, birçok nedenden meydana gelebilir. Isınma sorunları genelde donanımsal bir problem değildir. Isınma sorununun temeli, telefonda OKU

İkinci el telefon alanlar dikkat! Yeni düzenleme ile neler olacak?

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bakanlık tarafından yapılan yeni düzenlemelerle ilgili açıklamalar yaptı. İkinci el piyasası oldukça yoğun olan cep telefonları OKU

Mobil PUBG destekleyen telefonlar

Çevrimiçi oyunların son derece eğlenceli ve rekabetçi olduğunu söylemeye gerek yok. PUBG, popülaritesinin zirvesine ulaşmış gibi görünüyor. İşte öne çıkan ve OKU

2 Bin TL’den uygun telefonlar ve özellikleri

Günümüzde en çok tercih edilen cihazlardan birisi ise akıllı telefonlardır, ancak kişiler çok farklı çeşitlilik olduğunu görürler. Belirli bir şekilde OKU