Birçok kadına baktığımızda ve kendi bacaklarımıza baktığımız zaman çatlak bacaklarla karşılaşırız. Vücudumuzda daha fazla çatlakların oluşmaması için de kendimize bakmak isteriz. Bu durum sonucunda ise bacak çatlakları neden olur? sorusunu sorarak, kendimizi daha fazla çatlaktan korumayı amaçlarız. Çatlaklar oluşmaya başladıkları andan itibaren mor bir renk alır ve kapatıcılarla üstünün kapatılması mümkündür. Ancak çatlak bir müddet sonra beyaz rengini alır ve kalıcı olarak vücutta yer edinir. Kişiler bu izleri geçirmenin neredeyse imkansız olduğuna kanaat getirerek, daha fazla çatlaktan kendilerini korumak isterler. Baldır, göbek, bacak ve karın en fazla çatlakların oluştuğu bölgeler arasındadır. Birçok farklı nedenden dolayı kişilerin vücudunda çatlaklar meydana gelebilir.

Çatlaklar Neden Ortaya Çıkar?

Bacak çatlakları neden olur? sorusunun asıl cevabı kişinin cildinde bazı deformelerin meydana gelmesidir. Vücudun iç kısmında oluşan bu yırtıklıklar dışarıdan görüldüğünde bir çizgi olarak fark edilir. Öncelikle mor olan renk, zaman içerisinde beyaza döner ve tamamen beyaz olur. En çok yaz aylarında güneşte yanan kişiler çatlaklarını gizleyemezler.

  • Hamilelik

Kişilerin en çok kilo aldığı dönemler hamilelik zamanlarıdır ve bu süreçlerde vücut ister istemez deforme olur. Ancak herkesin vücudu aynı şekilde deforme olacak diye bir durum yoktur. Bazı kişiler hamilelik esnasında aldığı kilolar sonucunda vücudunda oluşan etkileri engelleyemez. Bu durumda ise kişilerin bacak çatlakları olur.

  • Kilo Alıp Vermek
MİDYO  Erken hamilelik belirtileri nelerdir?

Kişiler hızlı bir şekilde ve sporsuz olarak kilo alıyor ya da veriyor ise vücutlarında oluşan deformeyi engelleyemezler. Bu nedenle de ani kilo farkları sonucunda vücutta oluşan izler kaçınılmaz olarak karşımıza çıkar.

İzleyin:  ÇATLAKLAR İÇİN 5 YÖNTEM II %90 AZALMA II BEN NE YAPTIM?

Çatlaklar Nasıl Geçer?

Bazı yağlar ile kişiler oluşmadan önce de çatlakların önüne geçebilirler. Bebek yağı, kantaron yağı, gliserin, kakao yağı, çörekotu yağı, zeytinyağı, badem yapı ve keten yağı ile yapılacak bir karışım ile kişiler kendi ilaçlarını oluşturabilirler. Her yağdan 1 çay kaşığı alınarak bir kabın içerisine konulur. Birbirine tamamen karışana kadar karıştırılan bu yağlar, ardından çatlakların oluşmaya başladığı yerlere sürülür. Masaj yapılarak sürülen yağlar, bacak çatlakları üzerinde daha fazla bir etkiye sahiptir. Ortalama 2 saat boyunca bekletilen karışım durulanarak bacaktan çıkartılabilir. Düzenli olarak kullanılan bu karışım oluşmaya başlayan çatlakların oluşmasına engel olacaktır.

Kayısı Tedavisi

Ortalama 3 ya da 4 adet kayısı bir blenderdan geçirilir ve ezilmeye başlanır. Yumuşak ve krem halde bir kıvama gelene kadar kayısılara baskı uygulanır. Ardından ciltte, çatlak oluşmaya başlayan bölgelerin üzerine kayısılar sürülür. Ortalama 30 dakika bekletildikten sonra durulanarak bacak temizlenebilir. 30 gün boyunca her gün bu işlemi yapan kişiler gözle görülür değişimi fark edebilirler.

MİDYO  Çok fazla kahve içersek ne olur?

Hint Yağı Tedavisi

Hint yağı birçok cilt probleminde çözüm olarak kullanılan bir bitkisel tedavi yöntemidir. Bacak çatlakları nasıl geçer? Sorusu için ise Hint yağı en etkili çözümlerden birisi olacaktır. Kişiler çatlakların oluşmaya başladığı alan üzerine bu yağı sürerler ve ortalama 10 dakika boyunca bekletirler. Ardından sıcak su torbası ile yağın bulunduğu alan üzerine baskı uygulanır. Bu sıcak tedavi ile yağın daha hızlı bir çözüm vermesi amaçlanır. 30 gün boyunca her gün yapılacak bu tedavi de gözle görülür sonuç yakalanmasına yardımcı olur.

Patates

Patates hemen hemen herkesin evinde bulacağı pratik bir tedavi aracıdır. Dilim halinde kesilen patatesin bir dilimi bu alan üzerine konulur. Ortalama 10 dakika boyunca bu dilim ile bölgeye masaj yapılır. Masajın ardından cilt temizlenir ve her hafta üç kere uygulanır.

İlgili Makaleler
Akciğerin kirini pasını atan kozalak pekmezine büyük ilgi. Kozalak pekmezinin faydaları nelerdir? Kozalak pekmezi nasıl yapılır?

Akciğeri temizliyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, vücuttaki mikropları atıyor ve enfeksiyon oluşmasını engelliyor.... Bütün bunları yapan ise bir pekmez. Mucize besinin OKU

Diş gıcırdatmaya karşı kesin çözümü açıkladılar. İşte Bruksizm’in çözümü

Bir çok kişinin sorunu olan ve çok da önemsenmeyen diş gıcırdatma için uzmanından çok önemli uyarı geldi. Diş gıcırdatma hastalığının OKU

Sedef hastalığının çaresini buldu, Araplar dükkana akın etti. 9 bitkiyle doğal krem yaptı, sedef hastalığını anında bitirdi
MİDYO  İncirin faydaları nelerdir? Kuru mu yaş incir mi daha yararlı?

Sedef hastalığıyla ilgili çok önemli bir haber geldi. Bir aktar, 9 bitkiyi karıştırıp bir krem hazırladı ve bunu sedef hastalarına OKU

Egzamadan korunmanın yolu ortaya çıktı. Uzman doktordan banyo uyarısı. Egzama nedir? Egzamanın çözümü var mıdır?

Yüzbinlerce kişinin en büyük dertlerinden bir tanesi de egzama. Çok yaygın görülen bir rahatsızlık olan egzama hem kaşıntı hem de OKU