Günümüzde en çok tercih edilen cihazlardan birisi ise akıllı telefonlardır, ancak kişiler çok farklı çeşitlilik olduğunu görürler. Belirli bir şekilde bütçesine karar veren kişiler, bu cihazlar içerisinden hangilerini alacakları konusunda araştırma gerçekleştirirler. Akıllı telefonların fiyatları 600 TL ile 12000 TL arasında değişiklik gösterebiliyor. Kişiler uygun bir cihaz almak isteseler bile hemen bozulacak cihazlardan uzak durmayı amaçlıyorlar. 2 bin TL altı telefon önerileri ile kişiler kendilerine uygun cihazları kolay bir şekilde bulabilirler. Bu yazı içerisinde uygun fiyatlı ve iyi performansa sahip cihazlara yer verilmiştir. 2 bin TL altı için bulunan birçok iyi performanslı telefonlar mevcuttur. Önemli olan bu cihazlar arasında seçim yapmak ve kişilerin kendisine uygun olanı almasıdır.

Samsung Galaxy M20

Ortalama 1600 TL fiyatı ile piyasada dikkat çeken bir telefondur. 6,3 inç ekranı ile 1080×2340 piksel özellikleri bulunur. 1,8 GHz’e kadar sekiz çekirdek işlemciye sahiptir. Arka kamerası 13 MP, ön kamerası ise 8 MP özelliğe sahiptir. 3 GB Ram bulunan telefonun 32 GB saklama hafızası bulunur. 5000 MAH bataryası ile de uzun pil ömrüne sahiptir. 2 bin TL altı telefon önerileri içinde en çok beğenilen modellerden birisidir. 140 gram ağırlığı ile oldukça hafif bir telefon olma özelliği taşır.

İzleyin: Merakla Beklenen Samsung Galaxy M20 Kutusundan Çıkıyor!

Huawei P Smart 2019

3400 MAH bataryası mevcuttur, ayrıca 3 GB Ram özelliğine sahiptir. 2 bin TL altı telefon önerileri listesinde yer alan model, 64 GB saklama hafızası ile dikkat çeker. Ayrıca ek olarak hafıza kartı destekleme özelliği ile de çok sayıda medya depolamaya imkan verir. Arka kamerası 13 MP, ön kamerası ise 8 MP görüntü kalitesindedir. Ülkemizde ortalama 1600 TL’ye satılan bu telefon, kulvarındaki diğer telefonlardan daha çok tercih edilir.

MİDYO  Mobil PUBG destekleyen telefonlar

Video: Tek bir kusuru var “Huawei P Smart 2019 incelemesi”

Honor 8X

Son zamanlarda oldukça fazla duyulan bir marka olan Honor, telefonlarının kalitesi ile piyasada yer alır. Honor 8X modeli ise uygun fiyatlı olmasının yanı sıra özellikleri ile de en çok tercih edilen cihazlar arasında olmuştur. 64 GB saklama hafızası bulunan telefonun ön kamerası 16 MP görüntü kalitesine sahiptir. Arka kamerasındaki 20 MP özelliği ile 2 bin TL altı telefon önerileri arasında yerini almıştır. 4 GB Ram özelliği bulunan cihazın bataryası ise 3750 MAH olarak üretilmiştir. 1850 TL gibi bir fiyat ile piyasada satışa sunulmuştur.

Video: Fiyatına Göre En İyi Telefon HONOR 8X İnceleme!

Samsung Galaxy A40

Ülke içerisinde 1800 TL fiyatı ile satışa sunulan bu cihaz, üretilen firma tarafından 2 sene garanti ile satılır. Cihazın en çok ilgi çeken özelliği kamera kalitesi olmuştur. Arka kamerası 16 MP olan cihazın, ön kamerası ise 25 MP özelliğe sahiptir. 64 GB saklama hafızası bulunduğu için oldukça fazla medya alma kapasitesi mevcuttur. 3100 MAH bataryası vardır ve andoid 9.0 uyumludur.

Kutu açılımı: MİNİK CANAVAR ! SAMSUNG GALAXY A40 KUTUSUNDAN ÇIKIYOR

Meizu 8X

2 bin TL altı telefon önerileri listesi içerisinde Meizu marka 8X model telefon da yer alır. Bu marka henüz yeni bir şekilde piyasada ürünlerini satışa sunmuştur. Yeni bir marka olduğu için uygun fiyatlı olarak satışa sunulduğu söylenebilir. Kendi kulvarındaki başka marka cihazlarının 4000 TL ile 5000 TL arasında satışa sunulmasına rağmen, uygun fiyatlarla piyasada yer alır. Arka kamerası 12 MP, ön kamerası ise 20 MP kamera özelliklerine sahiptir. 64 GB saklama hafızası ile iyi bir saklama alanına imkan sağlar. 3210 MAH bataryası ile ortalama 10 saat kullanım ömrü vardır.

MİDYO  Akıllı telefon alırken nelere dikkat edilmeli?

Fiyatı düşen Meizu X8’i kutusundan çıkarıyoruz

 

İlgili Makaleler
Telefondaki ısınma sorunu nasıl giderilir?

Telefon kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı ısınma sorunu, birçok nedenden meydana gelebilir. Isınma sorunları genelde donanımsal bir problem değildir. Isınma sorununun temeli, telefonda OKU

İkinci el telefon alanlar dikkat! Yeni düzenleme ile neler olacak?

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bakanlık tarafından yapılan yeni düzenlemelerle ilgili açıklamalar yaptı. İkinci el piyasası oldukça yoğun olan cep telefonları OKU

Mobil PUBG destekleyen telefonlar

Çevrimiçi oyunların son derece eğlenceli ve rekabetçi olduğunu söylemeye gerek yok. PUBG, popülaritesinin zirvesine ulaşmış gibi görünüyor. İşte öne çıkan ve OKU

Android telefonlarda güvenli modun avantajları nelerdir?

Android telefonlarda kimi zaman donanımsal problemleri keşfetmek amacı ile güvenli mod seçeneği aktif edilir. Peki android telefon güvenli mod nedir OKU