Sanki hiç emek harcamamış hiçbir özel şey yapmamışçasına bazı kadınların her daim güzel görünme sırları nedir? Tüm doğal halleri ile her zaman güzelmişçesine bir algı yaratan bu kadınlar nasıl oluyor da hep böylesi bakımlı oluyor? Elbette güzelliğin bazı ipuçları, bazı bileşenleri var. Bu bileşenler tek tek dikkatle ele alındığında her daim güzel görünmek aslında çok da zor değil. Bunun için sadece bazı ufak tefek alışkanlıklar edinmek yeterli.

İzleyin: MAKYAJSIZ DAHA İYİ GÖRÜNMEK İÇİN BİLMENİZ GEREKEN 8 İPUCU

Güzelliğin Başı Sağlık

Güzellik her şeyden önce sağlıktır. Dolayısıyla ne kadar makyaj yaparsanız yapın cildiniz solgunsa, problemliyse istediğiniz etkiyi yakalayamazsınız. Benzer şeklide, saçlarınıza nasıl şekil verirseniz verin, ya da aksesuarlarla süsleyin kuru, kırık, keçeleşmiş saçlarınız güzel bir görünün ortaya çıkmasına engel olur. Ya da sağlıklı ve dinç bir vücudu düşünelim. Duruşu, kendini gösterişi ne kadar farklıdır. Dolayısıyla güzel görünmek için her şeyden önce sağlıklı olmak, sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmek gerekir. Peki, buradan yola başlarsak bir bakışta güzel görünmenin bileşenleri nelerdir?

Güzelliğin Bileşenleri Nelerdir?

Güzelliğin dikkatlice ele alınması gereken bileşenleri, ilk bakışta dikkat çeken ve insanların sizde ilk baktığı yerlerdir, örneğin:

  • Kadını en güzel gösteren şeylerden biri saçlarıdır.
  • İkinci olarak en dikkat çeken yer tabi ki kadının yüzüdür.
  • Giyim tarzı da güzellik konusunda bir algı oluşturur.
  • Genel olarak vücudun duruşu da güzellik için önemlidir.
  • Son olarak güler yüzün her insanı güzelleştirdiğini de ekleyelim.

Toparlamak gerekirse, kimisi direk olarak bakımla alakalı olan ama kimisi de genel davranış alışkanlıklarımızı içeren bir dizi bileşeni vardır güzelliğin. Ve her kadın için güzel olmak aslında çok zor da değildir.

MİDYO  Kadınlar için saç bakımı rutini nasıl olmalı?

Güzellik Saçlarda Başlar

Saçların sağlıklı görünmesi için belli aralıklarla bakım uygulamakta fayda vardır. Bunu kendimiz, saçımızın özelliklerine uygun olarak aldığımız ürünlerle evde de kolayca uygulayabiliriz. Canlı ve parlak görünen saçlar özel bir modelle toplamasa bile sağlıklı ve güzel görünecektir. Ancak burada, yüz şeklimize ve fiziksel özelliklerimize uygun bir saç modelini kullanmayı her daim tercih etmekte fayda olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Tüm bunlar sağlandıktan sonra ortamına göre seçtiğiniz herhangi bir saç modeliyle kolaylıkla güzel görünebilirsiniz.

Yüz Güzelliği İçin Neler Gerekir?

Yüz güzelliği için, daha önce de belirtildiği gibi önce cilt sağlığı gelir

 İşte sağlıklı bir cilde de şu şekilde sahip olabiliriz:

  • Sağlıklı bir cilt önce temizlik ister: sabah akşam yüzünüzü cildinize uygun bir temizleyici ile mutlaka yıkamalısınız. Kan dolaşımını hızlandırarak gözeneklerin tıkanmasına engel olmalısınız.
  • Sağlıklı bir cilt su ister: her gün düzenli olarak cildinize ve yaşınıza uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmelisiniz. Bu nemlendiricileri tercihen temiz içerikli olanlardan seçmelisiniz.
  • Sağlıklı bir cilt beslenmek ister: siz ne yerseniz, cildiniz de ancak onunla beslenir. Bu nedenle özellikle vitaminler açısından yeteli beslenmelisiniz. Vitaminler cildinizin yenilenmesine ve kendisini onarmasına yardımcı olacaktır.
  • Sağlıklı cilt dinlenmek ister: düzenli ve yeterli bir uyku cildin yenilenmesi ve dinlenmesi için kilit önemdedir. Düzensiz uyku cildi yorar, toparlanmasına fırsat vermez ve yaşlandırır.

Sonuç olarak kadınlar bu son derece basit alışkanlıkları hayatın bir parçası haline getirebilirlerse her daim güzel görünen bir cilt elde etmek gerçekten içten bile değil.

MİDYO  Sivilcelerden nasıl kurtuluruz? Sivilce ve aknelere bitkisel çözüm

Güzellik İçin Makyaj Gerekli Midir?

Güzellik için makyaj olmazsa olmaz değildir. Ancak cildin örtülmesi gereken bazı kusurları varsa, söz gelimi sivilceler, gözaltı morlukları gibi, bunları gizlemek için makyaja ihtiyaç duyulabilir. Ancak günümüzde bu kusurları kapatacak makyaj ürünleri yerine size zarar vermeden makyaj hissi veren bakım ürünleri mevcuttur. Renkli nemlendiriciler, cildinize uygun olarak seçeceğiniz BB ve CC kremler makyaj gereğini çoğunlukla ortadan kaldırmaktadır. Gözaltı kapatıcıları yerine kullanılabilecek renk yansıtıcı pigmentler içeren nemlendiriciler sizi kapatıcılardan kurtarabilir.

Vücut Güzelliği İçin Spor

Yüz güzelliği elbette ilk ve en dikkat çeken konu. Bundan sonra da sırada vücut güzelliği gelir. Ancak burada vücut güzelliğinden belli vücut ölçülerine sahip olmak anlaşılmamalıdır. Dinç, güçlü ve diri bir beden hangi kiloda olursa olsun dik duruşuyla kendinden emin bir hava verir, sağlam adımlarıyla etrafında farklı bir hava yaratır. Bunun için de düzenli spor yapmak gereklidir. Her kadının mutlaka sevebileceği, kendine uygun bulduğu bir spor vardır. Neden güzelliğiniz için düzenli spora başlamayasınız? Üstelik düzenli spor yapmak eğer fazla kilolarınızdan kurtulmanıza da yardım edecek böylece daha sağlıklı olmanın da önünü açacaktır.

Giyim Tarzı Algıyı Etkiler

Her daim güzel görünmenin sırlarından biri de giyim tarzıdır. Burada kasıt kaliteli, pahalı ya da özel kıyafetler giymek anlaşılmasın. Önemli olan kendine yakışan tarzı bulmak, bunu da uygun parçalar ile kombinlemektir. Yerine göre bir eşofman altı t-shirt bile sizi çok güzel gösterebilir. Burada önemli olan kendinize uygun olan renkleri, modelleri tercih etmenizdir. Yerine uygun giyinmenin de sizi güzel göstereceğini burada eklemiş olalım. Ortama uymayan abartılı kıyafetler ne kadar güzel olurlarsa olsunlar sizi güzelden çok garip göstereceklerdir.

MİDYO  Balı güzellik rutininize dahil edin! Sonuçları sizi ve etrafınızdakileri şaşırtacak

En Büyük Güzellik Gülen Yüzdür

Ne kadar uğraşırsanız uğraşın bir gülümsemenin yüzünüze kattığı güzelliği dışardan bir etmenle yakalayamazsınız. Dolayısıyla dışardan en güzel, en sempatik görünen insanlar aynı zamanda güler yüzlü insanlardır. Çatık kaşlı, asık bir surat fiziksel olarak ne kadar güzel olursa olsun güzelliğini göstermez, çok insana da güzel gelmez. Dolayısıyla güler yüzlülük güzelliğin kilit son ama önemli bir kilit noktasıdır. Olumlu düşüncelerle modunuzu pozitif tuttuğunuzda güler yüzlü bir tutum da beraberinde gelecek ve güzelliğinize güzellik katacaktır.

İlgili Makaleler
Doğal yollarla dudak çatlaması nasıl geçer?

Çoğu insan dolgun ve güzel dudaklara sahip olmak ister. Fakat istenmeyen durumlardan olan çatlak ve bakımsız kalan dudaklar da mevcuttur. OKU

Pürüzsüz saçlar için etkili yöntemler

Saçlar dış görünüşümüzdeki en önemli parçamızdır, pürüzsüz saçlar için etkili yöntemler kullanılarak dış görünüşünüze daha güzel bir hava katabilirsiniz. Güzel ve sağlıklı OKU

Evde kusursuz cilt ve göz makyajı yapmanın püf noktaları

Birçok kadın makyaj yapmayı çok sever ve makyaj yapmanın püf noktaları ile yüzlerini son derecede estetik gösterebilir. Makyaj, birçok kadını OKU

Online diyet nedir? Nasıl yapılıyor? Ücreti ne kadar?

Son dönemde her şeyin uzaktan olanı revaçta. Online diyet, daha çok çeşitli sebeplerden dolayı diyetisyene gitme imkânı bulamayan kişiler tarafından OKU