Herkesin merak ettiği Eyeliner kullanırken dikkat edilecek noktalar nelerdir gibi bir sorunun yanıtını bu makalemizde vermiş olacağız. Eyeliner, bu zamana kadar bütün kadınların tek problemi ve kimisinin de gece kıyafetlerinin en güzel tamamlayıcısı bir makyaj malzemedir. Kullanılması bakımından oldukça zordur fakat alışıldığında giderek kolaylaşan bir malzeme olma özelliğini taşımaktadır.

Eyeliner Nedir?

Eyeliner, kirpik diplerine çizgi çekmek için kullanılan bir tür göz kalemidir ve gözlerin derinliğine dikkat çekmek için kullanılır. Göz yapısına göre uygulanmasında farklılık gösterebilir. Başlarda zor olabilir. Eyeliner kullanırken dikkat edilecek noktalar gibi bir soruyla karşılaşmadan önce nasıl kullanılması gerektiğini açıklamakta fayda var.

Eyeliner kullanırken dikkat edilecek noktalar nelerdir?

Eyeliner kullanırken dikkat edilecek noktalar nelerdir?

Eyelinerı Nasıl Kullanmalıyız?

Eyeliner kullanırken dikkat edilecek noktalar sorusunu cevaplamadan önce nasıl kullanılmalı sorusunun cevaplarını vermek daha nitelikli olur diye düşündük.

İşte eyeliner çeşitleri şunlardır:

  • Kalem eyeliner; bulaşıp dağılmadığı için uygulanması kolaydır. Tek seferde başka hiçbir malzemeye ihtiyaç duymadan çekebilirsiniz.
  • Jel eyelinerlar; jel kıvamları sebebiyle mat ve dağılmazlar. Uygulanması kolaydır.
  • Likit eyelinerlar; uyguladıktan sonra kuruması epey vakit alabilir. Ayrıca belirgin ve keskin yapıdadır.

Aynı zamanda kolay uygulanabilmesi için bir yere yaslanarak çekmeniz eyelinerınızın kusursuz bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Bütün bunlar uygulandığı takdirde eyeliner ile birlikte güzel bir günün keyfini çıkartacaksınız.

İzleyin: Eyeliner Çekemeyenler İçin Muadil Teknik

Eyeliner ve Göz Kalemi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Eyeliner, likit veya krem kıvamda olur ve kaleme göre biraz daha parlak bir kıvamdadır; göz kalemi ise kullanımı daha kolaydır ve dumanlı göz makyajı için eyelinera göre daha idealdir. Ayrıca göz kalemi, eyelinera göre daha kalıcıdır ve kontrollü bir uygulama sağlar fakat aynı şeyi eyelinerda söyleyemeyiz. Kalıcı olmayan eyeliner çeşitleri vardır.

MİDYO  Bebeklerde göz temizliği nasıl yapılır?
İlgili Makaleler
Evde kusursuz cilt ve göz makyajı yapmanın püf noktaları

Birçok kadın makyaj yapmayı çok sever ve makyaj yapmanın püf noktaları ile yüzlerini son derecede estetik gösterebilir. Makyaj, birçok kadını OKU

Göz kuruluğu belirtileri nelerdir, tedavisi nasıl yapılır?

Göz kuruluğu, insanın yaşamını olumsuz yönde etkileyen, çeşitli nedenler ile oluşan bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık kişide en ufak bir işi OKU

Mavi gözlü insanlar aslında normal değil! 3 dakikada gözlerinizi mavi yapın

İnsanların çoğu, göz renginin mavi ya da yeşil olmasını ister. Çünkü bu göz renkleri dünyada oldukça az kişide bulunuyor. Bu OKU

Bebeklerde göz temizliği nasıl yapılır?

Bebekler enfeksiyona karşı korunmasızdır. Özellikle de enfeksiyon etkeni küçük yaş gruplarında daha çok gözleri hedef alır. Bebeklerin gözlerinde bazı sorunlar OKU